Carsharing w Poznaniu – jak korzystać, jakie firmy tam działają?

0
584
carsharing Poznań
Sektor transportu - dzięki zwiększeniu znaczenia technologii - rozwija się w dość intrygującym kierunku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Carsharing staje się coraz popularniejszym sposobem na znalezienie dla siebie zastępczego pojazdu lub podróż z punktu A do punktu B. Co w tej kwestii ma nam do zaoferowania Poznań? Na co warto zwrócić uwagę?

Carsharing – coraz popularniejsza forma jazdy autem

Sektor transportu – dzięki zwiększeniu znaczenia technologii – rozwija się w dość intrygującym kierunku. Z pewnością jeszcze piętnaście lat temu mało kto mógł przewidywać, że w miastach zaroi się od pojazdów, na które (lub do których) będziemy mogli po prostu wsiąść w punkcie A i wysiąść w punkcie B, zostawiając je dla innego użytkownika. Możliwość wynajmowania hulajnóg czy rowerów z poziomu naszego smartfona obecnie już zupełnie nie dziwi, lecz jeszcze wcale nie tak dawno była to rewolucyjna zmiana, która w gigantycznym stopniu zmieniła sposób, w jaki poruszamy się na co dzień.

Oczywiście, kolejnym krokiem w kontekście udostępniania szerokiej grupy pojazdów, była możliwość podłączenia do takiej infrastruktury samochodów. W taki właśnie sposób narodził się carsharing, czyli dosłownie usługa dzielenia się autami. Możemy po prostu podejść do najbliższego samochodu, który jest do tego przeznaczony, odblokować go z pomocą specjalnej aplikacji, wsiąść do niego, zaparkować w bezpiecznym miejscu i… tyle! Z usług carsharingowych korzysta coraz więcej osób i trudno jest się temu dziwić – to bardzo wygodna forma przemieszczania się, na przykład w momencie, gdy sami nie posiadamy samochodu, a koniecznie musimy coś z jego pomocą zrobić.

poznań carsharing
Korzystanie z carsharingu w Poznaniu jest naprawdę proste | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak korzystać z carsharingu – również w Poznaniu?

Korzystanie z carsharingu w Poznaniu jest naprawdę proste. W pierwszej kolejności musimy pobrać aplikację firmy, która trudni się w wypożyczaniu takich pojazdów. Następnie musimy zarejestrować konto, a także pomyślnie przejść weryfikację – nie można przecież dopuścić do tego, by każda osoba mogła wsiąść za kółko. Gdy nasze konto zostanie aktywowane, możemy w pełni cieszyć się możliwościami, jakie ono nam daje.

By wypożyczyć samochód, musimy najpierw go znaleźć – albo rozglądając się po okolicy, albo zerkając na mapkę we wspomnianej aplikacji, na której zaznaczone będą wszystkie gotowe do jazdy egzemplarze. Samochody stoją na najpopularniejszych ulicach stolicy Wielkopolski. Po dostaniu się do niego i sprawdzeniu, czy jego stan techniczny zgadza się z dotychczasowymi informacjami, możemy rozpocząć jazdę. Po jej zakończeniu pieniądze zostaną ściągnięte z konta, a my nie musimy już niczym więcej się przejmować. Wygodny jest również fakt, że bardzo często możemy również zarezerwować auto z wyprzedzeniem.

Carsharing w Poznaniu – jakie mamy opcje?

W takich miastach, jak Poznań carsharing jest naprawdę mocno rozwinięty, co widać, chociażby po liście firm, których samochody możemy znaleźć na ulicach stolicy województwa wielkopolskiego. Najpopularniejszą firmą carsharingową jest Panek, który w swojej ofercie ma wynajem na minuty, kilometry, a także wynajem dobowy. Podobną ofertę posiada inne duże przedsiębiorstwo tego typu, czyli Traficar. Do dyspozycji masz między innymi auta hybrydowe, a nawet elektryczne.

W Poznaniu natrafimy również na inne podmioty zajmujące się carsharingiem, między innymi 4mobility czy Easyshare. Opcji mamy jeszcze więcej, jednak w przypadku tego konkretnego miasta są to najwięksi rynkowi gracze. Zdecydowanie warto rozpatrzyć cenniki wszystkich takich firm, a także polować na promocje, które pozwolą nam na naprawdę tanią jazdę autem!

Materiał partnera zewnętrznego