Aleksandra Woźniak: „13 posterunek” ciągnie się za mną już od 16 lat

0
1864
wozniak_13_posterunek
Aleksandra Woźniak wcielała się w postać Kasi, zakochanej w Cezarym i za wszelką cenę próbującą zdobyć jego miłość | fot.: Newseria

Aktorka nie może uwolnić się od roli Kasi z „13 posterunku”. Po 16 latach od zakończenia produkcji wciąż jest kojarzona głównie z tym serialem. Twierdzi, że do dziś otrzymuje pytania o sytuację na planie lub najnowsze wydarzenia z życia serialowych kolegów.

Aleksandra Woźniak zadebiutowała w zawodzie jako 17-latka, co oznacza, że aktorstwem zajmuje się od 24 lat. W ciągu minionych 16 lat zagrała w wielu popularnych serialach. Przez trzy lata kreowała postać Agaty Gabriel w „Złotopolskich”, a dwa lata wcielała się w postać Jagny Wyszkiewicz w „Plebanii”. Występowała także m.in. w serialu „Linia życia” oraz „Szpital na perypetiach”. Aktorka twierdzi jednak, że kojarzona jest głównie z „13 posterunkiem”.

– „13 posterunek” w sposób uroczy ciągnie się za mną już 16 lat. Mimo że przewijałam się przez masę produkcji, to poprzez to, że ten serial jest często powtarzany, ludzie mają wrażenie, jakby to w dużym stopniu ten serial warunkował moje życie zawodowe – mówi Aleksandra Woźniak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka jest zaskoczona tym faktem.

„13 posterunek” kręcony był tylko przez 18 miesięcy i liczył zaledwie 80 odcinków.

Zdjęcia zakończyły się w 2000 roku. Tymczasem Aleksandra Woźniak wciąż jest pytana o sytuację na planie lub o najnowsze wiadomości z życia jej serialowych kolegów.

 – Są to urocze pytania w postaci: „A co słychać u Czarka?”, „A jak tam na planie”? Bardzo mi się podobają tego typu pytania. Oczywiście nie mam sklerozy, więc pamiętam, że 16 lat temu było bardzo miło na planie – mówi Aleksandra Wożniak.

„13 posterunek” to słynny sitcom w reżyserii Macieja Ślesickiego, emitowany w latach 1997–1998 oraz w 2000 roku. Jego bohaterami byli policjanci z fikcyjnego warszawskiego posterunku m.in. posterunkowy Cezary Cezary, starszy sierżant Kasia, starszy posterunkowy Arnold oraz komendant Władysław Słoik. Aleksandra Woźniak wcielała się w postać Kasi, zakochanej w Cezarym i za wszelką cenę próbującą zdobyć jego miłość.


@Newseria