Wybór gabinetu kosmetycznego. Na co zwrócić uwagę, żeby nie żałować?

0
2072
Gabinet kosmetyczny
Wybierz miejsce posiadające wyłącznie profesjonalne produkty od dobrych, zaufanych producentów. | fot.: fotolia.com, 120960575 | autor: Production Perig.up classes

W życiu prawie każdej kobiety nadchodzi moment, w którym planuje się skorzystać z usług kosmetyczki. Problem pojawia się, gdy nie mamy od kogo zasięgnąć opinii na temat najlepszego salonu, albo wybieramy się pierwszy raz i nie wiemy, na co właściwie zwrócić uwagę. Podjęcie dobrej decyzji jest bardzo ważne – w końcu chodzi o nasz wygląd, zdrowie i bezpieczeństwo.

Dobry gabinet kosmetyczny powinien spełniać kilka istotnych kryteriów. Pierwsze z nich to pozytywne opinie klientów. Jeżeli masz taką możliwość, popytaj wśród znajomych, jeśli nie – przeszukaj Internet. Nie zapomnij o fanpage’u na Facebooku – dzięki wprowadzonej jakiś czas temu możliwości oceniania firm, bardzo często umieszcza się tam szczere opinie klientów. Oprócz tego dobrze, jeżeli wybrany gabinet posiada swoją stronę internetową, najlepiej z galerią zdjęć samego miejsca, jak i efektów przeprowadzanych zabiegów. Zdecydowanie poprawia to jego wiarygodność oraz pozwala sprawdzić, czy zabiegi faktycznie przynoszą oczekiwany rezultat.

Drugą kwestią jest wykształcenie kosmetyczki. Jeżeli nigdzie nie ma bezpośredniego dostępu do takich informacji, powinnaś sama zapytać o odbyte kursy i ukończoną szkołę. Osoba, która faktycznie poszerza swoją wiedzę i ma potrzebne wykształcenie, chętnie podzieli się swoim doświadczeniem. Dobrze, jeżeli wybrana przez nas kosmetyczka ukończyła dwu- lub trzyletnią szkołę w tym zakresie, posiada licencjat albo co najmniej tytuł technika. W takim przypadku bardzo często na ścianach gabinetu można obejrzeć dyplomy i informacje o odbytych kursach. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że im większe doświadczenie, tym lepiej.

Higiena oraz bezpieczny skład. Zwróć uwagę na czystość i profesjonalne wyposażenie

Trzecia rzecz, na którą powinnaś zwrócić uwagę, to wyposażenie gabinetu kosmetycznego, które ma bezpośredni wpływ na efekt wykonywanego zabiegu. Wybierz miejsce posiadające wyłącznie profesjonalne produkty od dobrych, zaufanych producentów. Informacja o sprzęcie i specyfikach, które będą używane do przeprowadzenia zabiegu, powinna znajdować się na stronie internetowej salonu. Jeżeli jednak jej tam nie ma, najlepiej zadzwonić i zapytać o jakość używanych produktów. Jako klientka, masz prawo dowiedzieć się przed zabiegiem, czy skład substancji stosowanych przez kosmetyczkę jest całkowicie bezpieczny i dobry jakościowo.

Ostatnim elementem dobrego salonu kosmetycznego jest jego czystość. Zarówno sam gabinet, jak i jego wyposażenie, powinny być sterylnie czyste. W końcu w tym miejscu poddajemy się różnego rodzaju inwazyjnym zabiegom, dlatego całość nie powinna budzić naszych wątpliwości w tym zakresie. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o czynności, w których wykorzystuje się wszelkiego rodzaju czepki, rękawiczki, szlafroki czy ręczniki. Co więcej, kremy stosowane do zabiegów powinny być nakładane specjalną szpatułką. Pamiętajmy – odpowiednia higiena to nie żadne widzimisię, tylko ważna kwestia naszego bezpieczeństwa.


Materiał partnera zewnętrznego