Gdzie szukać kredytu z niską ratą na samochód z salonu?

0
1111
Zakup samochodu
Polacy coraz chętniej decydują się na samochód z salonu, finansując zakup kredytem bankowym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Raty kredytu samochodowego muszą być dostosowane do możliwości finansowych kredytobiorcy. Ich wysokość można zmniejszyć poprzez wydłużenie okresu kredytowania lub uregulowanie wyższej wpłaty własnej. Sprawdź, jak jeszcze możesz obniżyć wysokość raty i dowiedz się, gdzie zaciągnąć taki kredyt.

Polacy coraz chętniej decydują się na samochód z salonu, finansując zakup kredytem bankowym. Chociaż rata zawsze jest dopasowana do zdolności kredytowej, niekiedy stanowi znaczne obciążenie domowego budżetu. Wcale jednak tak być nie musi – istnieją sposoby na obniżenie jej wysokości.

Kredyt z niską ratą i długim okresem kredytowania

Najprostszym sposobem na obniżenie wysokości miesięcznej raty jest wydłużenie okresu kredytowania. Jeśli zobowiązanie spłacane jest dłuższy czas, wówczas automatycznie dochodzi do obniżenia kwoty wpłacanej co miesiąc.

Takie rozwiązanie faktycznie stanowi mniejsze obciążenie finansowe, jednak wiąże się z wyższą kwotą całkowitą kredytu. Im dłużej spłacane jest zobowiązanie, tym przez dłuższy okres bank dolicza odsetki.

A może kredyt balonowy?

Analizując oferty banków, można zaciągnąć korzystny kredyt na samochód z salonu – bez konieczności wydłużania okresu kredytowania i przy zachowaniu niskiej raty. Rozwiązaniem jest kredyt balonowy, np. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Banku (RRSO 8,41%).

Jak to działa? Istotą tej formy finansowania jest niska miesięczna rata – kredytobiorca spłaca jedynie tą część wartości samochodu, która odpowiada rzeczywistej utracie jego wartości. Na koniec okresu kredytowania wpłaca ostatnią ratę – balonową, którą może sfinansować na kilka sposobów:

  • zapłacić gotówką,
  • zaciągnąć kredyt refinansowy,
  • sprzedać auto dealerowi, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na spłatę ostatniej raty i wkład własny kolejnego kredytu.

Najkorzystniejszą opcją jest trzeci wariant, ponieważ pozwala nabyć kolejny pojazd będący na gwarancji producenta. Można więc liczyć na bezawaryjność samochodu i jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Decydując się na kredyt balonowy:

  • miesięczna rata jest niższa nawet o 40% w porównaniu ze standardową ofertą,
  • po 3-4 latach wymieniasz auto na nowe bez angażowania środków własnych,
  • wkład własny wynosi zaledwie 10% wartości pojazdu – na start wpłacasz zaledwie kilka tysięcy złotych (w przypadku aut to 100 000 zł),
  • masz pewność stałych i przewidywalnych kosztów.

Jeżeli więc interesuje Cię kredyt na samochód z salonu, ta opcja będzie korzystna. Niska miesięczna rata nie obciąży domowych finansów – nawet wtedy, gdy pojawią się nieoczekiwane wydatki.


Materiał partnera zewnętrznego