Webflow – jak założyć konto i stworzyć pierwszą stronę internetową?

0
907
budowa strony internetowej
Webflow jest platformą, z której skorzysta każdy, bez względu na to, czy zna on język programowania. Pozwala ona na budowę, w tym też zażądanie utworzonymi stronami | fot.: stock.adobe.com

Webflow z całą pewnością możemy zaliczyć do jednego z najpopularniejszych kreatorów stron www. Jest on w stałej fazie rozwoju, pod czujnym okiem specjalistów, których zadaniem jest ulepszanie aplikacji tak, by klient czuł się komfortowo, a także posiadał jak najwięcej opcji do wyboru. Oferta Webflow obejmuje trzy główne składowe, jakimi są: hosting, wizualne narzędzie do projektowania stron internetowych, a także system zarządzania treścią (CMS). Program uruchomiono po raz pierwszy w 2013 roku, a swoją główną siedzibę firma ma na terenie miasta San Francisco, w USA. 

Aplikacja Webflow – pierwsze kroki, czyli założenie konta 

Jeśli nie masz jeszcze konta, to na stronie www.webflow.com możesz się zarejestrować. Zrobisz to dość szybko, gdyż nie jest to skomplikowany proces – wymaga jedynie kilku danych, by założyć konto na platformie.  

Po tym, jak już się zarejestrujesz, otrzymasz na start krótką ankietę, którą będziesz musiał wypełnić. W niej zawierać się będą pytania na temat naszego doświadczenia, jeśli chodzi o pracę z kreatorami stron interesowych, o branżę, w której obecnie pracujemy, a także jak chcemy zaprojektować swoją stronę i jaką ma mieć ona formę.  

Webflow – jak wygląda rozpoczęcie projektowania? 

Po podanych przez ciebie odpowiedziach, program będzie mógł cię przekierować do samouczka lub też do podstrony, na której znajdziesz wszystkie plany taryfowe. Webflow oferuje swoim użytkownikom 4 warianty rozpoczęcia tworzenia strony internetowej. Należą do nich:

  • Projektant – jest to pusty szablon, na którym użytkownik ma możliwość stworzenia swojej witryny przy pomocy front-end oraz z wykorzystaniem kanwy. Osoba korzystająca z programu sama generuje kod przy pomocy projektanta wizualnego. W tym samym czasie Webflow zajmie się przetłumaczeniem projektu na zapis semantyczny, który później umieścimy w Internecie. Projektant jest rozwiązaniem dla użytkowników zaawansowanych, posiadających doświadczenie w dziedzinie IT.
  • Portfolio Starter – druga możliwość należy do grona najprostszych opcji. Za jej pośrednictwem użytkownik zbuduje własne portfolio oraz nie będzie musiał zaczynać od zera. Portfolio Starter pozwala także na skorzystanie z gotowych szablonów – nie musisz robić własnego, piksel po pikselu.
  • Business Starter – pozwala użytkownikowi zaprojektować profesjonalną stronę internetową dla firmy. Prezentuje się podobnie do poprzedniej możliwości, czyli Portfolio Starter, jednak ma on nieco więcej funkcji i możliwości, jak przykładowo dodanie większej ilości podstron lub też wpisu blogowego.
  • Store Starter – ta ostatnia już możliwość umożliwia budowę sklepu internetowego, przy wykorzystaniu dostępu do szablonów. W niej zawierają się także gotowe oraz sformatowane strony produktów, ich kategorie, a także wszystkie niezbędna funkcje.

Dzięki Webflow otrzymujesz możliwość utworzenia strony w pełni responsywnej. Widok wyświetlania strony na różnych urządzeniach elektronicznych jesteś w stanie sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Narzędzia oraz efekty, jakie posiada platforma, jest imponująca, a do tego pozwolą ci one na stworze nowoczesnej i funkcjonalnej strony, która odpowiada trendom.  

Webflow – czy warto? 

Webflow jest platformą, z której skorzysta każdy, bez względu na to, czy zna on język programowania. Pozwala ona na budowę, w tym też zażądanie utworzonymi stronami. Dodatkowo możesz wgrać do niej własny szablon.  Aby ją opanować, potrzeba jednak trochę czasu, w tym sporo praktyki oraz cierpliwości, gdyż jest to narzędzie pełne wielu możliwości.

IGO