Christel Petitcollin o myśleniu

0
2069
Leniwiec nawiązujący do okładki książki Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. - Christel Petitcollin porusza w niej problem osób nadwydajnych mentalnie, a więc takich, które nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie, gdzie bodźce atakują z każdej strony i ciężko czasem uspokoić mętlik w głowie | fot.: stock.adobe.com

Rok 2019 był zdecydowanie udany, jeśli chodzi o premiery książkowe. Na rynek weszło wiele powieści, które szybko zdobyły uznanie czytelników, dostając się na listy bestsellerów; licznie zadebiutowali także nowi, obiecujący twórcy literaccy. Niektórzy z nich zdążyli zaskarbić sobie już sympatię czytelników swoimi utworami i w ciągu ostatniego roku poza swoimi książkowymi debiutami zdołali wydać kolejne dzieła. Wśród autorów takich warto wyróżnić Christel Petitcollin. Francuska autorka podbiła serca polskich czytelników swoją książką „Jak mniej myśleć”. Był to jej debiut, który miał miejsce w kwietniu 2019 roku. „Jak mniej myśleć” szybko zdobyło uznanie, a już w październiku pisarka wydała kolejną książkę – „Jak lepiej myśleć”. Kim jest i  o czym pisze Christel Petitcollin?

Czy zdarza Ci się myśleć za dużo?

Pełen tytuł debiutu autorki to „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Już to wiele mówi o zawartości książki. Christel Petitcollin porusza w niej problem osób nadwydajnych mentalnie, a więc takich, które nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie, gdzie bodźce atakują z każdej strony i ciężko czasem uspokoić mętlik w głowie. Książka spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem – chętnie czytają ją czytelnicy z różnych kręgów – zainteresowani psychologią, tacy, którzy sami borykają się z problemem nadwydajności mentalnej oraz ich bliscy. Jak wiadomo, współcześnie coraz więcej osób boryka się z poczuciem niezrozumienia. Świat nieubłaganie pędzi do przodu, więc jednostkom bardziej wrażliwym ciężko jest dostosować się do jego szaleńczego tempa. Książka Christel Petitcollin nie tylko profesjonalnie przedstawia zagadnienie nadwydajności mentalnej, ale także jest źródłem nadziei dla osób, których problem ten dotyka – ukazuje, że nadmierna wrażliwość i pogłębiona analiza rzeczywistości nie muszą być przekleństwem – można nauczyć się je wykorzystywać w codziennym życiu. W przypadku odpowiedniego przygotowania te cechy mogą znacznie ułatwić funkcjonowanie w społeczeństwie.

Wiemy już, jak myśleć mniej. A jak myśleć lepiej?

30 października miała miejsce premiera najnowszej książki Christel Petitcollin – Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. To kontynuacja jej poprzedniej publikacji – w „Jak lepiej myśleć” autorka zawiera porady, jak przezwyciężyć w sobie poczucie zniechęcenia własną nadmierną wrażliwością i wykorzystać ją w codziennym życiu. Daje wskazówki, jak wykorzystać fakt nadwydajności mentalnej tak, by czuć się jak najbezpieczniej w społeczności i realizować się w różnych sferach życia. Christel Petitcollin stworzyła poradnik, jak pokochać własną wyjątkowość i nauczyć się ją wykorzystywać tak, by uczynić swoje życie lepszym.

Książki Christel Petitcollin zdecydowanie są warte uwagi – autorka analizuje nadmierną aktywność umysłową w niezwykle profesjonalny sposób, jednak pokazuje przy tym własną wrażliwość. Jej książki pozwalają wielu osobom wyalienowanym lepiej zrozumieć siebie i rozwinąć swoje zdolności. To świetne utwory dla osób zainteresowanych psychologią oraz próbujących zrozumieć własną naturę.


EBI