Spierzchnięte wargi – sprawdź sposoby na odbudowę ust!

0
1202
kobieta smarująca usta pomadką
Spierzchnięte usta mogą wynikać z różnych przyczyn. To rezultat deficytu witamin czy odwodnienia organizmu | fot.: materiał partnera

Bolą, pieką, czasami nawet leci z nich krew i w ogóle kiepsko wyglądają – spierzchnięte usta potrafią dać się we znaki. Trudno żyje się z taką dolegliwością, więc najlepiej, gdy systematycznie dbamy o nasze usta. Jeżeli jednak coś poszło nie tak, to nie ma co załamywać rąk. W tej sytuacji warto skorzystać z szeregu sposobów na odbudowę ust. Jednym z nich jest stosowanie takich produktów jak pomadka do ust czy balsam do ust. Co jeszcze można zrobić? Poznajcie nasze porady!

Sposoby na odbudowę ust

Spierzchnięte usta mogą wynikać z różnych przyczyn. To rezultat deficytu witamin czy odwodnienia organizmu. Również niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr czy mocne słońce, powodują to, że wargi zaczynają być suche, boleć i pękać. Dlatego jeżeli dotyczy nas ten problem, działajmy bez zbędnej zwłoki. Wykonujmy peeling oraz masaż ust. Nie oblizujmy ich, kiedy jesteśmy na zewnątrz i doskwierają nam mróz, wiatr, ale też upały. Zrezygnujmy z kosmetyków, które mają w sobie alkohol, i zastąpmy je tymi z filtrem UV. Warto też, przynajmniej na pewien czas, zrezygnować ze szminki. Może ona podrażniać, a przecież i tak na suchych ustach nie będzie dobrze wyglądała. Czas, kiedy walczymy ze spierzchniętymi wargami, powinien być także okresem odstawienia i wyłączenia z menu ostrych i kwaśnych dań. Nie trudno przecież wyobrazić sobie, jak bolesny będzie kontakt takich potraw z ustami, które potrzebują pomocy. Dobrym wsparciem dla spierzchniętych ust są też rzeczy, które znajdziemy w kuchennej szafce. Mowa m.in. o oliwie z oliwek, oleju kokosowym czy miodzie. Naszymi sprzymierzeńcami są również ogórek, awokado, banan, aloes, śmietana i twaróg. Możemy nakładać je bezpośrednio na usta bądź przygotować z nich zdrową i… smaczną maseczkę. I to jeszcze nie wszystko, ponieważ warto włączyć do diety tłuste ryby morskie, masło, żółty ser, jajka. Pomogą nam one uzupełnić witaminy i przy regularnym, zdrowym odżywianiu zapomnimy o tym, że dokuczały nam suche usta. Ogólnie dobrze jest przynajmniej przez pewien czas suplementować witaminę D oraz E.

Kosmetyki do odbudowy ust

Warto mieć zawsze przy sobie pomadkę do ust czy balsam do ust. Jednak niech nie będzie to pierwszy lepszy produkt. Stanowczo odradzamy pomadki i balsamy z kamforą bądź fenolem, które mają właściwości mocno wysuszające – a przecież właśnie tego chcemy uniknąć. Kiepskim pomysłem są też kolorowe kosmetyki do ust. Niech poczekają do momentu, aż problem spierzchniętych warg pozostanie jedynie przykrym wspomnieniem. Z drugiej strony zdecydowanie polecamy pomadki Avon. Dlaczego? Zmiękczają oraz wygładzają skórę ust. Zapewniają długotrwałe nawilżenie. Są wzbogacone witaminą E, która pomaga zwalczać wolne rodniki oraz mają przyjemny zapach. Dobrze jest mieć pomadki Avon w torebce również dlatego, że nie pozostawiają lepkiego filmu i są wydajne. Dosyć długo utrzymują się na ustach. Dostępna jest także pomadka Avon z pszczelim mleczkiem, masłem shea oraz olejkiem migdałowym. Intensywnie odżywia delikatną skórę, nawadnia ją, poprawia jej sprężystość oraz napięcie. Łagodzi też pęknięcia. Mamy tu również wartość dodaną w postaci delikatnego połysku, który pojawia się na wargach po jej zastosowaniu. No i wprost trudno oprzeć się temu miodowemu zapachowi. Mniam! Maź na ustach? Tego w przypadku pomadek Avon nie musimy się obawiać! Zbieranie się produktu w kącikach ust? Nie, nie, nie! Problemy z aplikacją? Nic z tych rzeczy! Przekonajcie się sami! Usta będą za to wdzięczne!


Materiał partnera