Jak działa Amazon Prime Video? Pięć powodów, dla których warto go mieć

0
1918
rodzina przed telewizorem
Głównym powodem, dla którego warto wypróbować usługę Amazon Prime Video, jest unikatowa biblioteka seriali | fot.: stock.adobe.com

Platformy streamingowe z coraz większym powodzeniem wypierają tradycyjną telewizję. Konkurencja na tym rynku jest coraz większa, również w Polsce. Do Netflixa i HBO GO dołączyła ostatnio usługa Prime Video od Amazona i wygląda na to, że nie jest bez szans w tym starciu.

1. Świetne seriale na wyłączność

Głównym powodem, dla którego warto wypróbować usługę Amazon Prime Video, jest unikatowa biblioteka seriali. Znajdziemy w niej seriale wyprodukowane specjalnie na potrzeby serwisu i niedostępne nigdzie indziej. Część z nich to prawdziwe perełki, jak „Fleabag”,  „Mozart w miejskiej dżungli”, czy „The Romanoffs”, czyli serial o współczesnych potomkach rodziny Romanowów.

2. Niski abonament

W porównaniu z najpopularniejszym portalem na rynku – Netflixem, usługa Amazon Prime Video ma bardzo korzystny cenowo abonament. W chwili pisania tego artykuły było to 5,99 EUR, czyli ok. 27,50 zł. Jest to mniej niż najtańszy abonament Netflixa, jednak w tej cenie otrzymuje się dostęp do materiałów w jakości 4K Ultra HD. Jednocześnie możemy oglądać filmy i seriale na aż trzech urządzeniach. W konkurencyjnych serwisach są to opcje zarezerwowane dla pakietów premium.

3. Przejrzysta aplikacja

Kolejnym argumentem na rzecz usługi Amazon Prime Video jest bardzo przejrzysta aplikacja. Działa świetnie zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w telewizorach smart, np. tych produkowanych przez Samsunga. Menu jest znacznie bardziej czytelne w porównaniu do Netflixa, a aplikacja działa o wiele stabilniej niż HBO GO, na co narzeka wielu fanów streamingu video. Wygląda więc na to, że Jeff Bezos, szef Amazona, po raz kolejny dokonał niemożliwego, zmieniając stosunkowo nowy dla siebie rynek.

4. Darmowe materiały dla dzieci

Amazon przygotował też coś specjalnego dla rodzin z dziećmi. Wszyscy klienci tego największego na świecie sklepu internetowego otrzymują dostęp do darmowych bajek. W bibliotece znajdziemy wiele ciekawych propozycji dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-11 lat). To dobry pierwszy krok, aby przekonać się, że Prime Video to serwis oferujący bardzo dobre materiały.

5. Ambitne plany na przyszłość

Wiele wskazuje na to, że usługa Prime Video będzie stale zyskiwała na popularności i nigdy nie podzieli losu serwisu Showmax, który musiał wycofać się z Polski. Wiąże się to z globalnymi planami ekspansji i znacznymi inwestycjami. Przykładowo, platforma Bezosa nabyła prawa do transmisji meczów angielskiej ekstraklasy piłkarskiej, za co musiała zapłacić krocie i zszokowała rzesze kibiców przyzwyczajone do tradycyjnej telewizji. Niewykluczone, że już niedługo Prime Video zaskoczy również widzów w Polsce.


Materiał partnera zewnętrznego