Sposoby na odświeżenie makijażu w ciągu dnia

0
1237
Poprawka makijażu w ciągu dnia
Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą na szybkie odświeżenie makijażu w ciągu dnia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Każda kobieta, która nosi makijaż, z pewnością chce, aby wyglądał on świeżo i nieskazitelnie przez cały dzień. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ze względu na różne czynniki, od warunków atmosferycznych, wysiłku fizycznego, po silne emocje czy problemy z przetłuszczającą się cerą. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą na szybkie odświeżenie makijażu w ciągu dnia.

Każda cera, niezależnie od jej rodzaju, codziennie poci się i wydziela sebum, czego efektem jest nieestetycznie błyszcząca się i lepka skóra. Cera tłusta oczywiście będzie lepić się znacznie szybciej, w porównaniu do cery suchej, jednak każda z nich po wielu godzinach chodzenia w makijażu wymagać będzie odświeżenia w mniejszym lub większym stopniu. Wykonując codzienny makijaż, warto także spryskać go specjalnym utrwalaczem, który pozwoli dłużej cieszyć się nieskazitelnym make-upem, nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych czy w przypadku skóry ze skłonnością do przetłuszczania się.

Rękawiczka do korekt makijażu

Rewelacyjnym sposobem na szybkie odświeżenie make-upu jest użycie rękawiczki do korekty makijażu marki GLOV. Jest to mini produkt, który zakłada się na palec dłoni, dlatego też można go mieć zawsze przy sobie w torebce, bez konieczności noszenia w niej różnego rodzaju ciężkich kosmetyków do demakijażu. Rękawiczka jest hipoalergiczna, przez co nie powoduje podrażnień, ani nie uczula. Świetnie sprawdzi się do oczyszczenia osypanych cieni pod oczami, rozmazanej szminki, zrolowanego korektora czy roztartej kreski. Dodatkowo, aby użyć rękawiczki, wystarczy zwilżyć ją delikatnie wodą, najlepiej ciepłą, a następnie delikatnymi ruchami usunąć niechcianą część make-upu, bez psucia jego większej powierzchni.

Chusteczki matujące do twarzy

Chusteczki matujące to idealny produkt, zwłaszcza dla kobiet o cerze ze skłonnością do przetłuszczania się. Są to bardzo cienkie płatki papieru, które natychmiast pochłaniają nadmiar sebum na skórze, skutecznie poprawiając tym samym wygląd całego makijażu. Wystarczy chusteczkę przyłożyć do twarzy i ruchem stemplującym delikatnie usunąć nadmierne świecenie się. Istotne, aby nie pocierać skóry, gdyż to mogłoby spowodować podrażnienia. W ostateczności nadmiar sebum można szybko usunąć za pomocą zwykłej chusteczki higienicznej czy ręcznika papierowego.

Nawilżająca mgiełka w sprayu do twarzy

Świetnym sposobem na odświeżenie makijażu w ciągu dnia jest także delikatna mgiełka do twarzy. Wystarczy spryskać nią buzię w odległości około 20 centymetrów, a po chwili przyłożyć do niej chusteczkę higieniczną. Jako zamiennik typowej mgiełki rewelacyjnie sprawdzi się również odświeżająca woda termalna. Produkt nie tylko odświeży twarz, ale również ponownie scali cały makijaż. Dodatkowo po zastosowaniu kosmetyku można nałożyć na twarz odrobinę rozświetlacza, co wzmocni efekt odświeżonej i promiennej skóry.

Patyczki kosmetyczne

Zwykłe patyczki kosmetyczne do czyszczenia uszu doskonale sprawdzą się do usuwania resztek kosmetyków, które gromadzą się w kącikach oczu. Na powierzchni oka tworzy się naturalny film łzowy, który ma za zadanie oczyszczać je i nawilżać, co często powoduje, że tusz, cienie czy eyeliner, którymi malujemy okolice oka, może w niewielkim stopniu gromadzić się w jego kąciku. Wówczas wystarczy przyłożyć do tego miejsca patyczek kosmetyczny i delikatnie obracając go, szybko usunąć pozostałości kolorowych kosmetyków.


Materiał partnera zewnętrznego