Zapewnij sobie bezpieczną podróż z dodatkami do paliw Black Arrow

0
590
dodatki do paliw
Wybierając dodatek do paliwa zwróćmy uwagę na jego dopasowanie do rodzaju stosowanego w naszym samochodzie paliwa | fot.: materiał partnera

Pojęcie „dodatki do paliwa” jest dość ogólne. Teoretycznie, wszystkie środki dolewane przez nas do baku w trakcie tankowania są dodatkami do paliwa. Różnice możemy jednak zaobserwować w odniesieniu do funkcji jaką one pełnią: profilaktyczną, zabezpieczającą bądź też czyszczącą.

Jak działa dodatek do oleju napędowego Dieselskydd „Black Arrow”?

Dieselskydd Black Arrow, znany również jako „Czarna Strzała”, jest jednym z najbardziej popularnych dodatków do oleju napędowego. To depresator paliwa, który zapobiega wydzielaniu się parafiny w niskich temperaturach, a tym samym chroni układ paliwowy przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Jest to oryginalny i wysoce skoncentrowany (1: 1000) depresator ułatwiający uruchomienie i pracę silników wysokoprężnych w niskich temperaturach. Zachowuje skuteczność do -39°C (zależy ona od właściwości i temperatury użytego oleju napędowego). Gdy dodamy produkt zgodnie z zalecanym sposobem użycia, paliwo spełnia wymogi normy PN –EN 590+A1 : 2011. Dodatek ten jest odpowiedni dla wszystkich silników diesla oraz podzespołów w układzie paliwowym. Wystarczy tuż przed tankowaniem wlać odpowiednią ilość preparatu ( przykładowo 50 ml produktu na 50L paliwa)  do zbiornika paliwa. Nie zapominajmy o tym, że wytrącanie się kryształów parafiny w oleju może nastąpić już w temperaturach bliskich 0° C.

Kiedy należy stosować dodatki do paliwa?

Poza okresem występowania niskich temperatur zaleca się również profilaktyczne stosowanie dodatków takich jak Dodatek do paliwa  – diesel Black Arrow bądź też Dodatek do paliwa – benzyna Black Arrow. Mają one za zadanie usuwanie zanieczyszczeń z paliwa  oraz ochronę układu paliwowego. Chronią go przed korozją i usuwają wilgoć optymalizując pracę silnika oraz czyszcząc wtryskiwacze. Produkt do diesla jest odpowiedni dla wszystkich silników diesla, łącznie z tymi wyposażonymi w DPF. Należy go wlać bezpośrednio do zbiornika paliwa. Jedno opakowanie przeznaczone jest na około 50 litrów paliwa.

Wybierając dodatek do paliwa zwróćmy uwagę na jego dopasowanie do rodzaju stosowanego w naszym samochodzie paliwa. Inne dodatki przeznaczone są do silników diesla, a inne do benzynowych. Właściciele samochodów z silnikiem diesla, którym zależy na zapobieganiu wytrącaniu się parafin w okresie jesienno-zimowym powinni sięgnąć po depresator paliwa, czyli Dieselskydd Black Arrow. Jeśli interesuje nas profilaktyka i utrzymanie silnika w czystości potrzebujemy jednego z dodatków do paliwa Black Arrow. Gdy mamy podejrzenie, że w układzie paliwowym naszego silnika znajdują się zanieczyszczenia, najwłaściwszym wyborem będzie środek do czyszczenia układu paliwowego.

Materiał partnera