Sandman od Netflixa

0
406
NETFLIX TheSandman
Netflixowa adaptacja serii komiksów Neila Gaimana, "The Sandman", to w dużej mierze hit, choć niektórzy krytycy zastanawiali się, czy jest to film tylko dla fanów komiksu | fot.: The Sandman. Tom Sturridge as Dream in The Sandman. Cr. Courtesy of Netflix © 2021

Jeśli jeszcze nie widzieliście Sandmana od Netflixa, to koniecznie musicie to zrobić. Historia śledzi losy kosmicznej istoty znanej jako Sandman. Kontroluje on wszystkie sny i jest uwięziony od ponad wieku. Aby się uwolnić, Sandman musi podróżować przez różne światy i linie czasowe, aby uratować swoją córkę. W międzyczasie jego córka musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Cały serial jest bardzo intrygujący i warty obejrzenia, więc przygotujcie się na jedne z najlepszych aktorskich kreacji od jakiegoś czasu.

Netflix chce zrobić Sandmana wiernego oryginałowi


Adaptacja Sandman Neila Gaimana od Netflixa ma wielu podekscytowanych i zaniepokojonych fanów. Serial jest adaptacją powieści graficznej Neila Gaimana. Seria komiksów, która rozciąga się na eony i obejmuje dziesiątki postaci, od dawna jest przedmiotem intensywnej dyskusji wśród fanów. Było kilka nieudanych adaptacji filmowych i telewizyjnych, w tym nieudana próba z udziałem Josepha Gordona-Levitta jako Morfeusza. Netflix zamiast tego obsadził Toma Sturridge’a jako króla snów w adaptacji, a Neil Gaiman –  autor oryginalnej serii komiksów – będzie służył jako producent wykonawczy. Można więc sądzić, że adaptacja będzie wierna oryginałowi.

Obsada głównej roli w Sandman od Netflixa

The Sandman jest streamingowany na Netflixie, a w roli głównej wystąpił Tom Sturridge – młody i bardzo obiecujący aktor.

Gwiazdorska obsada pomogła serialowi?

Na ekranie pojawia się także angielski aktor Charles Dance. Dance ma długą i zróżnicowaną karierę, która obejmuje wiele różnych ról, w tym w sztukach szekspirowskich i komiksach. Wystąpił również w docenionym przez krytyków brytyjskim serialu telewizyjnym The Nightmare Before Christmas. 

W serialu Sandman – na podstawie komiksów Neila Gaimana – Vivienne Acheampong gra rolę Lucienne, bibliotekarki w Śnie i powiernicy Śniącego. Postać pozostaje lojalna wobec swojego mentora i chętnie pomoże mu wrócić do władzy. Utalentowana aktorka i modelka, Acheampong ma szerokie doświadczenie i jest znana z ról w filmach i telewizji.

Przed debiutem aktorskim Vivienne Acheampong pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej. W przerwach między kolejnymi rolami aktorskimi, Vivienne Acheampong pojawiła się w nagrodzonym nagrodą BAFTA skeczowym serialu komediowym Famalam. Jej inne godne uwagi prace obejmują rolę matki Alicji w uznanym przez krytyków filmie z 2014 roku Alicja w Krainie Czarów, w brytyjskim serialu Grace Kenu w 2021 roku oraz w filmie Ellie i Natasha.

Obsada jest wypełniona godnymi uwagi talentami, oprócz wymienionego Toma Sturridgea jako Sna zobaczymy hipnotyzującą Kirby Howell-Baptistist jako Śmierć. W roli Lucyfera zobaczymy Gwendoline Christie pojawi się również Boyd Holbrook jako Koryntianina, Stephen Fry jako Gilberta i Pattona Oswalta jako głosu Mateusza Kruka.

Oswalt ma na koncie role komiksowe i od dziesięcioleci występuje na scenie. To sympatyczny aktor i fan komiksów, który wystąpił również w takich filmach jak „Ratatouille”, który zdobył Oscara za najlepszy film animowany. „Sandman” miał premierę na Netflixie 5 sierpnia 2022 roku.

Czy jest to dobra adaptacja oryginalnego komiksu?

Netflixowa adaptacja serii komiksów Neila Gaimana, „The Sandman”, to w dużej mierze hit, choć niektórzy krytycy zastanawiali się, czy jest to film tylko dla fanów komiksu. To może być kwestia gustu, bo serial jest specyficzną adaptacją komiksów. Pokręcone postaci, bogata mitologia i nihilistyczny ton opowieści sprawiają, że momentami trudno się go ogląda. Jednak głosy fanów są podzielone. Jedni mówią, że jest to dobre odwzorowanie oryginału, tymczasem inni fani uważają, że w porównaniu do komiksów Neila Gaimana serial jest jego ugrzecznioną wersją. 

PSM