Każdy może odkryć Amerykę – najbardziej kultowe modele samochodów

0
891
Chevrolet Corvette Stingray
Chevrolet Corvette to samochód stworzony w odpowiedzi na Jaguara | fot.: stock.adobe.com

Amerykańskie samochody, od lat cieszą się powodzeniem, jednak warto wspomnieć o kilku kultowych markach, które nie schodzą z ust miłośników motoryzacji.

Pierwszą i jedną z najbardziej popularnych jest Dodge. Jest to marka, która powstała w 1913 i zajmuje się produkcją samochodów osobowych, pickupów, SUV-ów oraz tak zwanych muscle carów. Dodge został założony przez dwóch braci, którzy z początku zajmowali się produkcją rowerów. Jednym z modeli, które cieszą się największą popularnością jest Dodge Charger z 1968 roku.

Koleją kultową marką, o której słyszał każdy jest Ford Motor Company, który powstał w 1903 roku. Najbardziej kultowym modelem jest Ford Mustang. Ten model jest tak popularny, że pierwszy elektryk pracujący w firmie dostał na imię właśnie Mustang. Chevrolet to producent samochodowy, który rozpoczął swoją działalność w 1911 roku.

ford mustang
Warto pamiętać, że logo samochodu to prawdziwy mustang, a nie koń! | fot.: stock.adobe.com

W topowych modelach tej marki musi się znaleźć Chevrolet Corvette. Wspominając o kultowych markach, należy pamiętać również o Jeepie, który cieszy się dużą popularnością w Europie. Jest to producent przede wszystkim SUV-ów, który zaczął działalność 1963 roku. Tutaj popularnym modelem jest Jeep Wrangler. Ostatnim z klasyków „starszej generacji” jest Chrysler. Producent swoją działalność rozpoczął w 1925 roku i do dziś cieszy się dużą popularnością. Jednakże, jeżeli chodzi o nowszą generację, to warto wspomnieć o Tesli, która wśród swoich rywali jest najmłodsza, ponieważ powstała w 2003 roku. Jednakże, słychać o niej na każdym kontynencie ze względu na swoją innowacyjność oraz zasilanie energią elektryczną, która zastępuje tradycyjną benzynę.

Czas na przegląd samochodowy

Ford Mustang to prawdziwy mięśniak, wśród swoich rywali. Jest to najpopularniejszy samochód sportowy, a zarazem jeden z przystępniejszych cenowo. Pierwszy model powstał w 1964 roku, a następnie produkowane były coraz to nowsze generacje. Warto pamiętać, że logo samochodu to prawdziwy mustang, a nie koń!

Chevrolet Corvette, to samochód stworzony w odpowiedzi na Jaguara. Twórcy chcieli stworzyć auto, które miało naprawdę imponujące osiągi. Warto pamiętać, że był to pierwszy samochód, gdzie nadwozie zostało wykonane w całości z włókien szklanych.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler, jest to samochód, który poradzi sobie na wszystkich możliwych przeszkodach | fot.: stock.adobe.com

Jeep Wrangler, jest to samochód, który poradzi sobie na wszystkich możliwych trudnościach. Mało osób wie, że z początku był to samochód wojskowy, jednakże po wojnie, został masowo produkowany i sprzedawany zwykłym obywatelom.

Chrysler Voyager to minivan, który miał za zadanie zmieścić wszystko i wszystkich, pozostawiając sporą strefę komfortu. Powstało sześć generacji, przez co miłośnicy zarówno starszych, jak i młodszych modeli odnajdą coś dla siebie.

Tesla Model S
Model S stworzono z myślą o szybkości i zasięgu | fot.: stock.adobe.com

Ostatnim z topowych samochodów amerykańskich jest Tesla Model S. Jest to spełnienie najskrytszych marzeń, ucieleśnienie wyjątkowego komfortu, a zarazem dbałości o przyrodę przez elektryczny napęd.

Przedstawione modele należą, do jednym z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej kojarzonych z Ameryką. Mamy świadectwo na to, że można spełnić swój amerykański sen, będąc w swoim kraju i nie zawsze wielkimi nakładami pieniężnymi.

NCZ