Czytamy post apo

0
550
apokalipsa
W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka najlepszych książek o tematyce post-apo, które zachwycą każdego fana gatunku | fot.: stock.adobe.com

Post-apokaliptyczne historie w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Nie tylko w filmach i serialach, ale również w literaturze. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka najlepszych książek o tematyce post-apo, które zachwycą każdego fana gatunku.

„Droga” Cormaca McCarthy’ego

to jedna z najważniejszych książek o tematyce post-apo, która w 2007 roku zdobyła nagrodę Pulitzera. W tej pięknie napisanej historii, McCarthy przedstawia świat po apokalipsie, gdzie główny bohater i jego syn muszą przetrwać w świecie, gdzie niemal wszystko umarło. Autor wspaniale opisuje ich trudną drogę, pełną niebezpieczeństw i trudnych wyborów. To niezwykła, poruszająca historia, która na długo pozostanie w pamięci czytelników.

„Stacja jeden” Emily St. John Mandel

to kolejna książka o tematyce post-apo, która wzbudziła wiele emocji u czytelników. Akcja toczy się dwadzieścia lat po pandemii, która zniszczyła świat, a bohaterowie próbują przetrwać w świecie, gdzie zapanowała ciemność i chaos. Autorka przedstawia świat z różnych perspektyw, ukazując ludzi walczących o przetrwanie, ale również ich nadzieję i marzenia. To poruszająca i wciągająca historia, która z pewnością zostanie w pamięci czytelników na długo.

„Metro 2033” Dmitrij Gluchowski

to klasyczna już książka o tematyce post-apo, która zyskała popularność na całym świecie. Akcja toczy się w Moskwie, dwadzieścia lat po wojnie nuklearnej, a ludzie przetrwali w podziemnym metrze. Bohater Artyom musi przemierzyć całe metro, aby ostrzec ludzi przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Autor przedstawia świat, w którym zapanowała ciemność i zło, ale równocześnie pokazuje nadzieję i wolę przetrwania ludzi. To wciągająca, pełna akcji i emocji historia, która na pewno zachwyci miłośników gatunku.

„Ostatni z nas” M.R. Carey

to przerażająca historia, która rozgrywa się w świecie po pandemii, która zmieniła ludzi w zombie. Główna bohaterka, Melanie, urodzona i wychowana w ośrodku badawczym, jest jednym z niewielu dzieci, które udało się uchronić przed infekcją. Kiedy ośrodek zostaje zaatakowany, Melanie i jej opiekunowie muszą przemierzyć niebezpieczny świat pełen zombie, aby dotrzeć do bezpiecznego schronienia. „Ostatni z nas” to pochłaniająca, pełna akcji i emocji historia, która pozwala czytelnikowi spojrzeć na świat po katastrofie z innej perspektywy.

„Dziewięć światów Nemy” David Mitchell

„Dziewięć światów Nemy” to niezwykła, intrygująca i wciągająca historia, która składa się z dziewięciu opowieści z różnych epok, miejsc i czasów. Każda z opowieści ma związek z innym światem, ale wszystkie razem tworzą niesamowitą całość. Akcja rozgrywa się w różnych realiach, ale wszystkie opowieści łączy motyw przetrwania i walki o przyszłość. To wyjątkowa książka, która wciąga i zmusza do myślenia, a każde kolejne rozdziały są kolejnymi kawałkami układanki, którą trzeba ułożyć.

„Rok 1984” George’a Orwella

„Rok 1984” to klasyczna powieść, która zyskała status ikony literatury XX wieku. Akcja rozgrywa się w totalitarnym państwie Oceania, w którym władza kontroluje każdy aspekt życia obywateli. Główny bohater, Winston Smith, pracuje w ministerstwie propagandy i próbuje w tajemnicy buntować się przeciwko reżimowi, ale szybko odkrywa, że opór jest niemożliwy. „Rok 1984” to opowieść o ludzkiej wolności i indywidualności, które są deptane w imię władzy i kontroli. To także ostrzeżenie przed totalitaryzmem i konsekwencjami jego wprowadzenia. George Orwell w sposób znakomity ukazuje zagrożenie, jakie może zrodzić się w każdym totalitarnym systemie. Książka ta jest aktualna również dziś i warto po nią sięgnąć, aby zrozumieć niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą brak wolności i niezależności.

Podsumowując, książki o tematyce post-apo to gatunek, który zapewnia czytelnikowi wiele emocji i wciągających historii o walce o przetrwanie w skrajnych warunkach. Przykłady takich książek to „Droga” Cormaca McCarthy’ego, „Metro 2033” Dmitrija Głuchowskiego, „Ostatni z nas” M.R. Carey oraz „Dziewięć światów Nemy” Davida Mitchella. Wszystkie te książki mają swoją niepowtarzalną atmosferę i zaskakujące zwroty akcji, które trzymają czytelnika w napięciu. Warto po nie sięgnąć, aby przenieść się w świat po apokalipsie i przeżyć niezapomniane przygody razem z bohaterami.

PFI