Zadbane i idealnie ułożone włosy? Ze szczotką obrotową Rowenty to możliwe!

0
1912
Szczotka Rowenta
Rowenta oferuje nam szczotki obrotowe o różnej mocy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dziedzinie damskich koafiur modne było już wszystko. Przez wieki najmodniejsze fryzury ulegały nieskończonym przemianom. Niezmienna pozostaje tylko, sięgająca czasów starożytnych, fascynacja długimi, kobiecymi włosami. Długie włosy były utożsamiane z kobietami już w starożytnym Rzymie, opiewano je także w Biblii, gdzie niejednokrotnie były symbolem wysokiego statusu społecznego.

Współczesna kobieta ma nieco łatwiej – może sobie pozwolić na pełną dowolność w kwestii koloru, długości i upięcia. Ale jedno się nie zmieniło – miłość do długich włosów wysysamy już z mlekiem matki.

Regularna pielęgnacja to podstawa

Długie włosy są uznanym symbolem kobiecości. Proste, kręcone lub fale – wszystkie zdobią i dodają kobiecie powabu, są marzeniem każdej dziewczyny. Jednak większość z kobiet kończy sfrustrowana ze smętnie zwisającymi, pozbawionymi życia i blasku strąkami. Współczesny tryb życia, stres, nie do końca prawidłowe nawyki żywieniowe i zanieczyszczenia wpływają negatywnie na kondycję włosów. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Osiągnięcie idealnie zadbanych i błyszczących włosów nie jest łatwym zadaniem. To proces długoterminowy wymagający wdrożenia i przestrzegania kilku prostych zasad i trików pielęgnacyjnych.

Dobór odpowiedniego szamponu jest w przypadku długich, wymagających włosów sprawa kluczową – najlepiej wybierać te nieco delikatniejsze (można pokusić się o szampony przeznaczone dla dzieci) z dodatkiem odżywczych i nawilżających olejków. Mycie włosów powinno odbywać się w sposób delikatny i, najlepiej, co kilka dni (za wszelką cenę unikajmy codziennego traktowania włosów szamponem). Po każdym myciu, obowiązkowo odżywcza maska. Na wygląd i kondycję długich włosów pozytywnie wpływa także olejowanie włosów (ten zabieg dobrze jest powtarzać jak najczęściej, w miarę możliwości przed każdym myciem).

Fryzura – zawsze elegancka

Ale dbałość o stan włosów to nie wszystko. Długie włosy często wymagają starannego uczesania i codziennej stylizacji. Najpiękniej prezentują się w prostych, klasycznych upięciach. Stylowe koki, romantyczne warkocze i delikatne upięcia są aktualnie bardzo modne i dopełniają każdą, nawet najbardziej elegancką stylizację. Niestety, ich wykonanie często wymaga nieco czasu i zdolności manualnych, więc nie każda pani może sobie na nie pozwolić. O dopracowaną fryzurę można także zadbać w inny sposób. Rozpuszczone włosy także mogą prezentować się elegancko i wytwornie. Trzeba tylko poświęcić kilka chwil na ich stylizację.

Pomocne tutaj będą rożnego rodzaju urządzenia do stylizacji na gorąco – suszarka, prostownica, lokówka oraz obrotowa szczotka (jak choćby ta od Rowenty) oddadzą podczas zabieganych poranków nieocenione usługi. Prostownice i lokówkę najlepiej zostawić na tzw. wielkie wyjścia. Podczas codziennego układania włosów lepiej sprawdzą się urządzenia bardziej delikatne dla włosów. Dzięki obrotowej szczotce, lub za pomocą zwykłej suszarki i szczotki do włosów możemy również uzykać efekt gładkich, prostych włosów lub pięknych fal.

Fale bez wysiłku? To proste

Szczególnie warta opisania jest szczotka obrotowa oferowana przez firmę Rowenty (szczegóły na rowenta.pl) doskonale radzi sobie z każdym rodzajem włosów (nawet tymi mało podatnymi na układanie i kapryśnymi). Ta obrotowa suszarko-lokówka równocześnie suszy i modeluje włosy, znacznie przyspieszając tym samym cały żmudny proces stylizacji i układania włosów. Rowenta oferuje nam szczotki obrotowe o różnej mocy, wszystkie wyposażone są w co najmniej dwie końcówki (małą i dużą szczotkę do układania fal różnej wielkości i objętości). Szczotki te pokryte są ceramiczną powłoką (doskonale wygładza łuski włosów, nadaje włosom blasku oraz zabezpieczenia przed nadmiernym przesuszaniem się włosów) oraz funkcje jonizacji (ta funkcja zapewnia dodatkowe nabłyszczenie fryzury oraz zapobiega elektryzowaniu się włosów). Szczotki tego typu to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych pań, które nie do końca opanowały równoczesną manipulację suszarką i zwykłą, okrągła szczotką do układania włosów. To także idealne urządzenie dla kobiet ceniących wygodę i praktyczność. Dzięki temu magicznemu urządzeniu włosy już nigdy nie będą miały „złego dnia”.


Materiał partnera zewnętrznego