Jak skutecznie zdobywać Instagram followers?

0
478
lajki insta
Na Instagram obserwujący są bezpośrednio powiadamiani o każdym nowym dodanym na konto poście, filmie czy stories | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rozwijanie profili z portali social media ma wymiar nie tylko prywatny, ale także biznesowy. Posiadając rozbudowane konto możemy traktować je jako miejsce do budowy świadomości marki czy kontaktu z naszymi potencjalnymi klientami. Jak zdobywać więcej śledzących w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie? Jak działa usługa Instagram followers w formie zakupu polubień?

1. Instagram followers – dlaczego warto zwiększać ich liczbę?

2. Od czego zależy ilość Instagram followers?

3. Jak zwiększyć ilość polubień konta?

4. Kupowanie followersów – czy to dobra praktyka?

Instagram followers – dlaczego warto zwiększać ich liczbę?

Prowadzenie konta na Instagramie może mieć zarówno wymiar prywatny, jak i biznesowy. Niezależnie od wybranej opcji zazwyczaj zależy nam na tym, by jak najwięcej osób oglądało dostarczane przez nas zdjęcia, posty i relacje. Z tego powodu warto zadbać, by liczba Instagram followers stopniowo stawała się coraz większa. Dzięki temu możemy osiągnąć efekt kuli śniegowej, co sprawi że content z naszego konta zacznie docierać do coraz większej liczby osób w sposób organiczny. W przypadku, gdy jesteśmy nastawieni na budowanie marki, korzystanie z social mediów jest bardzo dobrym sposobem na dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Od czego zależy ilość Instagram followers?

Na Instagram obserwujący są bezpośrednio powiadamiani o każdym nowym dodanym na konto poście, filmie czy stories. Dzięki temu jest większa szansa, że po otrzymaniu takiej informacji osoba nas śledząca kliknie i sprawdzi nowy content. Ilość obserwujących na Instagramie jest zależna od wielu czynników: tematyki konta, popularności wybranego przez nas zagadnienia, jakości wstawianych materiałów, a także kwestii technicznych, jak na przykład zdolność prawidłowego dobrania tagów. Ważna jest również częstotliwość, z jaką wstawiamy nowe posty oraz godzina ich publikacji. Przykładowo, jeżeli celujemy w zagraniczną publikę, warto rozważyć zamieszczanie nowych treści zgodnie z jej strefą czasową.

Jak zwiększyć ilość polubień konta?

Przyrost Instagram followersów powinien przede wszystkim zachodzić w sposób naturalny. Jest to metoda powolna, ale najskuteczniejsza w długiej perspektywie. Aby inni chcieli nasz śledzić musimy wykazać się czymś, co wywoła w nich zainteresowanie i chęć pozostania na dłużej. Może być to fachowa wiedza, piękne zdjęcia, umiejętnie robione filmy czy ciekawe produkty przez nie opisywane. Alternatywnym sposobem na rozrost konta jest współpraca z markami, kupowanie obserwujących oraz marketing internetowy mający na celu przekierowanie użytkownika na nasz profil. Metody te wymagają jednak budżetu finansowego, a także należy korzystać z nich z rozwagą.

Kupowanie followersów – czy to dobra praktyka?

Zakup Instagram followers to sposób na szybkie rozbudowanie konta. Zwykle stosuje się je na starcie, gdy jeszcze nie mamy zbyt wielu organicznych obserwujących, więc nasze posty nie są w stanie sięgnąć dostatecznie daleko aby pozyskać wyświetlenia organiczne. Wybierając tę opcję należy zastanowić się, jak wielu Insta followers potrzebujemy, ponieważ od tego zależy, ile wydamy na podobną kampanię. Kolejnym etapem jest wybranie firmy, która gwarantuje nam polubienia ze strony prawdziwych użytkowników, a nie kont-botów. Te ostatnie nic nie wniosą do naszego rozwoju, więc nie warto dać się skusić na niższą cenę. Dodatkowo, jeżeli jest taka możliwość, warto zwrócić uwagę na to, by followers Instagram pochodzili z tego regionu, w który docelowo chcemy trafić.

Materiał partnera zewnętrznego