Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? Oto kilka porad!

0
638
smartfon ikonka instagram
Warto przełączyć swoje konto na profesjonalne, ponieważ ilość dostępnych informacji jest zdecydowanie większa | fot.: Pixabay

Wiele osób, a w tym także firm, zastanawia się: Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? Choć kiedyś było to stosunkowo mniej skomplikowane, dzisiaj spędza sen z powiek wielu użytkownikom, którzy zamieszczają tam swoje zdjęcia i relacje.

Bądź na bieżąco ze statystykami Instagrama

Choć może się wydawać, że Instagram to tylko miejsce gdzie ludzie wrzucają swoje zdjęcia z hashtagami, to w rzeczywistości zdecydowanie tak nie jest. Dla niektórych użytkowników tego portalu (m.in. firm) jest to sposób na zarabianie pieniędzy, zwiększanie swojej popularności, czy chociażby promocję swojej firmy. Wtedy pojawia się pytanie postawione we wstępie: Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Podstawą są statystyki. Warto przełączyć swoje konto na profesjonalne, ponieważ ilość dostępnych informacji jest zdecydowanie większa. To pozwala na wstępne określenie, jak funkcjonuje nasz profil i jakie aktywności są z nim związane.

Wiedząc już nieco więcej, warto zastanowić się – do kogo chce się dotrzeć. W tym również pomogą informacje, które będziesz można znaleźć w statystykach.

Aktywności związane z postami na Instagramie

Otrzymywanie wielu serduszek, to dla niektórych instagramowiczów najważniejszy cel. Jednak w praktyce, to nie to czyni profil bardziej zasięgowym. Duże znaczenie ma tutaj zapisywanie naszych postów oraz ich udostępnianie. Oczywiście nie można myśleć w ten sposób, że “lajkowanie” nie jest ważne. To również ma wpływ na ocenę naszego profilu, tak samo jak komentowanie postów. Jednak w dobie, gdzie polubienia można kupić, podobnie jak komentarze – te nie mają aż tak wielkiego znaczenia dla zasięgów.

Dobieraj rozważnie hashtagi

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nieodpowiedni hashtag może przysporzyć więcej problemów, niż korzyści. Tzw. zbanowane hashtagi sprawiają, że post będzie mógł mieć obcięte zasięgi. Można do nich zaliczyć np. #l4l czy #f4f, które wskazują na celowe wywołanie zaangażowania, aby otrzymać podobną korzyść.

Hashtagi warto dobierać tak, by można było je podzielić na dwie kategorie – ogólne i szczegółowe. W ten sposób post będzie mógł dotrzeć do szerszego grona, jak również do tych osób, które poszukują konkretnych rzeczy. Szczegółowy opis znajdziemy w poradniku: Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?, do którego link znajduje się wyżej.

Zadbaj o profesjonalnie wykonane zdjęcia i relacje na swoim profilu

Nie da się ukryć, że zdjęcia i relacje to kluczowy element naszego profilu na Instagramie. W związku z tym, trzeba zadbać o to, by były ciekawe i estetyczne. W tym wypadku zdjęcia powinno wykonywać się aparatem lub telefonem, zapewniającym odpowiednią jakość zdjęć. Trzeba mieć także nieco pojęcia o fotografii, by prawidłowo dostosować ustawienia, by zdjęcie wyszło możliwie najlepiej.

Tutaj także drobna uwaga – zadbajmy o dobre tło. Niekiedy zdjęcia robione w otwartej przestrzeni, gdzie przebywają inni ludzie, mogą zostać zepsute, choćby poprzez wejście w kadr za osobą fotografowaną. Warto mieć także na uwadze elementy małej architektury, jak śmietniki, itp.

Co do relacji  trzeba mieć świadomość, że aby przykuła uwagę osoby ją oglądające, musi być ciekawa. W zależności od udostępnianego contentu, nagrania mogą być krótsze lub dłuższe. Muszą jednak przekazywać informacje lub ukazywać zjawiska ciekawe dla odbiorcy.

Dowiedz się więcej z poradnika od emedia.pl

Zostało tutaj wspomniane kilka metod, które mogą pomóc naszemu profilowi w zwiększeniu zasięgu. Jednak nie zostały tutaj ujęte wszystkie dla tego działania aspekty. Więcej można przeczytać w podlinkowanym wcześniej poradniku: Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? Jest tam wiele informacji, które mogą pozwolić na zwiększenie zasięgu, jednak należy pamiętać – to obserwacja i wyciąganie wniosków, najbardziej pomoże Ci w budowaniu popularności i zasięgu Twojego profilu na Instagramie.

Materiał partnera