Rozpoczynamy przygodę z hybrydami – co będzie nam potrzebne?

0
901
zestaw do hybryd
Jeśli będziesz mieć je wszystkie, wykonanie paznokci hybrydowych stanie się zdecydowanie prostsze i szybsze! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Paznokcie hybrydowe to najczęstszy wybór kobiet w salonach kosmetycznych. Ta metoda stylizacji jest nie tylko trwała i przepięknie prezentuje się na płytce, ale i można ją wykonać w prosty sposób także w warunkach domowych. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych sprzętów, narzędzi i specyfików. Obecnie ich dostępność jest tak duża, że nie powinno być problemu z wyborem. Chcąc maksymalnie ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy krótki wykaz najpotrzebniejszych produktów. Jeśli będziesz mieć je wszystkie, wykonanie paznokci hybrydowych stanie się zdecydowanie prostsze i szybsze!

Co jest potrzebne do wykonania paznokci hybrydowych?

Żeby ułatwić Ci zakup tego, co niezbędne, podzieliliśmy wszystko na 3 kategorie: preparaty do paznokci, narzędzia i sprzęty oraz akcesoria dodatkowe. Pamiętaj, że wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie.

Preparaty do paznokci

Zacznijmy od wszystkich produktów, które wykorzystuje się podczas wykonywania tego rodzaju manicure. To dzięki nim paznokcie hybrydowe wyglądają nienagannie nawet przez kilka tygodni.

Remover/aceton

Przed rozpoczęciem nowej stylizacji należy oczywiście usunąć poprzednią. Do tego przyda się z pewnością remover lub aceton. Pierwszy z wymienionych preparatów jest łagodniejszy dla płytki, ale posiada mniej zastosowań niż drugi. Zarówno remover, jak i aceton są dość proste w użyciu. Paznokcie można moczyć w wodzie z ich roztworem lub nalać je bezpośrednio na wacik i owinąć nim płytkę.

Cleaner

Cleaner jest preparatem do paznokci hybrydowych, który posiada bardzo wiele zastosowań. Używa się go przede wszystkim do oczyszczania i odtłuszczania płytki, choć nie tylko.

Baza

Trwałość paznokci hybrydowych jest tak duża głównie dzięki produktom, które użyjesz do ich wykonania. Baza jest niezbędna, jeżeli chce się osiągnąć spektakularne efekty i fantastyczny manicure. Nakłada się ją bezpośrednio na płytkę, utwardza się w lampie, a dopiero potem zaczyna się proces malowania paznokci.

Top coat

Aplikacja topu wieńczy cały proces wykonywania paznokci hybrydowych. Nakłada się go na pomalowaną i utwardzoną płytkę. W zależności od jego rodzaju, posiada różne funkcje. Przede wszystkim – zabezpiecza paznokcie przed uszkodzeniami, dodaje im blasku (lub idealnie je matuje) oraz je odżywia.

Lakier hybrydowy

Malowanie to punkt kulminacyjny manicure hybrydowego! Potrzebujesz do tego oczywiście odpowiedniego lakieru. Optymalnie jest nałożyć jego dwie warstwy, z których każdą utwardza się w lampie. Na rynku jest dostępnych tyle różnych marek lakierów hybrydowych, że na pewno wybierzesz produkt idealny dla siebie!

Narzędzia i sprzęty do manicure

Podczas wykonywania paznokci hybrydowych kwestia przygotowania płytki do zabiegu jest niezmiernie ważna. To ona wpływa na trwałość manicure. Potrzebujesz jedynie kilku przyborów, by doprowadzić swoje paznokcie do idealnego stanu.

Pilniki

Pilniki o różnej gradacji to niezbędny element dla każdej paznokciomaniaczki. Z ich pomocą można nadać odpowiedni kształt płytce, a także idealnie ją wygładzić. Pilniki przydadzą się również do usuwania manicure hybrydowego.

Polerka

Polerka przy wykonywaniu paznokci hybrydowych jest o tyle ważna, że to dzięki niej Twoja płytka stanie się idealnie gładka i będzie lśnić niczym diament. Ten przyrząd doskonale się sprawdzi, użyty tuż po przygotowaniu paznokci do manicure.

Patyczek i cążki do skórek

Nieestetyczne skórki potrafią spędzać sen z powiek wielu paznokciomaniaczkom. Dzięki patyczkowi odsuniesz je w prosty i szybki sposób, natomiast cęgami usuniesz je w razie potrzeby.

Lampa UV/LED

Bez lampy UV/LED żaden manicure hybrydowy nie utrzyma się na płytce! Jedynie utwardzenie w lampie jest gwarantem zastygnięcia preparatów do paznokci. Na rynku jest ogromny wybór sprzętów tego typu – począwszy od tych najbardziej kompaktowych, na profesjonalnych skończywszy. W zależności od Twoich potrzeb i budżetu, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Akcesoria dodatkowe

Poza wcześniej wymienionymi przez nas rzeczami, do wykonania paznokci hybrydowych przydadzą Ci się także akcesoria dodatkowe…

Waciki bezpyłowe

Te delikatne waciki, po nasączeniu zmywaczem do paznokci, w szybki i prosty sposób usuną resztki kosmetyków do stylizacji paznokci. Ich największą zaletą jest niepozostawianie pyłków i włókien.

Folia aluminiowa

Dzięki folii aluminiowej usunięcie lakieru hybrydowego będzie z pewnością zdecydowanie prostsze. Wystarczy nasączony acetonem wacik owinąć wokół płytki, a następnie zawinąć go właśnie w folię aluminiową. Po kilku minutach, po zdjęciu folii, większość lakieru będzie już rozpuszczona (a jego resztki wystarczy usunąć patyczkiem).

Paznokcie hybrydowe – łatwe w wykonaniu, modne i trwałe

Gwarantujemy Ci, że wykonanie manicure hybrydowego nie jest wcale trudne! Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie sprzęty i specyfiki, uzbroisz się w nieco cierpliwości i trochę poćwiczysz. Trening czyni mistrza – już po kilku stylizacjach z pewnością uda Ci się wykonać spektakularny, przepiękny manicure. Życzymy Ci powodzenia i zawsze zadbanej płytki.


Materiał partnera zewnętrznego