Kamper na wybrzeżu – niezwykłe atrakcje dla każdego

0
495
kamper
Baza noclegowa dla kamperów nad polskim morzem nieustannie się rozwija | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kamper daje swobodę i przyjemność z podróżowania na własnych zasadach. To wręcz idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną poznać polskie wybrzeże – pełne niezwykłych atrakcji i miejsc do odkrycia dla miłośników zabytków, przyrody i aktywnego spędzania czasu.

Co można zobaczyć na rodzimym wybrzeżu? Dlaczego warto wybrać się tam kamperem? Dla kogo jest to szczególnie atrakcyjna forma turystyki? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Rynek turystyki kamperowej w Polsce – czy caravaning jest popularny?

Zainteresowanie pojazdami kempingowymi w naszym kraju jest coraz większe. Duży wpływ miała na to pandemia koronawirusa, gdy podróże własnym samochodem stały się jednym z nielicznych sposobów na wyjazdy w dobie powszechnych lockdownów.

Choć zgodnie z danymi z CEPiK rok 2022 przyniósł delikatny spadek rejestracji nowych i importowanych kamperów, równocześnie odnotowano znaczący wzrost zmiany przeznaczenia samochodów na specjalny kempingowy. Polacy chcą podróżować kamperami i wykorzystują takie pojazdy nie tylko do wojaży zagranicznych, ale też wypraw krajowych, choćby na wybrzeże.

Kamper nad morzem – wygoda i swoboda planowania noclegów

Baza noclegowa dla kamperów nad polskim morzem nieustannie się rozwija. Do wyboru są standardowe kempingi, ale też ekskluzywne glampingi, gdzie można liczyć na rozmaite wygody. Bez trudu da się zwiedzić całe wybrzeże, podróżując od jednego kempingu do drugiego.

Własny pojazd to swoboda i komfort wygodnego noclegu na własnych warunkach. To sposób na stworzenie namiastki prywatnego domu na każdym polu kempingowym lub podczas nocowania „na dziko” w rozmaitych zakątkach podczas drogi. Wystarczy tylko zadbać o wnętrze pojazdu. Świetnie sprawdza się choćby wyposażenie kampera od InterCamp. Kamper pozwala na nocowanie w jednym miejscu, by przyjemnie wypocząć i skorzystać z lokalnych atrakcji lub przemieszczać się wzdłuż brzegu, by poznać regionalne atrakcje, których nad Bałtykiem zdecydowanie nie brakuje.

Coś dla miłośników przyrody – parki narodowe, trasy rowerowe i piękno Bałtyku

Wiele nadmorskich kempingów znajduje się w naprawdę ciekawych lokalizacjach. Można zdecydować się na miejsce nad rzeką, jeziorem lub w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu zyskują szansę na uprawianie sportów wodnych, dla fanów dwóch kółek przygotowano wiele ścieżek rowerowych, w tym Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10 (część EuroVelo), biegnący wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego przez trzy województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Miłośnicy przyrody powinni również uwzględnić w swoich kamperowych planach odwiedzenie dwóch nadmorskich parków narodowych: Wolińskiego Parku Narodowego (malownicze Turkusowe Jezioro) oraz Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami.

Malownicze zabytki, nieco historii i rozrywki – poszerzanie horyzontów dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

W ramach sieci kempingów dla kamperów pojawiają się też obiekty usytuowane w sąsiedztwie dużych miast, co pozwala korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu oraz zwiedzać zabytki i obiekty historyczne. Można zobaczyć dzielnice willowe w Świnoujściu, Promenadę Gwiazd w Międzyzdrojach, latarnię morską w Kołobrzegu, ruiny kościoła w Trzęsaczu, gotyckie zabytki Darłowa czy rozmaite atrakcje Trójmiasta – z muzeami i galeriami, restauracjami i nocnym życiem. Tak szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Sporą atrakcją bywa również odwiedzenie miejscowości, w tym choćby Mielna, gdzie wciąż można skosztować świeżej ryby, poławianej przez miejscowych rybaków.

Wartych zobaczenia miejsc jest naprawdę sporo – dlatego mobilność i swoboda podróżowania kamperem sprawia, że każdy może łatwo zaplanować własną trasę, by spędzić niesamowite wakacje nad Bałtykiem.

Niezwykła przygoda i aktywny styl życia – kamperowe wyprawy dla dużych i małych

Wyprawy kamperem to pomysł na wakacje dla singli, par czy grup przyjaciół. Na taki rodzaj turystyki decydują się również rodziny z dziećmi. To rozwiązanie pozwalające aktywnie podróżować i zwiedzać, dopasowując tempo i styl wyjazdu do indywidualnych potrzeb. A zapewniamy – atrakcji nad polskim morzem na pewno nie zabraknie.

Materiał partnera zewnętrznego