Samoopalacze. Sprawdź, jak prawidłowo przygotować cerę przed nałożeniem samoopalacza!

0
756
kobieta samoopalacz
Aby nałożyć samoopalacz, skórę trzeba najpierw do tego przygotować, bo tylko wówczas można uzyskać wspaniałe efekty | fot.: materiał partnera

Samoopalacze do ciała i twarzy często budzą sporą nieufność. Wszystko przez to, że wiele osób nie wie, jak je nakładać, by skóra miała piękny, jednolity kolor. Kosmetyki te kojarzą się więc z nieładnymi plamami i zbyt intensywną barwą. Sprawdź, jak rzeczywistość jest różna od krążących mitów. Dowiedz się, jak przygotować skórę i jak prawidłowo nakładać samoopalacz!

Wielu ciągle zastanawia się, czy warto używać samoopalaczy, ale tu jednym argumentem rozwiewamy wszelkie wątpliwości. To dzięki samoopalaczom możemy cieszyć się opalenizną bez ekspozycji skóry na szkodliwe dla zdrowia promieniowanie UV. Stosując te kosmetyki, nie nabawimy się poparzenia słonecznego, na skórze nie pojawią się przebarwienia ani żadne nowe zmarszczki. Samoopalacze to kosmetyki bezpieczne i oferowane są przez dobre firmy kosmetyczne, takie jak chociażby Avon. By jednak uzyskać efekt pięknej opalenizny, nie wystarczy sam zakup samoopalacza. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak przygotować cerę i jak nałożyć kosmetyk, by skóra olśniewała piękną opalenizną.

Peeling do twarzy i ciała to podstawa

Aby nałożyć samoopalacz, skórę trzeba najpierw do tego przygotować, bo tylko wówczas można uzyskać wspaniałe efekty. Przed zastosowaniem samoopalacza musisz dokładnie oczyścić skórę i usunąć martwy naskórek. Jeśli pozostanie on na skórze, to nie będzie możliwości równomiernego rozprowadzenia kosmetyku. W ofercie Avon znajdziesz skuteczne peelingi zarówno do twarzy, jak i do ciała.

Peeling do twarzy musi być odpowiednio dobrany do rodzaju cery. Jeśli twoja cera jest normalna lub tłusta, wybierz peeling drobnoziarnisty, nałóż jego cienką warstwę na buzię i masuj skórę kolistymi ruchami, omijając okolice oczu. Potem dobrze umyj twarz ciepłą wodą, tak by zmyć zarówno resztki kosmetyku, jak i usunięty z powierzchni skóry martwy naskórek. Jeśli masz cerę suchą lub wrażliwą, wybierz peeling enzymatyczny, który po nałożeniu na twarz rozpuści martwe komórki naskórka.

Gdy twoja buzia będzie już przygotowana, pora na ciało. Martwy naskórek trzeba też usunąć z ramion, łokci i nóg. Do tego celu wybierz specjalny peeling przeznaczony do pielęgnacji ciała.

Nie zapomnij o nawilżaniu!

Skóra oczyszczona za pomocą peelingu wymaga gruntownego nawilżenia, bo dzięki temu samoopalacz będzie się łatwo rozprowadzał i wchłaniał. Użyj więc dobrych kremów nawilżających, posiadających w swoim składzie na przykład kwas hialuronowy, dobrego serum albo specjalnej maski nawilżającej.

Z kolei do ciała świetnie sprawdzą się lekkie balsamy nawilżające o delikatnej konsystencji lub kosmetyki zawierające olejki nawilżające. Okolice łokci, kolan i stopy warto potraktować nieco grubszą warstwą balsamu lub nieco bardziej tłustego masła kosmetycznego do ciała.

I wreszcie samoopalacz… jak go wybrać?

Najważniejszy jest odcień. Trzeba go dobrać do koloru karnacji. Złotą zasadą jest też kupowanie osobnych samoopalaczy do twarzy i do ciała. Te pierwsze nie zawierają olejków natłuszczających, a więc nie blokują porów. Trzeba też zwrócić uwagę na konsystencję kosmetyku i wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się na danym typie skóry. Dla cery tłustej najodpowiedniejsze są pianki i płyny, a dla cery suchej lepiej wybierać krem, bo zawiera także substancje nawilżające.

Jak nałożyć samoopalacz?

Samoopalacz najlepiej stosować wieczorem, po dokładnym demakijażu, po kąpieli, gdy na skórze nie ma już resztek dezodorantów, perfum czy innych kosmetyków. Do nakładania kosmetyku można użyć rękawiczek jednorazowych, by ochronić dłonie przed zabarwieniem. Nigdy nie należy kłaść samoopalacza bezpośrednio na skórę. Najpierw porcję tego kosmetyku rozcieramy w dłoniach. Można dodać do niego odrobinę balsamu nawilżającego, a wówczas będzie się lepiej rozprowadzał.

Samoopalacz nakładamy na nogi od stóp w kierunku tułowia. Podobnie traktujemy ramiona. Aplikacja samoopalacza na twarz wymaga jeszcze większej ostrożności. Nakładać należy bardzo cienką warstwę na policzki i czoło, a następnie trzeba wszystko dokładnie rozsmarować na całej twarzy, nie pomijając żadnego miejsca. Kolejnym krokiem jest aplikacja preparatu na szyję, dekolt i uszy. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na linię włosów, nos i właśnie uszy, bo tam często zbiera się zbyt dużo preparatu, a więc trzeba go delikatnie zetrzeć wacikiem. Po zakończeniu całej operacji, a przed założeniem ubrania trzeba zaczekać kilka minut, aż samoopalacz zostanie wchłonięty przez skórę.

Materiał partnera