7 e-booków idealnych na wakacje

0
662
7 idealnych e-booków na wakacje
7 idealnych e-booków na wakacje | fot.: materiał partnera

Wakacje, czas odpoczynku, urlopów i wolnego od pracy. To okres, w którym, niektórzy mają jedyną z nielicznych szans w roku na nadrobienie literackich „tyłów”, dla innych to po prostu czas, gdy będą mogli przeczytać jeszcze więcej książek. Oto, 7 idealnych e-booków na wakacje. Znajdzie się coś dla fanów intrygujących i tajemniczych historii, ale również dla zwolenników czegoś lekkiego i zabawnego oraz dla sympatyków literatury faktu.

Lato utraconych

Była Wiosna zaginionych, czas na Lato utraconych. Anna Kańtoch przychodzi do czytelników z kolejną swoją książką, która jest jednocześnie drugą częścią kolejnego cyklu autorki – tym razem o policjantce Krystynie Lesińskiej. Choć mamy lato to nie można się spodziewać po tej książce, że historia jest beztroska i sielska. Tym bardziej że chodzi tu o lato utraconych. To kryminał, który zmrozi krew w żyłach nawet w najbardziej upalny dzień. W końcu nie bez powodu Kańtoch okrzyknięto królową budowania napięcia.

Główna bohaterka Krystyna musi przejść przez sprawę zamordowanej latem w leśniczówce rodziny i zmierzyć się z tajemniczą tożsamością najstarszego syna, któremu udaje się zbiec przed oprawcą. Ponadto policjantka walczy z własnymi demonami i niedawną śmiercią męża. Idealny posępny klimat, by wprowadzić w słoneczne i radosne dni trochę równowagi.

Kolacja z Tiffanym

Czy pracownica z szefem powinna się wdawać w romans? Nawet jeśli wszyscy powiedzą bezwzględnie „nie”, w wypadku głównej bohaterki Natalii Lisek jest to po prostu niemożliwe. Taki już jej los. Agnieszka Lingas-Łoniewska w pierwszym tomie kolejnego swojego cyklu Kolacji z Tiffanym pokazała, że ma dar sprawnego pisania książek z literatury kobiecej.

Swoją drogą, książek przyjemnych w odbiorze. To lekki e-book doskonały na wakacyjny odprężający wieczór – wciągający w zamożny i romantyczny świat złodzieja klejnotów Macieja i roztrzepanej Natalii. To historia okraszona sporą dawką humoru, intryg i zaskoczeń. Trudno się oderwać do ostatniej strony. Kolejna część to Obiad z Bondem.

Dziewczyna, kobieta, inna

Zwyciężczyni Nagrody Bookera w 2019 roku.. Książka dekady wg „Sunday Times” i „Guardiana”. Książka roku m.in. wg „Time’a” czy „Washington Post”. Te wyróżnienia mówią same za siebie. Po e-booka Bernardine Evaristo Dziewczyna, kobieta, inna naprawdę warto sięgnąć. Nie ze względu na te wszechobecne wyrazy uznania, ale ze względu na prawdę. Prawdę o przekraczaniu granic, sile i słabościach kobiet ich dylematach i pragnieniach.

Przedstawiona w zupełnie innej formie, składającej się z 12 żywych, pełnych emocji i wzruszeń opowiadań barwnych bohaterek, które wyemigrowały do Wielkiej Brytanii. Będących matkami, żonami, trudniącymi się innymi zawodami, będącymi na odmiennych etapach życia, wywodzących się z różnych raz i klas, ale jak każda cierpiących, marzących, niezrozumianych i nieustannie szukających. To lektura ważna – ukazująca, jak istotna jest akceptacja różnorodności zarówno kulturowej, jak i społecznej.

Chiny w 10 słowach

Choć urlop można spędzać w Polsce bądź w którymś z europejskich czy bardziej egzotycznych krajów, to na prawdziwe wakacje w środek Azji wciągnąć mogą Chiny w 10 słowach Yu Hua. To jedna z tych książek, która poszerza horyzonty. Pozwala poznać Państwo Środka od takiej strony i w taki sposób, jak dotychczas jeszcze tego nie przedstawiono.

To ciekawa książka na wakacje, która zaskoczy nie tylko tych, którzy Chin jeszcze nie odwiedzili, ale również tych, którzy mieszkają tam od wielu lat. Plastyczne opisy i osobisty przekaz niepokornego pisarza Yu Hua urzekają. Chiny w 10 słowach to wyjątkowa analiza chińskiego społeczeństwa, mentalności obywateli, ich rewolucji kulturowej, a także potęgi, wyzysku oraz chciwości w cieniu przywódcy. 

Kobieta w oknie

Kobieta w oknie A. J. Finn to już kolejna pozycja spośród 7 e-booków idealnych na wakacje, która zapewni sporą dawkę letniego napięcia. Wciągający thriller o psycholożce Annie Fox – kobiecie, którą można nazwać chodzącym nieszczęściem. Straciła rodzinę, pracę oraz zdrowie i na dodatek boi się wychodzić z domu, gdyż cierpi na agorafobię. Od miesięcy nie była na zewnątrz.

Jednak nie potrzebuje towarzystwa i wielkomiejskich rozrywek, bo dobrze się bawi na swój sposób… Jak sam tytuł wskazuje, szpieguje sąsiadów, doglądając ich przez okno za pomocą aparatu fotograficznego. Jej inwigilacja z początku wydaje się niegroźna, do czasu, gdy Anna nie staje się świadkiem czegoś, czego nie powinna widzieć. Po tym wydarzeniu wszystko się komplikuje i staje wyjątkowo niebezpieczne. Historia jest tak intrygująca i zagadkowa, że doczekała się ekranizacji.

Chłopaki z Dubaju

Dziewczyny z Dubaju polskiego dziennikarza śledczego Piotra Krysiaka były najlepiej sprzedającą się książką 2018 roku. Czy Chłopaki z Dubaju powtórzą ten sukces? Niewątpliwie nie brakuje w książce równie szokujących i kontrowersyjnych wątków. Tematyka kobiet prostytutek jest doskonale znana, w tej kwestii napisano, powiedziano i nakręcono już wiele. Z kolei środowisko męskiej prostytucji jest bardziej hermetyczne.

Jak się okazuje, jest też bardziej opłacalne, a męskie prostytutki zarabiają znacznie więcej. Wśród ich klientów są politycy, biznesmeni czy celebryci. To podwórko jest współczesnym Dworcem ZOO, opływającym przepychem i ekskluzywnością z luksusowymi narkotykami dla bogaczy. Świat ten wykorzystuje męskie prostytutki, a później bezlitośnie wypluwa je, skazując na życie na ulicy. Książka pokazuje czytelnikom nieznany dotąd świat i skłania do refleksji – dlaczego ludzie to robią i dlaczego niektórzy są tak obdarci z moralności i współczucia.

Cykl o Zofii Wilkońskiej

Po pozycjach pełnych intryg, napięcia i zepsucia, czas na coś lżejszego. Dzięki Jackowi Galińskiemu zyskujemy kolejne 3 książki idealne na wakacje. Siódma pozycja na naszej liście to cykl o Zofii Wilkońskiej. Zawierająca 4 tomy seria komedii kryminalnej zyskała wielu zwolenników. Idąc po kolei, zacząć należy od pierwszej części Kółko się Pani urwało. To zabawna kryminalna historia seniorki Zofii. Stereotypowej emerytki, która błyskawicznie ocenia ludzi i nie szczędzi irytujących komentarzy.

Mimo wszystko to postać, której trudno nie polubić. Opowieść zaczyna się od włamania do domu staruszki i kradzieży cennych rzeczy po zmarłym mężu. Działania policji w wyjaśnieniu sprawy i uchwyceniu sprawcy rozczarowują Zofię, więc sama postanawia wszcząć śledztwo, podejrzewając sąsiada z góry, który wkrótce zostaje zamordowany. Galiński wszystko podaje w nieco groteskowym klimacie, poruszając przy okazji prawdziwy problem reprywatyzacji warszawskich kamienic.

Materiał partnera