Spis lekarzy medycyny estetycznej w Warszawie

0
1461
Lekarz medycyny estetycznej
Współczesne usługi związane z branżą health&beauty w coraz większym zakresie skupiają się na ogólnym dobrostanie człowieka. | fot.: Fotolia

Medycyna estetyczna to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, które do tej pory były domeną gabinetów kosmetycznych, obecnie możemy wybierać z szerokiej palety procedur rozwiązujących doraźne problemy, opóźniających efekty starzenia, poprawiających ogólną kondycję skóry całego ciała. Co ciekawe, mimo szybkiego rozwoju technologii, obecnie stawia się na zabiegi umiarkowanie inwazyjne lub jak najmniej ingerujące w naturalne procesy ciała. Wybierając gabinet medycyny estetycznej musimy wyraźnie nakreślić więc swoje oczekiwania tak, aby wizyta nie okazała się stratą czasu. Na szczęście są narzędzia, które skutecznie ułatwiają proces podjęcia decyzji.

Współczesne usługi związane z branżą health&beauty w coraz większym zakresie skupiają się na ogólnym dobrostanie człowieka. To podejście, zwane holistycznym, zakłada docieranie do przyczyn nieprawidłowości, skuteczną, kompleksową terapię przy jednoczesnych naturalnych efektach. Do lamusa odeszły przesadnie dopracowane twarze, modne zabiegi – złote środki odpowiadające na wszelkie potrzeby klientów w każdym wieku i z różnymi wymaganiami. Obecnie lekarze medycyny estetycznej ustawicznie muszą poszerzać wiedzę nie tylko ze swojej dziedziny, ale i z dyscyplin pokrewnych. Stres, nieodpowiednia dieta, zażywane leki, styl życia – to tylko niektóre aspekty, na które powinno się zwracać uwagę dobierając odpowiedni zabieg. Klient gabinetu nie jest wszak ograniczony do problematycznego wycinka skóry czy ciała. Profesjonaliści nie mogą zostawać w tyle.

Inną ważką sprawą, z której należy zdać sobie sprawę, jest ustawiczny „wyścig zbrojeń” w przypadku aparatur wykorzystywanych do zabiegów. Najlepsi inwestują nie tylko w wiedzę, ale i w sprzęt. Wszystko po to, żeby wykonywane procedury były bezpieczne i wyróżniały się wysoką skutecznością.

O wszystkim tym należy pamiętać poszukując odpowiedniego lekarza, który dobierze właściwą terapię i spełni nasze potrzeby w zakresie medycyny estetycznej. Gdzie szukać i jakimi kryteriami się kierować?

Na co zwrócić uwagę poszukując gabinetu medycyny estetycznej w Internecie?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć jest ustalenie charakteru zabiegów, stopnia ich inwazyjności i kompleksowości usług. Jeśli zależy nam na chirurgii estetycznej, wykluczamy gabinety zajmujące się pielęgnacją i usługami o mniejszym stopniu inwazyjności. Podobnie, jeśli zależy nam na konkretnej metodzie, na przykład z wykorzystaniem komórek macierzystych, albo jeśli szukamy specjalistów w wąskich specjalizacjach, np. lekarzy zajmujących się ginekologia estetyczną. Czasem w poszukiwaniu najlepszych specjalistów z branży jesteśmy gotowi pojechać dalej niż do najbliższej okolicy. Skupmy się więc nie tylko na sąsiadujących gabinetach, ale przede wszystkim na lekarzach i ich kompetencjach.

Specjaliści w jednym miejscu

Dziś, obok wciąż silnego polecenia usług przez zaufanych znajomych, poszukując konkretnego lekarza udajemy się do grup, social mediów i rankingów w Internecie. Coraz popularniejszym miejscem do zasięgnięcia opinii o placówkach związanych z medycyną estetyczną są także specjalne strony, jak na przykład https://medycynaestetyczna.waw.pl/, zbierające w jednym miejscu informacje o lekarzach, gabinetach i zakresach oferowanych usług. Zamiast pieczołowicie rekonstruować gabinety i fachowców w interesującej nas okolicy, zawężamy okrąg poszukiwań na przeznaczonej do tego stronie. Spisy tego typu pozwalają na sprawdzenie wirtualnej wizytówki miejsca, obejrzenie zdjęć gabinetów, sprzętu i całej placówki, a także zapoznanie się z filozofią miejsca. Co najważniejsze jednak, pozwalają poznać kompetencje pracujących tam lekarzy, także przez komentarze pacjentów korzystających w ich usług. W wymienionym wcześniej spisie gabinetów medycyny estetycznej opinie dotyczą zarówno samej placówki, jak i lekarza wykonującego dany zabieg. Тo pozwala znacznie zawęzić krąg poszukiwań lekarza odpowiadającego naszym potrzebom.

Oczywiście zanim zdecydujemy się na określony zabieg, skorzystajmy z konsultacji, która pomoże nam podjąć ostateczną decyzję. Medycyna estetyczna stwarza ogrom możliwości, spośród których powinniśmy spokojnie i w porozumieniu z lekarzem wybrać ten rodzaj zabiegu, który spełni nasze oczekiwania.


OLI