Redukcja tkanki tłuszczowej – jakie suplementy na redukcji warto brać na początek?

0
666
kobieta mierząca swój brzuch
Absolutną podstawą redukcji tkanki tłuszczowej jest odpowiednio przygotowany plan żywieniowy na deficycie kalorycznym | fot.: materiał partnera

Jest to pytanie, które bardzo często można usłyszeć. Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi na nie, należy pamiętać o tym, że absolutną podstawą redukcji tkanki tłuszczowej jest odpowiednio przygotowany plan żywieniowy na deficycie kalorycznym. Dopiero jeżeli takowy się już posiada, można zastanawiać się nad suplementacją przy redukcji, czyli wyborem odpowiednich suplementów, dzięki którym redukcja tkanki tłuszczowej będzie znacznie przyspieszona i wspomożona.

Poniżej znajduje się zestaw suplementów, które przygotowaliśmy dla osób, które dopiero co zaczynają suplementację podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Suplementy na spalanie tłuszczu TREC CLA + Green Tea 180kaps

CLA to linolowy kwas tłuszczowy nienasycony, prawie taki sam jak omega-6, jednak nie do końca, jest bowiem jego izomerem, czyli odmianą. Oznacza to, że oba te związki składają się z tych samych atomów, jednak są one inaczej ulokowane w przestrzeni dla każdego z nich. Dzięki temu CLA ma inne właściwości niż omega-6 więc nie da się zastąpić jednego kwasu tłuszczowego drugim. CLA występuje naturalnie w tłuszczu przeżuwaczy (łosie, jelenie, sarny, krowa, wół, itp.). Jego źródłem jest baranina, wieprzowina oraz nabiał. Codzienne spożywanie tych produktów nie zapewni jednak organizmowi takiej ilości CLA, jaką zapewnia suplementacja kapsułkami TREC CLA + Green Tea. Są one łatwo przyswajalne przez organizm. Ludzki organizm nie produkuje CLA, więc jedynym sposobem, który pozwala go dostarczyć człowiekowi w odpowiednich dawkach to suplementy na redukcje. CLA ma bardzo dobry wpływ na spalanie tłuszczu, jakie suplementy na redukcji mogą zapewnić, ale na czym właściwie ten wpływ polega?

TREC CLA + Green Tea 180kaps
TREC CLA + Green Tea 180kaps | fot.: materiał partnera

Jak CLA odchudza?

CLA w organizmie człowieka działa na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zahamowanie syntezy tłuszczu. Odbywa się to w tkance tłuszczowej, gdzie CLA blokuje działanie enzymu lipaza lipoproteinowa, inaczej LPL, który znajduje się na powierzchni komórek. Drugim sposobem jest stymulowany przez CLA proces apoptozy, czyli uśmiercania komórek tłuszczowych. W medycynie uważano dotychczas, że nie mamy wpływu na ilość komórek tkanki tłuszczowej, CLA wydaje się temu zaprzeczać. Warto połączyć inne suplementy na redukcji razem z CLA TREC oraz odpowiednimi nawykami żywieniowymi, by otrzymać optymalny efekt spalania tłuszczu.

OLIMP L-CARNITINE 1500 Extreme MEGA CAPS

L-Karnityna, którą zawierają liczne suplementy na spalanie tłuszczu, w tym OLIMP L-CARNITYNE, odpowiada za transport wolnych kwasów tłuszczowych do mitochondriów nazywanych również elektrowniami komórki, gdzie ulegają utlenieniu. Utlenione w mitochondriach kwasy tłuszczowe nie będą mogły już więcej wrócić do obiegu, przez co niemożliwym będzie ich ponowne zmagazynowanie w tkankach tłuszczowych. Utlenienie wolnych kwasów tłuszczowych w mitochondriach wyzwala ogromne ilości energii, przez co znacznie poprawia się wydolność organizmu, następuje także spadek głodu. L-karnityna + wcześniej wymienione CLA to rozsądna suplementacja przy redukcji.

OLIMP L-CARNITINE 1500 Extreme MEGA CAPS
OLIMP L-CARNITINE 1500 Extreme MEGA CAPS | fot.: materiał partnera

Biotech BCAA Flash ZERO 360 gr

Suplementy na redukcje, a wśród nich nic innego jak aminokwasy, które stanowią ważny punkt przy redukcji tkanki tłuszczowej. Nie są to jednak aminokwasy byle jakie, a egzogenne, czyli takie, których organizm nie umie sam syntezować. BCAA ZERO zawiera ich 4, najwięcej L-leucyny, która jest podstawowym budulcem mięśni. Suplement zawiera także witaminę B6 niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Preparat jest w formie proszku, wystarczy rozmieszać dwie miarki z wodą i wypić 15 min przed treningiem lub w jego trakcie.

Biotech BCAA Flash ZERO 360 gr
Biotech BCAA Flash ZERO 360 gr | fot.: materiał partnera

Biotech USA Iso Whey Zero 500g

Białko z mleka o różnych smakach, w tym czekoladowym, truskawkowym, waniliowym i innych. Suplementy na redukcji + białko to idealne połączenie. Białko to podstawowy składnik wszystkich mięśni. Mięśnie potrzebują białka. Posiłek z białek wzmaga również termo genezę organizmu, jego temperatura się zwiększa co jest znakiem, że organizm uwalnia energię z pożywienia. Dzięki temu masz więcej siły na treningu, co pozwala efektywniej spalić tkankę tłuszczową. Iso Whey Zero zawiera także kofeinę, która usuwa zmęczenie i pobudza organizm, co przekłada się na zwiększenie siły oraz czasu treningu, a tym samym oddziałuje pozytywnie na redukcję tkanki tłuszczowej.

Biotech USA Iso Whey Zero 500g
Biotech USA Iso Whey Zero 500g | fot.: materiał partnera

Tego typu suplementy na redukcje tkanki tłuszczowej i wiele więcej kupisz wygodnie z dostawą do domu w sklepach internetowych takich jak np. ŚwiatSupli.pl – polecamy również sprawdzać aktualne promocje na suplementy diety, dzięki czemu kupimy je online w bardzo korzystnych cenach. 

Materiał partnera