Włosy same o siebie nie zadbają

0
2353
Kobieta w oknie
Piękne i zdrowe włosy są marzeniem każdej kobiety, ponieważ stanowią jej wizytówkę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Atrybutem pięknej kobiety są zadbane i zdrowe włosy. Jednak prawidłowe dbanie o nie zawsze jest łatwą kwestią, ponieważ wymaga to sporo poświęconego czasu i energii. Czy istnieje w praktyce jakiś względnie prosty sposób, by ułatwić sobie to zadanie?

Fryzura wzbudzająca zachwyt

Idealna metoda pielęgnacji włosów na dobrą sprawę nie istnieje, ponieważ wszystko zależy od ich typu, długości i faktycznej kondycji. Niewątpliwie najważniejsza jest systematyczność w działaniu, ponieważ walka o ich piękno to proces, który twa w istocie całe nasze życie. Powinnyśmy próbować różnych metod i kosmetyków, ponieważ włosy lubią różnorodność.

Samą pielęgnację oczywiście należy rozpocząć od odpowiedniego procesu mycia. Niektóre osoby muszą wspomnianą czynność wykonywać co najmniej raz dziennie, inne w odstępie kilkudniowym. Do mycia należy wybrać szampon dopasowany do skóry głowy. Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry, zmycie produktów do stylizacji, a np. w przypadku łupieżu pomoc w usunięciu nieprzyjemnego nalotu.

Na uwadze należy mieć także odpowiednią technikę. Szamponem wystarczy myć wyłącznie skórę głowy, a następnie za pomocą opuszek palców delikatnie ją masować. Nie można mocno szorować włosów, ponieważ będąc mokre mają odchylone łuski, które się szybko uszkadzają. Powstają wtedy kołtuny trudne do rozczesania. Proces mycia najlepiej powtórzyć, ponieważ najpierw usunie on brud, a później odżywi skórę. Powinniśmy unikać bardzo ciepłej wody, bo niszczy ona strukturę włosów, podrażnia skórę i pobudza pracę gruczołów łojowych. Przy wyborze środków do mycia warto starać się wybierać takie, które zawierają łagodne detergenty.

W pielęgnacji włosów bardzo ważne są również odżywki i maski, które regenerują ich strukturę i wpływają na zewnętrzny wygląd. Zapewniają także blask, miękkość i ułatwiają rozczesywanie. Pamiętajmy również o tym, że wspomniane środki powinny być nakładane z dala od nasady, ponieważ aplikowanie ich na skórę powoduje szybsze przetłuszczanie włosów. Po zastosowaniu odżywki warto spłukać włosy chłodną wodą, dlatego że powoduje to domknięcie ich łusek i dzięki temu będą bardziej błyszczące i gładkie.

Tajniki pielęgnacyjne

Samo stosowanie wysokiej klasy kosmetyków na włosy nie pomoże nam w utrzymaniu ich idealnego wyglądu, ponieważ ważna jest także odpowiednia pielęgnacja po umyciu. Gdy mamy dużo czasu powinnyśmy ograniczyć stosowanie suszarki i pozwolić włosom od czasu do czasu stopniowo wyschnąć. Natomiast, gdy musimy jej użyć, to należy wybrać program suszenia chłodnym powietrzem, najlepiej suszarką z funkcją jonizacji. Nadmierne stosowanie lokówek i prostownic bardzo niszczy końcówki, które finalnie stają się bardziej kruche i podatne na rozdwajanie. Gdy mamy w planach stylizowanie włosów, to powinnyśmy pamiętać o nałożeniu kosmetyku termoochronnego, który uchroni je przed uszkodzeniami termicznymi.

Co do zasady włosy powinno się rozczesywać delikatnie, bez szarpania, nawet jak są dość mocno poplątane. Na ich wygląd ma ponadto wpływ regularne podcinanie, ponieważ rozdwajają się na końcach. Jeśli nie wykona się tego zabiegu na czas, to taki włos będzie niszczył się coraz bardziej, przypominając potem siano. Zimą wypada założyć czapkę, a latem używać kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, ponieważ włosy stają się wówczas mocno wysuszone i podatne na uszkodzenia.

Nie można pominąć także roli zdrowego odżywania. Dzięki dostarczaniu odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych nasze włosy będą mogły rosnąć zdrowsze i mocniejsze. Do diety powinnyśmy włączyć następujące produkty: chude mięso, warzywa, owoce, drożdże, nabiał, galaretki, tłuszcze roślinne i wszelkiego rodzaju kiełki. Pomocne będzie też picie naparu z pokrzywy i skrzypu. Niedobory witamin są istotną przyczyną nadmiernej utraty włosów.

Szczotka inna niż wszystkie

W pielęgnacji włosów pomoże nam także specjalne narzędzie zaprojektowane do tego celu. Jednym z hitów ostatnich miesięcy niewątpliwie jest szczotka Tangle Teezer, która została wynaleziona i zaprojektowana przez brytyjskiego fryzjera. W ten sposób udało się mu rozwiązać problemy plączących się włosów. To także zasługa innowacyjnego układu ząbków czeszących wykonanych ze specjalnego tworzywa o dwóch długościach. W praktyce szczotka umożliwia szybkie rozczesanie zarówno mokrych i suchych włosów, bez ich ciągnięcia, wyrywania i łamania.
Największą zaletą szczotki Tangle Teezer jest to, że nie niszczy struktury włosów, a jej ząbki masują skórę głowy i pobudzają cebulki. Stąd też powinnyśmy czesać nią głowę rano i wieczorem. Nasza skóra potrzebuje właściwego ukrwienia, bo tylko wtedy możemy wzmocnić dopływ wartościowych składników z organizmu. Poza tym strona czesząca dostosowuje się do kształtu głowy. Takie codzienne szczotkowanie wpływa także na zwiększenie połysku fryzury. Szczotki Tangle Teezer dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, o których dowiesz się więcej z internetu https://www.hebe.pl/marki/tangle-teezer. Zakup takiego narzędzia jest idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju włosów. Zalecane zarówno dla niezdrowych, zniszczonych koloryzacją, przedłużanych, splątanych a także dla dzieci, które nie lubią uczucia `ciągnięcia` podczas rozczesywania.

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem każdej kobiety, ponieważ stanowią jej wizytówkę. Tylko właściwa pielęgnacja pozwoli zachować ich zdrowy i piękny wygląd na długie lata. Za pomocą kilku prostych działań możemy przywrócić ich dawny blask. Pierwsze widoczne efekty mogą pojawić się już po kilku myciach, jednak na trwałe zmiany należy poczekać kilka miesięcy.


Materiał partnera zewnętrznego