Zmarszczki pod oczami – czy można im zapobiec?

0
898
dojrzała kobieta korzystająca z kremu pod oczy
Powstawanie zmarszczek wokół oczu jest uwarunkowane wieloma czynnikami – wśród nich należy wymienić promieniowanie słoneczne, geny, hormony, styl życia a także sposób pielęgnacji skóry | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Skóra pod oczami to obszar, który wymaga szczególnej pielęgnacji – jest cieńsza i nie chroni jej warstwa lipidów, przez co szybko się przesusza. To miejsce, które szczególnie mocno zdradza nieprzespane noce, stres, zmęczenie oraz… wiek. Niestety, skóra pod oczami starzeje się szybciej – z powodu mniejszego stopnia nawilżenia o wiele szybciej powstają na niej zmarszczki. Czy można im zapobiec? Czy krem na zmarszczki może w tym pomóc?

Zanim sięgniesz po krem na zmarszczki

Powstawanie zmarszczek wokół oczu jest uwarunkowane wieloma czynnikami – wśród nich należy wymienić promieniowanie słoneczne, geny, hormony, styl życia a także sposób pielęgnacji skóry. Choć w porównaniu do skóry całej twarzy okolica pod oczami jest szczególnie narażona na powstawanie zmarszczek, jest na to rada – dobry krem na zmarszczki pomoże im zapobiec. Warto jednak wprowadzić do swojego życia kilka zasad, które pomogą zadbać o odpowiednią kondycję cery. Zdrowa dieta i picie odpowiedniej ilości wody to klucz do sukcesu. Bardzo ważna jest również przemyślana pielęgnacja, którą należy rozpocząć już na etapie demakijażu – okolice oczu warto zmywać specjalnym mleczkiem lub płynem dwufazowym, które oprócz oczyszczania zagwarantują nawilżenie skóry. Silne substancje oczyszczające wysuszają skórę i mogą powodować podrażnienia. Aby zapobiec zmarszczkom, warto regularnie dostarczać skórze pod oczami składników odżywczych. Można zrobić to przy pomocy specjalnej maseczki w płatkach, które aplikuje się pod oczy.

Krem na zmarszczki – wymysł czy cudowne antidotum?

Powstawanie zmarszczek poprzedzone jest uruchomieniem procesów starzenia w organizmie, które rozpoczynają się już około dwudziestego piątego roku życia. To właśnie wtedy zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny oraz powstają drobne ubytki w warstwie kwasu hialuronowego uznawanego za naturalny wypełniacz skóry. Czy powstawaniu zmarszczek można więc zapobiec? W związku ze złożonością tego procesu ich całkowite wyeliminowanie jest bardzo trudne, ale z pewnością można znacznie ograniczyć i spowolnić ich powstawanie. Dobry krem na zmarszczki to podstawa – ważne, by zacząć go stosować jeszcze przed zauważeniem pierwszych oznak starzenia! Skóra pod oczami potrzebuje substancji pobudzających ją do regeneracji, intensywnego nawilżenia i poprawy sprężystości. W składzie warto szukać kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu. Jednym z wartych przetestowania kosmetyków jest krem Age Perfect Odrodzenie Komórek marki L’Oréal Paris, którego receptura opiera się na przeciwzmarszczkowych ekstraktach z trufli i herbaty oraz jest uzupełniona pobudzającą mikrokrążenie kofeiną. Warto jednak pamiętać, że oprócz składu kosmetyku niesamowicie ważna jest technika jego aplikacji – cienka warstwa produktu powinna zostać wklepana opuszkami palców, dzięki czemu kosmetyk szybko się wchłania.


Materiał partnera zewnętrznego