Jak sprawdzić kto z kim snapuje? Poznaj najlepsze metody!

0
449
kto z kim snapuje
Jeżeli szukasz niezawodnego rozwiązania, które poradzi sobie ze szpiegowaniem portali społecznościowych takich jak Snapchat, mSpy stanowi jedną z najlepszych opcji | fot.: materiał partnera

Snapchat stał się w ostatnim czasie bardzo popularną aplikacją wśród dzieci i młodzieży. Z czego to wynika i jak chronić swoje dziecko przed ewentualnymi zagrożeniami? Na przykład jak sprawdzić co ktoś robi na telefonie i kto z kim pisze na Snapie? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć między innymi na te pytania.

Snapchat stał się w ostatnim czasie bardzo popularną aplikacją wśród dzieci i młodzieży. Z czego to wynika i jak chronić swoje dziecko przed ewentualnymi zagrożeniami? Na przykład jak sprawdzić co ktoś robi na telefonie i kto z kim pisze na Snapie? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć między innymi na te pytania.

Jak sprawdzić kto z kim snapuje? Najlepsza opcja

Jeżeli szukasz niezawodnego rozwiązania, które poradzi sobie ze szpiegowaniem portali społecznościowych takich jak Snapchat, mSpy stanowi jedną z najlepszych opcji. Jest to płatna aplikacja, stworzona przez profesjonalistów z myślą o zapewnieniu narzędzi choćby do kontroli rodzicielskiej.

Aplikacja mSpy pozwala choćby na:

  • przeglądanie wszystkich wysłanych i odebranych wiadomości na Snapchacie,
  • zobaczenie szczegółów wiadomości,
  • odtworzenie usuniętych wiadomości.

Możesz zapytać jak mSpy jest w stanie odczytać usunięte wiadomości. Dzięki wbudowanemu keyloggerowi to proste – aplikacja zapisuje wszystkie klawisze, z których korzysta użytkownik telefonu. Z tego powodu nawet usunięte wiadomości mogą zostać później odtworzone.

To oczywiście nie wszystkie funkcje mSpy. Program potrafi też odzyskiwać dane z innych social mediów, takich jak WhatsApp, Messenger czy Skype. Dlatego też można powiedzieć, że mSpy to nie tylko szpiegowanie Snapchat – to o wiele potężniejsze narzędzie do śledzenia i kontroli rodzicielskiej.

Szpiegowanie Snapchat – opcje za darmo

W Internecie pewnie trafisz na inne opcje, pozwalające śledzić użytkowników Snapchata. Nie wszystkie jednak są godne polecenia, dlatego wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze.

Menadżer haseł w przeglądarce

Jedną z najpopularniejszych i zarazem najbezpieczniejszych dla śledzącego metod jest uzyskanie dostępu do menadżera haseł w przeglądarce na docelowym urządzeniu. Pewnie łatwo się domyślisz, że jednak jest to rozwiązanie z wieloma widocznymi wadami.

Po pierwsze, musisz uzyskać dostęp do telefonu docelowego. Po drugie, musi się zdarzyć, że użytkownik zapisał swoje hasło w przeglądarce na interesującym Cię telefonie. W takim przypadku bez kłopotu zalogujesz się, jednak nie odzyskasz hasła użytkownika. Jedyne, co możesz zrobić, to zmienić hasło. Zostanie to jednak szybko zauważone przez właściciela.

Niewątpliwym plusem tej metody jest to, że jest całkowicie darmowa oraz stosunkowo mało ryzykowna.

Odzyskanie danych z iCloud

Jak sprawdzić kto z kim snapuje na iPhonie? Opcji jest co najmniej kilka, jednak jedną z najciekawszych jest odzyskanie niedawno usuniętych fotek ze Snapchata. Jak to zrobić? Pozwól, że przedstawimy Ci prosty poradnik.

  1. Wejdź do galerii zdjęć na telefonie iPhone.
  2. Wybierz zakładkę „Albumy” w dolnej części ekranu.
  3. Przejedź na sam dół ekranu. Jako ostatnia pozycja w menu pojawi się folder „Ostatnio usunięte”.
  4. Przejrzyj zdjęcia, które zostały ostatnio usunięte na danym telefonie.

Co prawda jest to wykonalne, jednak nie masz gwarancji, że zobaczysz to, czego oczekujesz. W nowszych iPhone’ach przeglądnięcie tych zdjęć wymaga rozpoznania twarzy lub podania kodu, co stanowi dodatkową trudność. Ostatecznie, zdjęcia przechowywane są w tym folderze tylko przez 30 dni, po tym czasie są trwale kasowane.

Odzyskanie danych przez Menadżer Plików – Android

A co zrobić jeśli masz telefon z Androidem? Również w tym przypadku istnieje dość proste rozwiązanie. Wystarczy wejść w odpowiedni folder, w którym Snapchat zapisuje tymczasowo multimedia.

Folder ten znajdziesz w następującej lokalizacji w Menadżerze Plików: Android > Data > Cache > received_image_snaps. Jego zawartość to właśnie to, na czym Ci zależy.

Metoda ta jednak nie zadziała, gdy nie masz fizycznego dostępu do danego urządzenia. Nie pomoże nawet samo jego posiadanie, ponieważ musisz go odblokować. Jednym słowem, nie jest to sposób pozbawiony wad – w wielu przypadkach jego zastosowanie okaże się niemożliwe.

Podsumowanie

Jak włamać się na Snapa? Samo złamanie hasła może być trudne, natomiast dzięki wykorzystaniu zaprezentowanych rozwiązań będziesz w stanie względnie łatwo zobaczyć, co Twoje dziecko robi na Snapchacie.

Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, dobrym pomysłem okaże się zainstalowanie aplikacji mSpy, czyli jednej z najlepszej aplikacji do kontroli rodzicielskiej i śledzenia.

Artykuł sponsorowany