Kiedy spodziewać się 4 sezonu Stranger Things?

0
911
stranger things
Nowy sezon Stranger Things ukaże się w 2022 roku | fot.: Netflix

„Stranger Things” to jeden z najpopularniejszych seriali w historii Netflixa. Mieszanina horroru i kina młodzieżowego okazało się znakomitym połączeniem zarówno dla młodszej, jak i starszej publiczności. Dotychczasowe 3 sezony trzymały równy i wysoki poziom, dlatego fani nie mogą doczekać się 4-tego. Twórcy ujawnili ostatnio, że pracują nad nowymi odcinkami i podali przewidywaną datę premiery. Kiedy „Stranger Things” pojawi się na Netlifxie?

Kiedy spodziewać się 4 sezonu? 

Nowy sezon Stranger Things ukaże się w 2022 roku. Informacja ta może być niewystarczająca dla fanów, ale przynajmniej w końcu padł konkretny termin. Ostatni sezon, czyli 3-ci miał swoją premierę w 2019 roku, a więc przerwa była wystarczająco długa. Opóźnienia wynikają z różnych powodów. Kluczowa okazała się pandemia koronawirusa, która przełożyła kręcenie scen. Twórcy serialu, czyli bracia Duffer podkreślają, że nowy sezon wymaga naprawdę sporych przygotowań. Ma być on najbardziej ambitny, a jednocześnie najstraszniejszy. W sieci pojawiają się coraz to nowe teorie, a delikatnych spoilerów dostarczają sami aktorzy.

Finn Wolfhard, który gra w serialu Mike’a stwierdził w znanym reality show, że 4 sezon będzie najbardziej „popaprany” ze wszystkich. Zdradził też, że prace trwają już 300 dni, a scenarzyści są bardziej zaangażowani w projekt niż dotychczas. Może wynikać to z odrobinę gorzej przyjętego 3 sezonu. W sieci pojawił się również teaser, który zapowiada najnowszy sezon. Pojawiły się tam fragmenty scen z domu Victora Creela. Inny aktor grający w serialu, czyli uwielbiany przez fanów Gaten Matarazzo również zdradził parę informacji. Według niego w 4 sezonie pojawi się mnóstwo mrocznych rzeczy, które jednak zrównoważy duża porcja komedii. Fani nie muszą się zatem martwić o duże zmiany w serialu.

Dlaczego warto nadrobić „Stranger Things”? 

„Stranger Things” nie przez przypadek zdobyło taką popularność. To jedno z najlepszych odwołań do Kina Nowej Przygody z lat 70-tych i 80-tych, kiedy królowały filmy Stevena Spielberga i George’a Lucasa. Twórcy nie ukrywają, że mocno odwołują się do starszego kina młodzieżowego. Wiele inspiracji czerpią również z klasycznych horrorów, gdzie różne potwory pojawiają się w życiu młodszych bohaterów. Dla wielu dorosłych to wspaniała podróż w czasie, z kolei dla młodszych widzów to zupełnie nowa przygoda – zupełnie jak dla ich rodziców w latach 80-tych. Serial to również wiele znakomitych postaci, które pokochali fani. W serialu znalazło się miejsce dla gwiazd w rodzaju Winony Rider czy Seana Astina. Z drugiej strony „Stranger Things” pomogło wypromować się nowym talentom, takim jak Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo czy Joe Kerry. 

Czy warto czekać na nowy sezon? 

Po wypowiedziach aktorów i scenarzystów z pewnością jest na co czekać w 2022 roku. Długie kręcenie zdjęć nie bierze się z przypadku i jest spowodowane starannym przygotowywaniem nowych odcinków. Zdaniem twórców będzie to najmroczniejszy, a zarazem najzabawniejszy sezon. Publiczność uwielbia takie połączenia, dlatego warto nadrobić serial, jeśli ktoś go jeszcze nie widział. Fani z kolei muszą jeszcze trochę poczekać, co może być świetnym momentem na powtórzenie sobie całej serii. 

MMI