Trzy najczęściej powtarzane mity na temat suplementów – czas je obalić!

0
986
mężczyzna z opakowaniem suplementu
Sprawdzone suplementy diety stosowane zgodnie z zaleceniami producenta i lekarza nie powinny wywoływać żadnych skutków ubocznych. Dlaczego? | fot.: materiały prasowe

Suplementy diety zdecydowanie należą do tej grupy produktów, wokół których nieustannie toczą się gorące dyskusje zwolenników i przeciwników ze świata sportu, nauki i medycyny. W związku z tym w Internecie i wśród osób trenujących krąży mnóstwo mitów dotyczących stosowania specyfików uzupełniających dietę. Sprawdź, które opinie na temat suplementów diety są jedynie mitami.

Suplementy diety są potrzebne tylko sportowcom i fanom siłowni

Fani siłowni oraz sportowcy nieustannie starają się poprawiać swoje wyniki oraz ogólną wydolność organizmu, a stosowanie odpowiednich specyfików może im w tym rzeczywiście pomóc. Suplementy diety od proteintower.eu zawierają przede wszystkim składniki o właściwościach zwiększających wydolność oraz przyspieszających przyrost masy mięśniowej oraz regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.

Okazuje się jednak, że suplementy diety mogą być stosowane także przez osoby prowadzące zupełnie normalny tryb życia, a czasami nawet przez dzieci i młodzież. Odpowiednie produkty mogą pomóc w walce z niedoborem witamin czy też problemami z koncentracją lub zasypianiem. Przyspieszająca regenerację mięśni L-karnityna może pomóc także podczas diety oraz detoksykacji organizmu.

Suplementy diety działają podobnie jak leki

Wiele osób nie ufa lekom i próbuje pomóc sobie suplementami diety. Takie postępowanie może jednak być bardzo szkodliwe, ponieważ suplementy nie mają właściwości medycznych. Mogą wspomóc leczenie i przyspieszyć powrót do zdrowia, jednak nie można wyleczyć nimi przewlekłych chorób, nowotworów czy nawet zapalenia płuc. Warto jednak zapytać lekarza o to, czy włączenie suplementów diety może pomóc w terapii.

Choć suplementy diety nie mają takiego samego działania jak leki, to wcale nie oznacza to, że można je przyjmować zupełnie samodzielnie i bez żadnej konsultacji medycznej. W niektórych przypadkach stosowanie takich produktów może nawet zaszkodzić np. doprowadzić do nadmiaru określonych substancji w organizmie. Konsultacja z lekarzem czy też dietetykiem to najlepszy sposób na prawidłowe dobranie suplementów diety i osiągnięcie zamierzonych efektów bez skutków ubocznych.

Suplementy diety są szkodliwe dla organizmu

Szkodliwy wpływ suplementów diety na organizm to jeden z najczęściej powtarzanych mitów, który jednak nie pojawił się zupełnie bez powodu. Na rynku produktów dietetycznych można znaleźć mnóstwo suplementów, które pochodzą z niepewnych źródeł i rzeczywiście mogą zaszkodzić. Przed zakupem warto sprawdzić legalność produktów oferowanych przez danego dostawcę.

Sprawdzone suplementy diety stosowane zgodnie z zaleceniami producenta i lekarza nie powinny wywoływać żadnych skutków ubocznych. Dlaczego? Takie specyfiki bazują przede wszystkim na zupełnie naturalnych składnikach o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych dla organizmu. Wiele z nich to rośliny, których korzystny wpływ na organizm jest znany od tysiącleci, bardzo często w składzie suplementów można znaleźć także witaminy, minerały czy też aminokwasy.


Materiał partnera zewnętrznego