Włosy jak po wizycie u fryzjera każdego dnia. Wybieramy najlepszą suszarkę do włosów do 2000 złotych

0
1459
suszarka fryzjerska
Suszarki do włosów, z których korzystają specjalistyczne salony fryzjerskie, powinny przede wszystkim dbać o nasze fryzury. Nie ma tu mowy o kompromisach | fot.: materiał partnera

Zakup suszarki wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń w różnych przedziałach cenowych, oferujących mniej lub więcej przydatnych funkcji. W tym zestawieniu przyjrzymy się modelom z wyższej półki, które chętnie wykorzystywane są przez salony fryzjerskie. Zapraszamy do lektury.

Czym powinna charakteryzować się suszarka do włosów klasy premium?

Suszarki do włosów, z których korzystają specjalistyczne salony fryzjerskie, powinny przede wszystkim dbać o nasze fryzury. Nie ma tu mowy o kompromisach. Włosy nie mogą się przesuszać. To samo dotyczy skóry naszej głowy. Dobrą funkcją dodatkową jest jonizacja, zapobiegająca puszeniu się włosów i nadająca blask niczym z żurnali. Wybierając suszarkę do włosów, warto również zwrócić uwagę na moc zastosowanego silnika. Im wyższa, tym wydajniejsze będzie urządzenie. W obecnych czasach urządzenia klasy premium posiadają również rozbudowane systemy oparte na mikroprocesorach. Zapewniają one większą ilość przyjaznych dla naszych włosów programów i dbają o nie jeszcze bardziej. 

Jaką suszarkę do 2000 złotych wybrać? Przygotowaliśmy zestawienie naszym zdaniem najlepszych urządzeń. 

1. Philips SenseIQ BHD827/00

Philips SenseIQ BHD827/00 to urządzenie charakteryzujące się mocą na poziomie aż 1800 W. Producent podaje, że korzystanie z tego sprzętu pozwala nam zachować aż do 95% naturalnego nawilżenia włosów, co znacząco ograniczy możliwość występowania przesuszenia i łupieżu. Philips SenseIQ BHD827/00 posiada funkcję jonizacji zapewniający blask i zapobiegający puszeniu się włosów, trzy zakresy prędkości nadmuchu oraz trzy zakresy temperatury. Zastosowanie inteligentnego układu sterującego zapewnia nam ochronę podczas stylizacji. 

2. REMINGTON EC9001 Hydraluxe Pro

REMINGTON EC9001 Hydraluxe Pro jest suszarką o mocy 2200 W, chętnie wykorzystywaną przez salony fryzjerskie. Wśród funkcji tego urządzenia znajdziemy między innymi możliwość ustawienia zimnego nadmuchu, jonizacja oraz dyfuzor. Producent podaje, że zastosowana technologia Hydracare Sensor dokładnie reguluje temperaturę powietrza, dzięki czemu nasze włosy nie nagrzewają się nadmiernie. Moisture Lock to z kolei technologia tak zwanej mikroodżywki, gwarantującej odpowiednie nawilżenie fryzury. REMINGTON EC9001 Hydraluxe Pro posiada również funkcję jonizacji, rozprowadzającej jony na włosy i gwarantującej lśniące oraz gładkie włosy.

3. Panasonic EH-NA98-K825

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest suszarka Panasonic EH-NA98-K825. Sprzęt posiada silnik o mocy 1800 W, tryb kontroli temperatury powietrza, tryb pielęgnacji skóry głowy oraz tryb pielęgnacji skóry twarzy. Zaawansowane czujniki dostosowują temperaturę pracy suszarki, a technologia wydostająca nanocząsteczki pary wodnej nawilża twarz. Dzięki zastosowaniu składanego uchwytu, Panasonic EH-NA98-K825 jest idealną suszarką dla osób często podróżujących. 

4. ROWENTA Maestra CV9920F0

ROWENTA Maestra CV9920F0 to suszarka z silnikiem o mocy 2000 W z takimi funkcjami, jak jonizacja, funkcja nadmuchu zimnego, dyfuzor czy trzystopniowa regulacja prędkości oraz trzystopniowa regulacja temperatury. Producent chwali się, że funkcja Smart Memory pozwoli suszarce zapamiętać najczęściej wykorzystywane ustawienia. Zdaniem ankietowanych osób używanie suszarki ROWENTA Maestra CV9920F0 zapewnia o wiele bardziej lśniące włosy i suszy je szybciej od rozwiązań konkurencyjnych marek.

5. BABYLISS 6715DE

Kolejną suszarką wartą uwagi jest urządzenie BABYLISS 6715DE. Silnik o mocy 2400 W, dwa zakresy regulacji poziomu nadmuchu oraz dwa zakresy temperaturowe – to tylko niektóre funkcje tego sprzętu. Suszarka posiada również tryb jonizacji, funkcję nadmuchu zimnego oraz łatwy w obsłudze dyfuzor i dwa koncentratory nadmuchu. Antypoślizgowe elementy na rączce sprawiają, że urządzenie nigdy nie wyślizgnie się nam z dłoni. 

6. DYSON Supersonic

Suszarka Dyson Supersonic to ostatnie urządzenie w naszym zestawieniu. Model ten charakteryzuje się silnikiem o mocy 1600 W, obecnością funkcji Turbo, funkcją jonizacji oraz funkcją zimnego nadmuchu. W zestawie znajdziemy eleganckie etui oraz aż 5 wytrzymałych końcówek magnetycznych, wyścielonych miękką tkaniną. Nowością na rynku suszarek jest dedykowana, zagięta końcówka do włosów niesfornych i puszących się, która je wygładza, układa i nadaje efekt lśnienia. 

Materiał partnera