Przegląd bestsellerowych książek o rozwoju osobistym

0
2013
mężczyzna czytający książkę o rozwoju osobistym
Najcenniejsze książki o rozwoju osobistym to te, które zostały poparte osobistymi doświadczeniami autora | fot.: stock.adobe.com

Rozwój osobisty umożliwia wprowadzenie potrzebnych zmian do swojego życia, które często je ulepszają, pomagają w osiąganiu sukcesu i dają poczucie szczęścia. W dobie ogromnego parcia na osiągnięcie sukcesu, szukania dróg wybicia się i sprawienia, by zostać zauważonym i docenionym, temat rozwoju osobistego stał się bardzo popularny i napisano o tym wiele książek. Które z nich są warte przeczytania? Poznaj kilka bestsellerów, które mogą zmienić także twoje życie. 

Jakie bestsellery o rozwoju osobistym zainspirują cię do ulepszenia swojego życia?

Najcenniejsze książki o rozwoju osobistym to te, które zostały poparte osobistymi doświadczeniami autora. Udowadniają, że treść w nich zawarta jest prawdziwa i skutecznie motywują. Oto wybrane z nich:

Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins

Książka pokazuje metody i techniki samodoskonalenia, które skutecznie pomagają w osiąganiu życiowych celów. Autor przekonująco pokazuje jak krok po kroku dokonywać zmian i mieć wpływ na wszystkie dziedziny swojego życia. Po mistrzowsku wnika w ludzką psychikę, a jego rady docenia nie tylko amerykański biznes, ale nawet amerykański rząd. Wskazówki, których udziela, są tym cenniejsze, że popiera je doświadczeniami własnego życia. Sukces osiągnął sam. Obecnie jest właścicielem 9 firm, a powyższa książka, podobnie jak inne jego autorstwa, szybko stały się bestsellerami. Nie zawsze jednak tak było. Miał w swoim życiu bolesne upadki, sięgnął dna, kiedy nie miał środków do życia i 20 kg nadwagi. Przełomowym momentem okazał się dzień, gdy z powodu niezapłaconych rachunków wyłączono mu prąd. To wtedy obudził w sobie olbrzyma i odbił się od dna, by szybko osiągać sukcesy.

Możesz uzdrowić swoje życie – Louise L. Hay

Książka, która wywiera wpływ na życie ludzi na całym świecie. Autorka ukazuje przyczyny naszych problemów w różnych sferach życia i podaje sposoby na to, jak sobie z nimi radzić. Uważa, że w psychice tkwi zarówno przyczyna chorób, jak i skuteczny lek. Książka powstała na podstawie jej osobistych doświadczeń związanych z chorobą nowotworową, którą sama pokonała w czasie przygotowywania się do operacji. Po wygranej z chorobą założyła ośrodek terapeutyczny, by pomagać osobom w odkrywaniu i uruchomieniu ich własnego potencjału. Listy dziękczynne z całego świata, które przedstawia w innej swojej książce, są świadectwem, że jej metody działają nie tylko w poprawianiu zdrowia, ale też w wielu innych dziedzinach życia.

Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Jeden z najlepszych poradników rozwoju osobistego, sprzedany w milionach egzemplarzy na całym świecie. Książka jest o tyle ciekawa, że autor na potwierdzenie swoich słów pokazujących skuteczne sposoby pracy z podświadomością, które pomagają realizować marzenia, przytacza cytaty z Biblii. Napisany prostym językiem, zrozumiałym dla każdego poradnik, pomógł już wielu osobom na świecie zmienić swoje życie. To książka, do której się wraca wielokrotnie i dobrze ją mieć w swojej biblioteczce. Autor czerpał wiedzę z wieloletnich studiów w różnych dziedzinach, takich jak filozofia, farmacja, a także osobistych doświadczeń zdobytych w czasie pobytu w seminarium i latach spędzonych na zgłębianiu tajemnicy wiary.

To tylko wybrane przykłady bestsellerowych książek o rozwoju osobistym. Zainspirują cię do zmian, zostawią trwały ślad i pewność, że wszystko jest możliwe. Warto je poznać i zacząć skutecznie zmieniać swoje życie. Ich autorom udało się nie tylko zmienić własny los, ale też odnieść ogromny sukces. Tobie też może się to udać.

KOS