Serwisy do strumieniowania muzyki i podcastów. Co oferują, ile kosztują, który wybrać?

0
1644
dziewczyna w różowej peruce na różowym tle słuchająca muzyki na słuchawkach nausznych
Serwisy streamingowe pozwalają nam na słuchanie muzyki zarówno online, jak i offline. Mamy dostęp do wielkiej, legalnej bazy, która zawiera prawie każdą piosenkę, o jakiej pomyślimy | fot.: stock.adobe.com

Słuchanie muzyki jest nieodłączną częścią życia wielu ludzi. Muzyki słuchamy w drodze do pracy, szkoły, podczas sprzątania, gotowania, a także na randkach, urodzinach czy ślubach. Wraz z postępem technologicznym zmienił się także sposób, w jaki słuchamy muzyki. Wiele osób rezygnuje już ze ściągania wielu gigabajtów muzyki tylko po to, aby przechowywać je na swoim dysku na komputerze bądź na telefonie. Po co to robić jeśli muzyki możemy słuchać online?

Serwisy streamingowe pozwalają nam na słuchanie muzyki zarówno online, jak i offline. Mamy dostęp do wielkiej, legalnej bazy, która zawiera prawie każdą piosenkę, o jakiej pomyślimy. Jaki serwis do strumieniowania muzyki i podcastów powinniśmy wybrać? Jakie są ich ceny miesięczne, roczne i co oferują? Odpowiadamy.

Spotify

Spotify to zdecydowanie najpopularniejszy serwis. Po rejestracji możemy słuchać muzyki za darmo lub po wykupieniu wersji premium. W darmowej wersji musimy jednak przesłuchać kilka reklam, ale także mamy ograniczoną możliwość przewijania piosenek i zmieniania ich. Po wykupieniu wersji premium mamy znacznie więcej możliwości. Wersja premium dla rodziny (czyli dla sześciu osób) kosztuje 29,99 zł miesięcznie, a trzy miesiące premium dla jednej osoby 0,99 zł miesięcznie. Spotify obsługuje nie tylko telefony, ale także telewizory smart i komputery.

Tidal

O Tidalu zrobiło się głośno głównie za zasługą piosenkarki Rihanny oraz rapera Kanye Westa. Tidal udostępnia ponad 60 milionów piosenek, ale także i 240 tysięcy teledysków, które możemy oglądać i wyświetlać na swoich ekranach. Tidal miesięcznie kosztuje od 19,99 do 39,99 zł. Użytkownicy sieci Play z abonamentem mogą jednak korzystać z niego aż przez dwa lata zupełnie za darmo, a użytkownicy T-Mobile nie ponoszą opłat za transfer danych.

Apple Music

Apple music nie jest wyłącznie dla posiadaczy sprzętu firmy Apple, jednak to głównie jego użytkownicy korzystają z tego serwisu. W Windowsie możliwe jest użytkowanie Apple Music po zainstalowaniu iTunes na naszym komputerze, a na Androidach możemy bezpośrednio pobrać aplikacje. Apple Music udostępnia 50 milionów utworów. Miesięczna wersja kosztuje 9,99 zł dla studentów, 19,99 zł dla indywidualnych użytkowników i 29,99 zł dla rodziny.

Muzyka Google Play

Muzyka Google Play pozwala na import naszej muzyki, aż do 50 tys. utworów, aby można było ją odtwarzać online na wielu urządzeniach. Muzyka Google Play wymaga jednak podania danych do karty płatniczej, bez znaczenia czy chcemy korzystać z darmowej wersji, czy z płatnej. Wersja płatna dla jednej osoby to 19,99 zł miesięcznie albo 29,99 zł dla sześciu osób. Po rozpoczęciu tej usługi możemy skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego premium, jednak po tym czasie automatycznie zaczną pobierać się nam opłaty.

W zależności od naszego budżetu, potrzeb oraz preferencji, jedna z tych platform streamingowych. Każdy serwis oferuje bezpłatny okres próbny, podczas którego korzystamy z konta premium i decydujemy czy chcemy przedłużać nasz pakiet. Zachęcamy do spróbowania i wybrania odpowiedniego dla siebie.


ŁJU