Brak budżetu na marketing Poznaj kilka trików jak tanim kosztem pozyskać fanów na FB

0
472
fani na FB
Sposobem na pozyskanie fanów na Facebooku jest komentowanie jako fanpage innych stron | fot.: materiał partnera

Facebook stał się narzędziem reklamowym, z którego korzysta wielu przedsiębiorców. Influencerzy doskonale wiedzą, jak ogromny potencjał drzemie w social media. Spore możliwości daje Facebook, który skupia osoby zarówno młode, jak i starsze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Świetną opcją będzie prowadzenie firmowego fanpage, co pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki, wchodzić w interakcje z klientami itd. Istotne jest oczywiście zdobycie fanów na Facebooku. Pojawia się tylko pytanie, jak to zrobić, bo konkurencja jest przecież spora. Dobra strategia stanowi podstawę do odniesienia sukcesu.

Jak pozyskać fanów na Facebooka?

Im więcej obserwujących na Facebooku, tym lepiej. Użytkowników jest oczywiście mnóstwo, ale nie każdy będzie zainteresowany fanpagem konkretnej firmy. Trzeba stać się bardziej widocznym, zachęcić do zapoznania się z publikowanymi treściami i polecania ich. Zbudowanie społeczności zaangażowanej wokół marki nie musi być trudnym zadaniem. Istotne jest to, aby aktywnie prowadzić swój fanpage. Trzeba być systematycznym. Im więcej postów, tym więcej lajków. Oczywiście treści nie mogą być byle jakie. Należy zadbać o to, aby były one ciekawe, unikalne, wartościowe.  Przełoży się to na wzrost liczby fanów, a to z kolei skutkuje zwiększeniem zysków. Najprościej będzie zacząć od wysłania zaproszeń do polubienia strony. Oczywiście nie należy skupiać się wyłącznie na swoich znajomych. Zaproszenie powinno się kierować przede wszystkim do osób, które zareagowały na zamieszczony post. Kolejną kwestią jest udostępnianie na grupach. Dołączenie do grup powiązanych tematycznie z branżą, w której działa firma, pozwala docierać do szerokiego grona odbiorców. Nie można jednak po dołączeniu do grupy zacząć udostępniać materiałów reklamowych, bo będzie to wręcz zniechęcające. Treści mają zachęcać do lajkowania. Wystarczy wpisać słowa kluczowe powiązane z branżą w wyszukiwarkę znajdującą się w lewym rogu na Facebooku, aby wyświetliły się rozmaite grupy do udostępnienia.

Co zrobić, aby mieć więcej fanów na Facebooku?

Sposobem na pozyskanie fanów na Facebooku jest komentowanie jako fanpage innych stron. Będzie to jednak czasochłonne zajęcie. Na Facebooku nie brakuje również płatnych metod, czyli przykładowo reklamy na polubienia. Jest to dobre rozwiązanie na początek, gdy nie ma się jeszcze zbudowanej bazy odbiorców. Trzeba najpierw zdobyć zaufanie, aby zwiększyć liczbę obserwujących. Świetnie sprawdzi się organizowanie konkursów. Jeśli nagroda do wygrania będzie atrakcyjna, to można liczyć na to, że wiele osób zdecyduje się na wzięcie udziału. Jeśli wymogiem stanie się oznaczenie w komentarzu paru innych osób, to liczba zainteresowanych wzrośnie parokrotnie. Niektórzy decydują się nawet na zakup fanów na Facebooku. Jedni nie widzę w tym problemu, inni wręcz potępiają. Zdania są mocno podzielone, więc trzeba dobrze zastanowić się nad swoją decyzją. Kupione konta to puste liczby, które mogą wręcz przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przekierowanie ludzi ze strony internetowej na Facebooka. Nie brakuje też osób, które decydują się na wymianę lajków barterowo. Jest wiele stron i portali, które umożliwiają tego typu działania. Rozwiązanie to można polecić osobom, które chcą szybko, łatwo i skutecznie pozyskać spore ilości polubień. Oczywiście zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek, po przesadzanie z generowaniem sztucznego ruchu może mieć negatywne konsekwencje. Jeśli ktoś nie wie, w jaki sposób reklamować się w social media, to warto skorzystać z kursu online prowadzonego przez osobę, która się na tym zna. Godna polecenia będzie strona internetowa https://arturjablonski.com/ . Specjalista prowadzący agencję marketingową doskonale wie, jak zaplanować kampanię, właściwie ją zoptymalizować. Można liczyć na fachowe doradztwo marketingowe, rozmaite szkolenia i konsultacje. Będzie to świetna opcja dla osób, które chcą rozwinąć swój biznes przy wykorzystaniu między innymi mediów społecznościowych i nie tylko. Internet daje niemal nieograniczone możliwości.

Materiał partnera