Zwracanie towaru zakupionego na Allegro? To proste!

0
1991
Zwrot zakupów na Allegro
Produkt, który zwracasz, nie może nosić żadnych śladów użytkowania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy zdarzyło Ci się zastanawiać nad procedurą zwrotu produktów, które zakupiłeś przez Allegro i okazały się nie spełniać Twoich oczekiwań? W przypadku zamówień dokonanych z dostawą poprzez InPost sprawa okazuje się bardzo prosta i – co najważniejsze – nie obciąża Ciebie kosztami.

Przed przystąpieniem do zwrotu

Zanim przystąpisz do procedury zwrotu, którą opiszemy za chwilę poniżej, musisz wiedzieć jeszcze jedną rzecz. Produkt, który zwracasz, nie może nosić żadnych śladów użytkowania. Co za tym idzie, jeżeli po otrzymaniu zamówionych produktów masz wątpliwości co do tego, czy będą one dla Ciebie odpowiednie, wszelkie przymiarki czy oględziny przeprowadzaj bardzo ostrożnie. To bardzo ważne, ponieważ naruszenie stanu produktu sprawi, ze ewentualny zwrot będzie zależeć od dobrej woli sprzedającego.

Nie możesz zapomnieć również o tym, ze produkt, który zwracasz, musi zostać zapakowany w taki sposób, aby zabezpieczyć go przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie transportu – w ten sposób unikniesz ewentualnych sporów i niejasności, jakie mogłyby się pojawić w przypadku uszkodzenia przesyłki.

Jak dokonać zwrotu na Allegro?

W przypadku przesyłek zamówionych za pośrednictwem InPostu procedura jest bardzo prosta. Aby jej dokonać, wystarczy wejść do panelu, przejść do zakładki „kupione” i tam kliknąć opcję opisaną jako „Szczegóły”. Tam pojawi się opcja „Allegro InPost”, po kliknięciu w którą uzyskasz unikalny kod umożliwiający przeprowadzenie darmowej wysyłki z Paczkomatu. Jednocześnie sam sprzedawca także dowie się o Twoim zamiarze zwrotu – informacja na ten temat zostanie do niego dostarczona za pomocą krótkiej wiadomości SMS.

Czy można zwrócić tylko część zamówionych produktów?

Tu pojawia się bardzo istotna sprawa. W przypadku jednej transakcji można wygenerować tylko i wyłącznie jeden kod zwrotu. W praktyce oznacza to, ze jeżeli kupiłeś więcej niż jeden przedmiot, darmowy zwrot będzie obejmować tylko i wyłącznie jedną przesyłkę. Jeżeli więc masz pewność co do zwrotu jednego produktu i wątpliwości co do drugiego, warto czasem poczekać jeszcze dzień lub dwa.

Ile czasu jest na zwrot towarów?

W przypadku opisanej procedury, zwrot Allegro powinien odbyć się w ciągu 14 dni. Aby rozwiać przy tym wątpliwości, chodzi o 14 dni od momentu odbioru przesyłki do kliknięcia przycisku „Zwrot”.

Właściwa procedura zwrotu

Posiadając wygenerowany kod (który dotrze do Ciebie również za pośrednictwem SMS-a) masz do wyboru dwie drogi postępowania. Jedna to udanie się do Punktu Obsługi Klienta InPost. Na miejscu z pomocą obsługi procedura dokonasz nadania zwrotnego przesyłki. Ta droga odbywa się w ramach usługi Allegro miniKurier24 InPost.

Druga opcja to Allegro Kurier24 InPost, która jest możliwa w przypadku przesyłek nieprzekraczających swoją wagę 25 kilogramów i których gabaryty pozwalają na umieszczenie ich w maszynie nadawczo-odbiorczej. W takim przypadku możesz udać się do dowolnego Paczkomatu InPost i korzystając z panelu sterującego oraz uzyskanego wcześniej kodu dokonaj nadania przesyłki.


Materiał partnera zewnętrznego