Disney+: co już wiadomo o 2 sezonie The Mandalorian?

0
952
The Mandalorian w telewizji
Kiedy w listopadzie zeszłego roku „The Mandalorian” trafił na ekrany, podbił serca wielu fanów świata wykreowanego przez pana Lucasa | fot.: stock.adobe.com

Kiedy w listopadzie zeszłego roku „The Mandalorian” trafił na ekrany, podbił serca wielu fanów świata wykreowanego przez pana Lucasa. Nic dziwnego, że z niecierpliwością oczekują oni nowych epizodów, odliczając kolejne dni. Na szczęście już niebawem, 30 października, nastąpi premiera pierwszego odcinka 2 sezonu. A co do tej pory ujawniono na jego temat?

The Mandalorian – kto znalazł się w obsadzie 2 sezonu?

Oprócz tytułowego bohatera, granego przez Pedro Pascala, w obsadzie są: Gina Carano (Cara Dune), Carl Weathers (Greef Carga) i Giancarlo Esposito (Moff Gideon). Oczywiście nie zabraknie ważnej postaci, jaką jest Baby Yoda. Poza tym według źródeł mających dobre osiągnięcia w śledzeniu informacji związanych z „Gwiezdnymi Wojnami” w drugim sezonie ma pojawić się kilka interesujących nazwisk. Tematem wielu newsów i dyskusji są: Temuera Morrison (jako Boba Fett), Rosario Dawson (Ashoka Tano), Katee Sackhoff (Bo-Katan), Timothy Olyphant (Cobb Vanth) i legenda kina, Michael Biehn („Terminator”, „Obcy – decydujące starcie”, „Tombstone”). Ten ostatni ma wcielić się podobno w postać łowcy nagród z przeszłości Dina Djarina. Mimo to na stuprocentowe potwierdzenie tych doniesień warto jeszcze poczekać.

The Mandalorian – kto stanie za kamerą i na czym skupi się fabuła?

Wiadomo za to, że Carl Weathers nie tylko zagra w sezonie drugim, lecz jest przy okazji reżyserem jednego z odcinków. Tej funkcji podjęli się też: Peyton Reed („Ant-Man”), Robert Rodriguez („Sin City”), Dave Filoni i Rick Famuyiwa. John Favreau nie wyreżyserował tym razem ani jednego epizodu ze względu na to, że był zajęty „Królem Lwem”. Ciekawostką jest, że postać grana przez Weathersa miała pierwotnie zginąć, a we wcześniejszym projekcie do serialu była obcym. Swoją obecność zaznaczą również sami Mandalorianie. Rozwinięta zostanie także historia Mrocznego Miecza i jego posiadania przez Moffa Gideona. Giancarlo Esposito w wywiadzie dla Deadline zdradził, że Mroczny Miecz będzie jednym z głównych tematów 2 sezonu i kluczem do przeszłości Gideona. Charakterystyczne ostrze można było już zobaczyć w dwóch animowanych serialach – „Wojny Klonów” i „Star Wars: Rebelianci”. Widzowie dowiedzą się, jak ta broń trafiła w jego ręce, jaka historia się za nią kryje i co to oznacza dla samego Gideona i galaktyki. Nie można też zapomnieć o Baby Yodzie i wątkach z tą sympatyczną postacią.

The Mandalorian – nowa odsłona i emocje już niedługo

Jak już we wstępie wspomniano, pierwszy odcinek nowego sezonu zostanie wyemitowany 30 października przez kanał Disney+. Emisja ma przebiegać podobnie jak w przypadku pierwszej serii, czyli kolejne epizody pojawią się w tygodniowych odstępach. Zmieniony został też logotyp serialu. Fanów z pewnością ucieszy wieść, że John Favreau od jakiegoś czasu pisze nowe odcinki do 3 sezonu, a dział artystyczny tworzy koncepcje, tyle że to już historia na inną opowieść. Na razie przed miłośnikami „Gwiezdnych Wojen” 2 sezon i jesień pełna gorących emocji za sprawą wydarzeń w odległej galaktyce.

DKA