Popularne gry przeglądarkowe, od których trudno się oderwać

0
1279
podświetlona klawiatura komputerowa
W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba mieć bardzo dobrego sprzętu, żeby pograć sobie w dobre i wciągające gry komputerowe. Ba, nie trzeba mieć nawet dużej ilości czasu | fot.: stock.adobe.com

Tak długo, jak na świecie istnieje Internet znajdują się w nim również gry przeglądarkowe, do swojego działania wymagające wyłącznie – jak sama nazwa sugeruje – przeglądarki Internetowej (oraz oczywiście połączenia z siecią). Stanowią świetną alternatywę dla „większych gier”, stworzoną z myślą o tych, którzy szukają niezobowiązującej rozgrywki nie wymagającej od nich instalowania czegokolwiek. Jakie gry przeglądarkowe wiodą prym w dzisiejszych czasach i dlaczego ludzie uwielbiają w nie grać?

Hattrick, czyli przeglądarkowy menadżer piłki nożnej

Jedną z najpopularniejszych, wybieranych (z oczywistych względów) przede wszystkim przez facetów gier przeglądarkowych jest Hattrick, w którym przejmujemy rolę właściciela początkującego klubu sportowego. Zatrudniamy piłkarzy, trenujemy ich, a następnie dołączamy do niewielkiej ligi, a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej do jak największych sukcesów. Piłkarzy możemy trenować we własnej szkółce dla młodzików – wtedy będą naszymi własnymi gwiazdami, a w przyszłości nawet reprezentantami kraju. Istnieje również możliwość, jak w realnym świecie, odkupowania kontraktów od innych klubów.

Hattrick jest niewymagającą (co do wkładanego czasu) grą – w tygodniu odbywają się zaledwie dwa mecze (jeden towarzyski i jeden ligowy), a w międzyczasie możemy logować się, by dokonywać transferów, sprawdzać postęp treningów, zmieniać ustawienie czy budować stadion.

Farmerama – zadbajmy o własną farmę

Farmerama to kolejna produkcja ciesząca się dużą popularnością. Wcielamy się w niej w postać zarządzającego własną farmą i musimy zbudować ją od podstaw, zmierzając do jak największego sukcesu finansowego. Siejemy zboże, budujemy stajnie i inne miejsca do przechowywania zwierząt hodowlanych i dbamy o to wszystko w taki sposób, by po prostu się rozwijać. Wszystko tutaj zajmuje określoną ilość czasu, a gra premiuje powracanie do niej co jakiś czas i doglądanie rozwoju farmy (choć ta żyje własnym życiem i rozwija się nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w grze, w czasie rzeczywistym).

Forge of Empires – strategia ekonomiczna w klasycznym stylu

Ostatnia z naszych propozycji to Forge of Empires – strategia czasu rzeczywistego, w której budujemy własne miasto i przeprowadzamy je przez różne epoki historyczne, poczynając od epoki kamienia łupanego. Obserwujemy rozwój cywilizacji poprzez odkrywanie nowoczesnych technologii i razem z naszymi ludźmi wchodzimy w nowe czasy, powoli modernizując całe miasto (a początkowo zaledwie niewielką osadę).

Nasze królestwo rozwija się w czasie rzeczywistym, przez całą dobę, ale my nie musimy siedzieć przy nim cały czas – wystarczy, że zalogujemy się raz dziennie.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba mieć bardzo dobrego sprzętu, żeby pograć sobie w dobre i wciągające gry komputerowe. Ba, nie trzeba mieć nawet dużej ilości czasu. Wszystko za sprawą gier przeglądarkowych, które stanowią bardzo dobrą i niewymagającą opcję dla wszystkich miłośników elektronicznej rozrywki, którzy z dowolnych przyczyn nie są w stanie poświęcać grom dużej ilości czasu. Gier tego typu jest dużo więcej – każdy więc znajdzie wśród nich taką, która wpasuje się w jego gusta.


PRY