Zakupy w drogerii stacjonarnej czy online?

0
496
drogeria stacjonarna
Zastanawiasz się, która z dostępnych opcji będzie dla Ciebie korzystniejsza? Wcale nie musisz wybierać między drogeriami stacjonarnymi a online, ale możesz postawić na obie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kosmetyki to produkty, które warto przetestować przed zakupem. Pomagają w tym testery, które są dostępne w drogeriach, oraz próbki wysyłane jako gratisy z innymi zamówieniami lub dołączane do czasopism. Jednak coraz większa część społeczeństwa woli oszczędzać czas i kupuje perfumy oraz specyfiki do pielęgnacji online. Czy rzeczywiście jest to sposób na bardziej udane zakupy? Sprawdźmy to!

Drogerie online – zalety i wady

Zakupy online stały się rytuałem milionów internautów na całym świecie, a perfumy i kosmetyki to jedna z najczęściej wybieranych kategorii produktów. Korzystanie z drogerii online ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz bardziej świadomie korzystać z promocji dzięki dobrze widocznym na stronie sklepu kuponom czy świetnym okazjom cenowym. Zakupy w sieci są szybsze i oferują dostawę zamówionego produktu pod same drzwi. Do częstej praktyki drogerii internetowych należy dołączanie bezpłatnych próbek do zamówionych produktów – dzięki temu możesz przetestować nowości, sprawdzić, czy pasują one do wymagań Twojej skóry, i zaplanować kolejne zakupy.

Wadą internetowych drogerii pozostaje brak profesjonalnego doradztwa dostępnego od ręki. Sklepy internetowe prowadzą co prawda blogi z poradami, jednak nawet najbardziej wyczerpujący artykuł nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z profesjonalistą. Mankamentem może być również brak możliwości skorzystania z testerów – w przypadku perfum to dość kluczowa sprawa, bo nawet najlepszy opis zapachu nie zastąpi wrażeń zmysłowych. 

Drogerie stacjonarne – zalety i wady

Drogerie stacjonarne oferują nie tylko szeroki wybór produktów do pielęgnacji, lecz także fachowe doradztwo. W niektórych perfumeriach możesz nie tylko kupić kosmetyki, ale też skorzystać z dodatkowych usług, takich jak ocena kondycji skóry połączona z doborem odpowiednich kosmetyków do makijażu. W punktach stacjonarnych masz także okazję, aby sprawdzić, jak pachną perfumy, które zamierzasz kupić. Dzięki temu unikniesz konieczności zwracania nietrafionego zapachu. Pamiętaj, że od każdej umowy zawartej na odległość – a więc od zakupów przez internet również – można odstąpić w ciągi 14 dni od chwili otrzymania produktu. Nietrafiony kosmetyk, który chcesz zwrócić, powinien pozostać w oryginalnym opakowaniu – oznacza to, że zwrot używanej już szminki nie będzie możliwy ze względów higienicznych.

Chcesz zrobić prezent miłośnikowi lub miłośniczce kosmetyków? Wręcz kartę podarunkową Rossmann, która pozwoli sięgnąć po wybraną rzecz dostępną w asortymencie drogerii stacjonarnych.

Drogeria online i punkty stacjonarne. Co wybrać?

Zastanawiasz się, która z dostępnych opcji będzie dla Ciebie korzystniejsza? Wcale nie musisz wybierać między drogeriami stacjonarnymi a online, ale możesz postawić na obie, np. korzystać z doradztwa w punktach stacjonarnych, a następnie robić zakupy w sklepie internetowym tej samej sieci. W każdym przypadku korzystaj z możliwości testowania produktów i rób zakupy z rozwagą, aby uniknąć zwracania zakupionych preparatów.

Materiał partnera zewnętrznego