Zabiegi medycyny estetycznej na lato

0
550
medycyna estetyczna latem
Latem najlepiej wykonywać zabiegi, których celem jest rewitalizacja, nawilżenie czy odżywienie skóry | fot.: stock.adobe.com

Lato to czas odpoczynku, wyjazdów wakacyjnych i słońca. W tym okresie chcemy szczególnie ładnie wyglądać i dobrze czuć się we własnej skórze, dlatego sięgamy po zabiegi medycyny estetycznej. Jednak nie wszystkie zabiegi można wykonywać latem. Sprawdźmy, które z nich idealnie sprawdzą się w porze letniej, a które lepiej omijać szerokim łukiem. 

Zabiegi medycyny estetycznej, które można wykonywać latem

Choć nadal dość często można usłyszeć opinie, że okres letni nie sprzyja wykonywaniu zabiegów estetycznych ze względu na dużą ilość słońca, tak naprawdę zasada ta dotyczy kilku zabiegów wykonywanych w okresie intensywnego nasłonecznienia. Latem najlepiej wykonywać zabiegi, których celem jest rewitalizacja, nawilżenie czy odżywienie skóry. Zabiegi z kwasem hialuronowym, z użyciem minerałów, witamin, innych substancji odżywczych, a także toksyny botulinowej idealnie sprawdzą się w porze letniej. Nie wolno natomiast wykonywać głębokich peelingów chemicznych oraz zabiegów laserowych. Należy unikać silnego złuszczania, które osłabia naskórek i naraża go na poparzenia słoneczne. Podrażniona tkanka nierównomiernie produkuje melaninę, co skutkuje pojawianiem się nieestetycznych przebarwień. Z wykonywaniem zabiegów podrażniających skórę lepiej zaczekać na inną porę roku. 

Nawilżenie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego zabiegi z jego udziałem można stosować przez cały rok. Wygładza i wypełnia zmarszczki, koryguje owal twarzy, a także poprawia kształt ust. Wpływa na sprężystość i gładkość skóry oraz dogłębnie ją nawilża. Posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu wodę chłonie niczym gąbka. Oprócz tego, pełni rolę nośnika ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych w głąb skóry. W okresie letnim skóra jest szczególnie przesuszona opalaniem, a przez to wymaga ochrony i naprawy, którą zapewnia kwas hialuronowy. 

Rewitalizacja skóry

Lato to czas, gdy skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników, takich jak silne promienie słoneczne, wysokie temperatury, woda morska czy klimatyzacja, prze to łatwiej się przesusza i szybciej starzeje. Warto wtedy wykonywać zabiegi nawilżające i rewitalizujące, które przywrócą jej blask i uzupełnią niedobory substancji odżywczych zapewniających zdrowy, promienny wygląd. Najlepszy zabieg rewitalizujący to mezoterapia, która przyspiesza regenerację skóry po wystawieniu jej na intensywne promieniowanie słoneczne. Zabieg ten poprawia jakość skóry, zwiększa jej nawilżenie, elastyczność, napięcie i dba o jej prawidłową kondycję. Zabiegi rewitalizujące zalecane są nie tylko latem, warto wykonywać je regularnie, żeby wspomagać regenerację skóry i odbudowę komórek. Dostarczanie skórze niezbędnych substancji aktywnych czyni ją jędrniejszą i bardziej gładką. 

Zabiegi toksyną botulinową

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej wygładza zmarszczki, a także zapobiega tworzeniu się nowych. Regularna ekspozycja na intensywne promieniowanie słoneczne sprzyja powstawaniu zmarszczek, zwłaszcza wokół ust i oczu, toksyna botulinowa spłyca je i chroni przed pojawianiem się kolejnych. Innym zastosowaniem iniekcji toksyny botulinowej jest walka z nadmierną potliwością pach, stóp lub dłoni. Lato to czas, gdy naturalnie dużo się pocimy, a osoby z nadpotliwością jeszcze bardziej, dlatego toksyna botulinowa jest dobrym rozwiązaniem problemu. Efekt leczenia utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy. 

Biostymulanty

Biostymulanty to propozycja dla osób, które pragną upiększyć się i odmłodzić na lato. Ich naturalne działanie stymuluje tkanki do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Odpowiadają także za odpowiednie napięcie i grubość skóry. Pomagają odbudować i odzyskać to, co skóra utraci w wyniku silnej ekspozycji na słońce i wysoką temperaturę. Ich zadaniem jest wspieranie regeneracji i zdrowego wyglądu naszej cery. 

Medycyna estetyczna oferuje liczne zabiegi, które można wykonywać przez cały rok. Warto poznać ten wachlarz możliwości, by przygotować naszą skórę na słoneczne dni. Jeśli korzystamy z usług profesjonalistów możemy być pewni, że zachowamy ładny i świeży wygląd przez całe lato. 

IKA