Auto Assistance – dobrowolne ubezpieczenie, które warto wykupić

0
404
auto assistance
Ubezpieczenie auto assistance to jeden z najciekawszych rodzajów ubezpieczeń, z którego mogą skorzystać kierowcy | fot.: materiał partnera

Ubezpieczenie assistance jest dobrowolne, dlatego wielu kierowców w celu ograniczenia kosztów związanych z utrzymaniem auta nie korzysta z tej ochrony. To natomiast w razie wypadku, kolizji lub nawet awarii pojazdu może okazać się ogromnym i kosztownym błędem. Dobre auto assistance zapewnia doskonałą ochronę we wszystkich tego typu niespodziewanych sytuacjach. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że niezależnie od problemów, jakie spotkają Cię na drodze, będziesz mógł liczyć na szybką pomoc, warto rozważyć skorzystanie z takiej ochrony.

  1. Co to jest auto assistance?
  2. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance?
  3. Samochód zastępczy czy holowanie pojazdu?
  4. Gdzie można znaleźć atrakcyjne oferty assistance?

Zanim jednak zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie assistance samochodu, koniecznie upewnij się, że wybrana oferta rzeczywiście jest atrakcyjna. Warto również sprawdzić, czy wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, co przełoży się na oszczędność czasu. Jeżeli natomiast nie masz czasu lub ochoty na to, aby samodzielnie porównywać popularne oferty i wybierać dla siebie pakiet auto assistance, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać doskonałą ochronę.

Co to jest auto assistance?

Ubezpieczenie auto assistance to jeden z najciekawszych rodzajów ubezpieczeń, z którego mogą skorzystać kierowcy. W ramach ubezpieczenia assistance można liczyć na pomoc w przypadku różnych niespodziewanych sytuacji, do jakich podczas jazdy może dojść nawet w najmniej oczekiwanym momencie. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenie może obejmować między innymi wypadki drogowe, kolizje, awarie pojazdu, kradzieże, a nawet problemy związane z uruchomieniem pojazdu.

Można więc określić auto assistance jako sprawdzoną pomoc drogową, której forma zostanie dopasowana do aktualnych potrzeb kierowcy. Jeżeli na przykład komuś zabraknie paliwa kilka km od miejsca zamieszkania, to będzie mógł liczyć na dostarczenie benzyny. W przypadku poważnych problemów auto zostanie przetransportowane do warsztatu, gdzie zajmą się nim doświadczeni specjaliści. Istotną zaletą assistance jest to, że w razie wystąpienia zdarzenia drogowego, w wyniku którego auto kierowcy nie będzie nadawało się do dalszej jazdy, bez problemu otrzyma on możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego. Oczywiście zakres auto assistance może być o wiele większy, dlatego najlepiej zapoznać się ze szczegółowymi warunkami umowy.

Dzięki ochronie assistance można zyskać spokój w razie pojawienia się problemów na drodze, co przełoży się na zminimalizowanie stresu u kierowcy i jego pasażerów. 

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance?

Pojazd zastępczy czy nawet przeprowadzenie próby naprawy pojazdu bezpośrednio na miejscu to tylko przykładowe korzyści, z jakich mogą korzystać kierowcy opłacający auto assistance. Wybrane argumenty, które przemawiają za taką ochroną, to między innymi:

  • Profesjonalna pomoc w nagłych sytuacjach – nie ma przy tym znaczenia, czy auto zostało skradzione, uległo awarii lub uczestniczyło w wypadku. W razie jakichkolwiek problemów kierowca zawsze może liczyć na pomoc specjalistów.
  • Większy komfort podczas długich podróży – z assistance nie trzeba się martwić, że podczas pokonywania długich tras dojdzie do przebicia opony lub nagle skończy się paliwo. Ma to kluczowe znaczenie dla spokoju kierowcy i przewożonych przez niego pasażerów.
  • Duża oszczędność pieniędzy – holowanie pojazdu z miejsca wypadku czy nawet przeprowadzenie naprawy w obcym mieście często wiąże się z dużymi wydatkami, zwłaszcza jeżeli lokalne firmy będą chciały narazić kierowcę na ukryte opłaty. Assistance zabezpiecza przed takimi sytuacjami, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ kierowca nie musi na własną rękę szukać pomocy.
  • Możliwość dopasowania ochrony do swoich potrzeb – w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, każdy kierowca może wybrać dla siebie odpowiednio dopasowany zakres ochrony w ramach auto assistance. Dzięki temu jest ona dostępna dla każdego właściciela samochodu. 

Chociaż assistance nie jest obowiązkowe, to jak widać może przynieść kierowcy wiele korzyści, szczególnie że nawet przy jednorazowym skorzystaniu z takiej pomocy można zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Samochód zastępczy czy holowanie pojazdu?

Niektóre oferty obejmują holowanie z miejsca zdarzenia, a inne dodatkowo dają kierowcy dostęp do samochodu zastępczego. Każda z tych opcji ma swoje zalety, dlatego najlepiej wybrać taką ochronę, która będzie obejmowała również unieruchomienie pojazdu, pomoc w razie wypadku lub kradzieży, a nawet wsparcie przy zatankowaniu niewłaściwego paliwa, co wbrew pozorom może się przydarzyć nawet doświadczonym kierowcom.

Gdzie można znaleźć atrakcyjne oferty assistance?

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu dobrej oferty auto assistance, sprawdź propozycję przygotowaną przez TUZ. Dostępne tu polisy są naprawdę atrakcyjne i to zarówno pod względem zakresu ochrony, jak i cen. Dodatkową zaletą jest to, że wszystkie formalności (zaczynając od wyliczenia składki, a na zakupie polisy kończąc), można załatwić online.

Materiał partnera zewnętrznego