Rekord Guinnessa na paradzie Priusów w Kalifornii

0
1245
Parada hybryd
W imprezie wzięło udział także kilka Priusów najnowszej, czwartej generacji | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Toyota USA ustanowiła nowy Rekord Guinnessa w kategorii największej liczby samochodów biorących udział w paradzie hybryd.

Na nieczynnym lotnisku wojskowym w Alamedzie w Kalifornii, na którym produkowane są niektóre odcinki programu Myth Busters, zebrało się w sobotę 332 właścicieli Priusów. W imprezie wzięło udział także kilka Priusów najnowszej, czwartej generacji.

Kalifornijczycy kochają Toyotę Prius. Od debiutu w 2000 roku samochód cieszy się ogromną popularnością wśród celebrytów Hollywood, jak również wśród innych mieszkańców Złotego Stanu. W Kalifornii sprzedaje się 40% wszystkich Priusów kupowanych w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie na północy stanu można spotkać wyjątkowo dużo egzemplarzy najpopularniejszej hybrydy na świecie

 – W rejonie Zatoki San Francisco mieszkają setki tysięcy właścicieli Priusów. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi chcieliśmy podkreślić ten fakt – powiedział Pete Carey, wiceprezydent i główny manager Toyota Motor Sales – Postanowiliśmy uczcić ten rewolucyjny samochód i jego pionierskich użytkowników, którzy myślą perspektywicznie o problemie nadmiernej emisji dwutlenku węgla i skażenia środowiska
Na całym świecie liczba Priusów przekroczyła już 3,5 miliona. Łączna liczba sprzedanych hybryd Toyoty to ponad 8,5 miliona. Japońska marka dysponuje już ponad 30 modelami z napędem hybrydowym. Co roku klienci Toyoty kupują ponad milion hybryd.


@Newseria