Czy komiks to dobry pomysł na prezent?

0
530
komiksy
Komiks to świetne rozwiązanie na prezent nie tylko dla osób, które regularnie je czytają | fot.: materiał partnera

Komiks to popularna forma rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Co więcej, może przypaść do gustu nie tylko fanom rysowanych opowieści, ale także wielu filmów, seriali i różnych form rozrywki. Komu i jak wybrać komiks na prezent? Kierując się kilkoma zasadami, łatwo sprawdzić, czy to dobry wybór.

Komu sprezentować komiks?

Komiks to świetne rozwiązanie na prezent nie tylko dla osób, które regularnie je czytają. Obrazkowe historie mogą być świetnym i interesującym wstępem do innych papierowych rozrywek dla dzieci – mniejsza ilość tekstu i więcej obrazków niż w książkach pozwoli dłużej im skupić swoją uwagę. Dzieciom mogą się spodobać polskie i zagraniczne komiksy jak np. kultowy Tytus, Romek i A’tomek, Kaczor Donald, Sonic czy Asterix i Obelix. Pozycje dostępne na stronie https://www.atomcomics.pl/ są kierowane także do dorosłych odbiorców, którzy lubią komiksy lub mogą się nimi zainteresować.

Z komiksu ucieszą się osoby, które uwielbiają serie filmowe, będące adaptacjami komiksowymi. Znajdzie się coś dla fanów uniwersum Marvela i DC, a także wielu seriali, jak Riverdale, Beastars, Sandman czy Lock & Key.

Z komiksu, a dokładniej mangi, ucieszą się osoby zafascynowane kulturą wschodu. Manga to świetny sposób, aby jeszcze lepiej poznać panujące w Japonii obyczaje, tamtejszą tradycję, legendy i historię regionu. Fani tej kultury z pewnością ucieszą się z takiego prezentu.

Komiks może przypaść do gustu osobom, które po prostu lubią czytać. Nastolatkowie i dorośli, którym zdarza się zapomnieć o świecie przy powieści, mogą odnaleźć się także w komiksie, szczególnie jeśli zainteresuje ich tematyka. Dodatkowo to setny sposób np. na poznanie zdarzeń z historii, wzbogaconych o fabularny motyw.

Jak wybrać komiks na prezent?

Mnogość gatunków komiksów (wojenne, fantasy, cyberpunk, horror, obyczajowe, sensacyjne, western) pozwala na wybór czegoś interesującego dla każdego. Dzięki temu, jeśli zna się upodobanie jubilata, można podsunąć mu historię, która wciągnie go tak samo mocno, jak ulubiona książka czy film.

Jeśli ulubiony motyw lub postać jest tworem komiksów, wybór będzie zdecydowanie prostszy. Aby kogoś zainteresować taką formą rozrywki, warto zastanowić się, jaką estetykę preferuje – chętniej eksploruje się coś, co jest interesujące, a tzw. kreska i grafiki w komiksach grają ogromną rolę. Nieraz zdarza się, że są to zupełnie proste formy, inne to małe dzieła sztuki.

Materiał partnera