Co trzeba wiedzieć o pozycjonowaniu sklepów internetowych?

0
711
pozycjonowanie sklepu internetowego
W kontekście wyszukiwania tak naprawdę zawsze znaczenie mają dobre, a także unikalne treści | fot.: stock.adobe.com

Sprzedawanie produktów w sieci rządzi się własnymi prawami. Osoby, które chcą rozwijać swój biznes i wyjść poza usługi stacjonarne, muszą wiedzieć, że konieczne jest zadbanie o dobrą platformę sprzedażową. Natomiast jeszcze ważniejsze jest jej odpowiednie wypozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. O czym należy pamiętać?

Na czym polega trudność pozycjonowania platform e-commerce?

Aby zrozumieć różnicę między pozycjonowaniem klasycznej strony, a sklepu internetowego, należy zdawać sobie sprawę z tego, jak złożony potrafi być serwis sprzedażowy. Na pierwszy plan wysuwa się  już sama ilość produktów, które wystawiane są do sprzedaży. Mnogość kategorii może być naprawdę ogromna. Wszystko oczywiście zależy od branży i wielkości takiego sklepu. Każda z podstron powinna mieć dobrą pozycję w wyszukiwaniach. Można sobie zatem wyobrazić, jak dużo pracy generuje tego typu przedsięwzięcie.

Unikatowe znaczy lepsze

W kontekście wyszukiwania tak naprawdę zawsze znaczenie mają dobre, a także unikalne treści. Stworzenie ciekawych opisów dla produktów powtarzalnych i bardzo podobnych może być zatem wyzwaniem. Warto natomiast zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ kopiowanie treści zapewne jest szybkie, natomiast nie da nam pożądanych efektów. Tak samo ważne są meta tagi, czyli znaczniki w nagłówku strony, które to klasyfikują i pozwalają dotrzeć wyszukiwarce internetowej do szukanej treści, jak i krótkie opisy stron widoczne w wynikach wyszukiwania. One również nie mogą być takie jak wszędzie, bo zwyczajnie przestaniemy się wyróżniać.

Nie zapominajmy, że ruch na stronach sklepów generują potencjalni klienci. Ich atencja i zaangażowanie w proces sprzedaży może nam pomóc podwójnie. Warto zachęcać do wystawiania opinii, bo to właśnie te zwykle krótkie  wypowiedzi, mogą być doskonałym źródłem wspomnianych unikatowych treści. Oczywiście nie mówimy tutaj o negatywnych opiniach, które same w sobie mogą działać na niekorzyść.

Na sam koniec warto dodać, że łatwość w poruszaniu się po stronie nie jest tutaj bez znaczenia. Ważny jest przejrzysty i zrozumiały podział na kategorie produktów. W ten sposób ułatwiamy zakup nie tylko potencjalnym klientom, ale także umożliwiamy znalezienie sklepu wyszukiwarkom internetowym. Z kolei profesjonalne i dobrej jakości zdjęcia pozwolą obejrzeć daną rzecz dokładnie. Natomiast kluczowe jest to, że nie powinny mieć negatywnego wpływu na czas, w jakim witryna się ładuje. Na pewno warto o tym pamiętać, aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące efekty pozycjonowania sklepu online.

Materiał partnera