Pora pozbyć się niechcianego owłosienia.

0
446
depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest szczególnie polecana kobietom, u których występuje nadmierne owłosienie | fot.: materiał partnera

Każda kobieta ma jakieś kompleksy. Nie ma ideałów. Dla jednych z pań jest to nadmierne owłosienie, którego jest dosyć trudno się pozbyć. Wszelkie próby domowego usuwania owłosienia są na marne. Pora wziąć się za to profesjonalnie i zdecydować się na depilację laserową. Jest to metoda naprawdę skuteczna. Powiedzmy sobie o tym zabiegu nieco więcej.

Dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana kobietom, u których występuje nadmierne owłosienie. Depilacja laserowa jest bardzo skutecznym zabiegiem, ale pod warunkiem, że wykonujemy go w profesjonalnym oraz renomowanym punkcie. Gdy zdecydowałyśmy się na podejrzanie niskie ceny i promocję, która jest wręcz nierealna, to powinno nam się zaświecić czerwone światełko ostrzegawcze. Najpewniej w miejscu tym nie jest używany oryginalny i wysokiej jakości laser diodowy, a jakaś podróbka.

Wybierajmy miejsca sprawdzone, które cieszą się powodzeniem, ale nie z uwagi na niskie ceny, a na wysoką jakość oferowanych usług. Depilacja dobrym laserem polega na usunięciu owłosienia, ale poprzez bezpośrednie zniszczenie struktury włosa. Dobry laser może wniknąć wiązką światła na tyle głęboko, że zniszczy wszelkie mieszki włosowe. Do tego metoda ta jest bezpieczna. Nie musimy się obawiać uszkodzeń skóry, czy też ryzyka oparzenia. Specjaliści, którzy wykonują ten zabieg, kierują głowicę lasera stopniowo na konkretne obszary skóry.

Od razu pragniemy zaznaczyć, że jeden zabieg nie jest wystarczający. Podczas pierwszego zabiegu usuwa się jedynie od 40 do 60 procent owłosienia. Jak łatwo można się domyślić, potrzebne będą nawet trzy do czterech powtórzeń. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępach około półtorej do dwóch miesięcy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Każdy zabieg jest pewnego ingerencją, a na pewno te, do których jest wykorzystywany laser. Z laserowej depilacji nie mogą korzystać:

  • Osoby będące w ciąży,
  • Osoby o włosach blond, siwych i rudych,
  • Osoby opalone,
  • Osoby przyjmujące antybiotyki,
  • Osoby, które stosowały peeling na tydzień przed zabiegiem,
  • Osoby mające guzy i nowotwory,
  • Osoby zmagające się z łuszczycą, czy też bielactwem.

Gdy mamy jakieś wątpliwości, czy też nie wszystko jest nam znane, polecamy poczytać nieco na temat depilacji laserowej tutaj https://wirtualnaklinika.pl/depilacja-laserowa/ i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

Oczywiście, gdy zapiszemy się na zabieg, to podczas pierwszej wizyty warto zadawać pytania. Specjalista wykonujący zabieg na pewno o wszystkim opowie, ale gdyby cokolwiek było niejasne, to również warto dopytać. Podczas pierwszej wizyty osoba wykonująca zabieg także wypowie się mniej więcej, ile zabiegów będzie potrzebnych, aby uzyskać stuprocentowe usunięcie owłosienia z danej partii ciała. Z reguły po pierwszym zabiegu takie informacje są już znane. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zapisanie się na kolejną wizytę. Im bliżej lata, tym w renomowanych klinikach trudniej o wolne terminy. Należy to mieć także na uwadze.