HBO MAX w Polsce, wszystko co powinniśmy wiedzieć o nowej usłudze od HBO

0
704
HBO MAX
HBO MAX ma mieć swoją premierę również w Polsce. Nowy serwis streamingowy ma wystartować 8 marca. Tego samego dnia, do tej pory obecny u nas serwis HBO GO przestanie działać | fot.: stock.adobe.com

Wiele nieoficjalnych informacji, jeszcze więcej oczekiwań, ale też wątpliwości. Czy nowy serwis zawita do Polski? Jeśli tak, co nam zaoferuje do oglądania? Ile będzie kosztował? Nic dziwnego, że w tym temacie pojawia się wiele pytań, na całe szczęście, mamy już równie wiele odpowiedzi.

Przede wszystkim, kiedy premiera?

Po długim czasie oczekiwania, wielu spekulacjach, została podana oficjalna informacja. HBO MAX ma mieć swoją premierę również w Polsce. Nowy serwis streamingowy ma wystartować 8 marca. Tego samego dnia, do tej pory obecny u nas serwis HBO GO przestanie działać.

Czym jest HBO MAX?

HBO MAX to nowy serwis stremingowy od gigant jakim jest AT&T. W jego ofercie mają znaleźć się treści między innymi od Warner Bros, TNT, czy Cartoon Network. Wśród najgłośniejszych tytułów, do których HBO uzyskało prawa możemy znaleźć South Park, Teorie wielkiego podrywu, Ulicę Sezamkową oraz przyjaciół.

Czym HBO MAX różni się od HBO GO?

Przede wszystkim, HBO MAX ma zastąpić obecne do tej pory w Polsce HBO GO. Oznacza to, że wraz z premierą nowego serwisu streamingowego, dotychczasowy zostaje wyłączony. Poza szerszą ofertą filmów i seriali mamy mieć do czynienia również z nową aplikacją, co oznacza nowe funkcje serwisu.

Do najważniejszych, których nie ma w jeszcze funkcjonującym HBO GO można zaliczyć możliwość utworzenia 5 indywidualnych profili, brak limitu podpiętych urządzeń do konta oraz opcja równoczesnego oglądania na 3 urządzeniach. Jeżeli ktoś obawia się o swoją obecną subskrypcję, tutaj również wątpliwości zostały rozwiane. Wraz z wystartowaniem nowego serwisu, wszystkie konta zostaną przeniesione do nowej usługi.

hbo max
Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia nowego serwisu HBO, pojawiało się dużo pytań i spekulacji odnośnie jego ceny | fot.: stock.adobe.com

Ile to będzie kosztować?

Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia nowego serwisu HBO, pojawiało się dużo pytań i spekulacji odnośnie jego ceny. Obecnie wiemy już, że standardowa cena ma wynosić 29.99zł, chociaż istnieje sposób, aby płacić niższy abonament. To wszystko dzięki specjalnej ofercie dla nowych i dotychczasowych użytkowników. Nowi użytkownicy, którzy rozpoczną swoją subskrypcję najpóźniej do 31 marca oraz ci którzy już ją opłacają, będą mogli cieszyć się ceną 19.99zł.

Cena ta ma pozostać na stałe, pod warunkiem nie przerwanego opłacania abonamentu. Jeśli skorzystamy z oferty, ale przykładowo w późniejszym czasie będziemy chcieli zrobić przerwę od usługi. Będziemy musieli zapłacić standardową cenę 29.99zł. Istnieje również zastrzeżenie, że cena promocyjna może wzrosnąć wraz z podniesieniem ceny regularnej.

Co będziemy mogli oglądnąć?

Bardzo dobrą wiadomością dla użytkowników jest informacja o tym, że HBO MAX ma być platformą, która stanie w szranki z innymi serwisami streamingowymi, co oznacza wyścig o pozycję na rynku i walkę o tytuły. Obecnie, co prawda pod względem ilości dostępnych treści, szerszą ofertę ma np. Netflix. Ilość to jednak nie wszystko i niektórzy pomimo mniejszej ilości materiałów, więcej odnajdą dla siebie na HBO MAX.

Serwis ma dla nas zgromadzić w jednym miejscu produkcję m.in. od Warner Bros, Max Originals, DC czy Cartoon Network. Ponadto niektóre kinowe premiery mają być dostępne w ofercie już po 45 dniach od premiery. Już w tym momencie zapowiedziano, że produkcje takie jak Diuna, czy nowy Matrix, będą dostępne do oglądnięcia w nowym serwisie.

KSO