Na co zwracać uwagę wybierając kuriera do Anglii?

0
1866
Przesyłki do Anglii
Co wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego kuriera do Anglii i nadawaniu samej przesyłki? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wysyłka paczek do jakiegokolwiek miejsca na świecie powinna być intuicyjna, szybka, łatwa, przyjemna i stosunkowo tania. Okazuje się jednak, że nawet w dobie możliwości wykorzystania wielu opcji wysyłki, wybranie odpowiedniego rozwiązania dla nadania przesyłki do Anglii może sprawiać problemy. Co wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego kuriera do Anglii i nadawaniu samej przesyłki?

Szybkość wysyłki

Obok jakości obsługi klienta, ceny usługi i bezpieczeństwa samej wysyłki, to właśnie szybkość wskazywana jest jako jedna z najważniejszych cech. Istotnym jest fakt nie tylko samego terminu doręczenia paczki, ale i momentu, w którym opuści magazyn pocztowy lub kuriera. Może bowiem okazać się, że mimo dostarczenia paczki w odpowiednim czasie, polityka kuriera zezwala na jedynie dwa lub trzy transporty paczek z Polski do Anglii w ciągu tygodnia. Czasami minuty sprawiają, że nasza paczka może zostać wysłana kilka dni później. W przypadku nowoczesnych i sprawdzonych kurierów paczki wysyłane są w czasie rzeczywistym, a ścieżka dotarcia do klienta końcowego skraca się, podnosząc satysfakcję zarówno nadawcy, jak i adresata. Ponadto w serwisach takich jak euro-paka.pl można monitorować, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka i dzięki temu mieć lepszą kontrolę nad całym procesem.

Bezpieczeństwo usługi

Przesyłki do Anglii mają przed sobą sporą drogę – zanim dotrą z rąk nadawcy do rąk adresata, musi minąć co najmniej kilkanaście godzin i kilkaset mil. Właśnie dlatego bezpieczeństwo paczki jest tak istotne. Oprócz odpowiedniego zabezpieczenia wartości, warto zorientować się, czy kurier oferuje możliwości ubezpieczenia paczki w jej cenie lub preferencyjnej dopłacie. Dodatkowo, w dobrym tonie jest przekazanie numeru listu przewozowego, pod którym można monitorować paczkę w czasie rzeczywistym. Pozwala to na rozwianie wątpliwości lub odpowiedź na pytania o losie paczki bez niepotrzebnych telefonów czy domysłów ze strony klienta. To oszczędność nerwów i czasu, także dla kuriera.

Jakość obsługi klienta

Kolejnym, niezwykle ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego kuriera do Anglii, jest jakość samej obsługi. Warto sprawdzić, czy dany kurier odbiera przesyłkę z rąk własnych do rąk własnych adresata (znany system door-to-door). Oszczędza to czas i ewentualne koszty transportu przesyłki do wybranego punktu, podnosząc doświadczenie zakupowe klienta.

Cena wysyłki

Tanie paczki do Anglii to nie mit – rzeczywiście można wysłać już niewielką paczkę za kilkadziesiąt złotych, z gwarancją szybkiego i bezpiecznego doręczenia. Aby jednak uniknąć niespodzianek przy nadawaniu paczki, zawsze warto wyestymować koszt wysyłki na podstawie wielkości, wagi, kształtu czy miejsca docelowego. Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na cenę końcową. Wielu kurierów oferuje intuicyjne kalkulatory na stronach internetowych, dzięki którym klient jest w stanie obliczyć przybliżoną cenę przesyłki i przygotować się na wydatek lub zmienić wymiary paczki, pakując zawartość na przykład w mniejszy karton. Czasami taka praktyka pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Wybranie kuriera do Anglii nie musi być przykrym obowiązkiem – może być przyjemnością i sprawić, że częściej będziemy wysyłać przesyłki na Wyspy Brytyjskie. Musimy jedynie przeanalizować ofertę kurierów na przesyłki do Polski i paczki z Polski, porównać ceny, sprawdzić kwestie bezpieczeństwa i przekonać się o jakości obsługi. W dzisiejszych czasach paczka może być doręczona nawet w mniej niż 24 godziny, warto sprawdzić, czy wybrany kurier oferuje opcje wysyłki, które mogą w takich ramach czasowych się zmieścić. Powodzenia!


Materiał partnera zewnętrznego