Stop błyszczeniu się twarzy!

0
879
krem matujący do twarzy
Oprócz tego, że krem matujący musi zapobiec przeświecaniu skóry przez makijaż, to powinien wpływać pozytywnie też inne aspekty. Wbrew pozorom bardzo ważne jest nawilżanie przetłuszczonej skóry | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Błyszcząca się, przetłuszczona cera to żadna przyjemność dla dbającej o wygląd kobiety. Dobry krem matujący powinien być w użyciu, aby nie dopuszczać do sytuacji, gdy spod starannie wykonanego makijażu przeświecają tłuste miejsca! Jakie działanie przedstawia krem matujący dedykowany skórze tłustej i mieszanej?

Skąd ten błysk na twarzy?

Cera tłusta to taka, w której głębszych warstwach gruczoły łojowe na skutek różnych czynników (dieta, stres, papierosy, alkohol, hormony…) produkują zbyt dużo sebum. W efekcie w najbardziej wystających miejscach twarzy – na nosie, czole i brodzie – widoczne są wyraźnie błyszczące się miejsca. Skóra w tych miejscach staje się też bardziej podatna na wypryski, zatkane pory i powstawanie stanów zapalnych. Ten rodzaj cery należy leczyć za pomocą dobrej jakości dermokosmetyków. Dobry krem matujący będzie nie tylko likwidował objawy, ale sięgał głębiej, do przyczyn, i zmniejszał wydzielanie sebum.

Potrzeby tłustej cery

Oprócz tego, że krem matujący musi zapobiec przeświecaniu skóry przez makijaż, to powinien wpływać pozytywnie też inne aspekty. Wbrew pozorom bardzo ważne jest nawilżanie przetłuszczonej skóry. Pomimo grubszej warstwy sebum na niej jej głębsze warstwy mogą nie być dostatecznie nawilżone. Nieprawidłowe nawodnienie może dalej wpływać na wadliwe procesy komórkowe w głębszych warstwach, a w konsekwencji – na nadmierny łojotok. Aby skóra przetłuszczająca się nie uległa zbyt szybko zwiotczeniu, należy też dbać o jej nawilżanie oraz usuwanie nadmiaru sebum właśnie przez dobry krem matujący.

Jak działa dobry krem matujący?

Matowienie, jakie powoduje krem matujący, utrzymuje się długo, ponieważ jest skutkiem regulowania wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Dobry krem matujący zmniejsza ponadto widoczność porów i tym sposobem wygładza skórę, aby prezentowała się jeszcze lepiej. Delikatne nawilżenie powoduje, że jest on dobry jako baza pod makijaż. Wywołuje efekt długotrwałego zmatowienia, dzięki któremu makijaż utrzymuje się na niej dłużej i lepiej, jest także lepiej wyeksponowany. Bardzo istotne jest, aby kremu matującego używały jedynie osoby borykające się z problemem tłustej lub mieszanej cery. Nieodpowiednie dobieranie kremu pielęgnacyjnego przeznaczonego do codziennego użytku do swojego typu cery może skutkować niewłaściwymi reakcjami na ów produkt. Regularne oczyszczanie twarzy z resztek makijażu, mycie jej delikatnymi żelami oraz wklepywanie rano i wieczorem dobrej jakości kremu matującego powinno w krótkim czasie zdecydowanie zredukować ilość wydzielanego sebum.


Materiał partnera zewnętrznego