Rozmowy przez internet – najpopularniejsze aplikacje i programy do rozmów online

0
1767
komunikator online
Podpowiadamy z jakich komunikatorów online warto korzystać | fot.: pexels

Nie chcesz płacić za rozmowy? Chcesz prowadzić wideorozmowy ?Poniżej przedstawiamy 8 najpopularniejszych komunikatorów online.

Pandemia zmieniła wiele w życiu pracowniczym – wiele firm nadal pracuje zdalnie. Jeśli zostaną ogłoszone kolejne lockdowny, to również życie prywatne będzie musiało przenieść się ponownie do sieci. To powoduje, że coraz więcej osób korzysta z programów do rozmów online. Podpowiadamy z jakich komunikatorów online warto korzystać.

Najlepsze darmowe komunikatory online – top 8

Oto zestawienie najpopularniejszych programów do rozmów przez internet.

Skype

Skype to najstarszy komunikator, ale nadal jeden z popularniejszych na całym świecie. Służy do prowadzenia rozmów głosowych i wideo. Istnieje możliwość nagrywania rozmów i wysyłania SMS-ów, udostępniania zdjęć i filmów oraz wewnętrznej komunikacji za pomocą czatów.

WhatsApp

To wielofunkcyjny i popularny na całym świecie komunikator. Aplikacja ta należy do Facebooka. Można wysyłać wiadomości tekstowe oraz przeprowadzać wideorozmowy. Rozmowy tekstowe można prowadzić w czatach grupowych – skupiających ok. 200 osób. Można przesyłać zdjęcia, filmy i dokumenty. Aplikacja ta pobiera kontakty bezpośrednio z książki telefonicznej.

Signal

Alternatywą dla osób, które cenią prywatność jest komunikator Signal, który wykorzystuje szyfrowanie end-to-end oraz ma opcję ustawienia czasu, po którym historia czatów zostaje usunięta. Można wykonywać połączenia telefoniczne przez internet, przeprowadzać wideorozmowy i przesyłać wiadomości.

Facebook Messenger

Najpopularniejszym komunikatorem online jest Facebook Messenger. Mogą z niego korzystać również osoby, które nie mają zainstalowanego Facebooka, gdyż są to oddzielnie aplikacje. Można kontaktować się ze znajomymi – także w grupach, przesyłać pliki, wiadomości głosowe i prowadzić wideorozmowy.

Telegram

Alternatywą dla Messengera jest Telegram. Dzięki niemu można szybko i prosto przesyłać tekst, zdjęcia, filmy i inne pliki oraz notatki głosowe. Można tworzyć grupy składające się aż z 20 000 użytkowników. Można usuwać wiadomości po określonym czasie.

Microsoft Teams

To komunikator online dla osób pracujących w grupach. Daje możliwość grupowego, ale także indywidualnego połączenia audio i wideo, wysyłania wiadomości tekstowych, przesyłania plików – w ramach prywatnych i grupowych czatów. Posiada opcję udostępniania ekranu. Maksymalna liczba użytkowników w darmowej wersji to 300. Można zaprosić do rozmowy gościa.

Alternatywą dla Skype’a i WhatsAppa jest Viber. Można prowadzić rozmowy audio i wideo. Viber ma także opcję wysyłania wiadomości, przesyłania zdjęć, notatek głosowych i filmów. Jego zaletą jest bardzo intuicyjny interfejs.

LINE

Stawkę zamyka dość popularny japoński komunikator LINE. Można przeprowadzać rozmowy głosowe i wideo – nawet z 200 osobami jednocześnie, prowadzić czaty, udostępniać pliki znajomym i wiadomości głosowe.

Komunikatorami online dedykowanymi dla graczy są z kolei TeamSpeak oraz Discord – ten drugi dla bardziej wymagających.

Na temat komunikatorów przeczytasz też na blogu nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/rozmowy-przez-internet.

Artykuł sponsorowany