Pomady do włosów i inne produkty do układania męskich fryzur

0
2670
profil mężczyzny zdjęcie czarno białe
Pomady do włosów wodne polecane są osobom nie mającym dużego doświadczenia: łatwo je nałożyć i zmyć | fot.: unsplash

Stylizacja męskich włosów to sztuka, której powodzenie zależy w dużej mierze od używanych produktów. Takiego właśnie zdania są najczęściej eksperci pytani przez swoich klientów o sposoby na trwałość fryzury. Jeśli dobierane do układania włosów produkty będą kiepskiej jakości lub nie zostaną odpowiednio dobrane do typu włosa, trudno spodziewać się po ich stosowaniu spektakularnych rezultatów. Dowodem niech będą znani piłkarze, u których pomady do włosów i inne kosmetyki stylizacyjne zapewniają trwały efekt przez 90 minut i kilka upadków. Jak osiągnąć podobny efekt?

  1. Pomady do włosów wodne
  2. Pomada na włosy woskowa
  3. Pasta do włosów
  4. Żel do włosów
  5. Guma do włosów

Niskobudżetowy asortyment dostępny w drogeriach najczęściej nie pozwala na odpowiedni efekt. Owszem, takie pomady do włosów często pięknie pachną, ale opierają się podmuchowi wiatru. Jakich kosmetyków więc szukać?

Pomady do włosów wodne

Wodna pomada od woskowej odróżnia się tym, że bardzo szybko zasycha na włosach. Ta właściwość upodabnia ją do żelu. Mając nałożony kosmetyk nie należy już poprawiać fryzury, gdyż takie działanie przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego i tylko pogorszy sprawę. Pomady do włosów wodne polecane są osobom nie mającym dużego doświadczenia: łatwo je nałożyć i zmyć. Sprawdzają się również latem, jeśli zmagamy się z opadaniem, puszeniem albo sterczeniem poszczególnych kosmetyków. Z pomad wodnych zasadniczo korzystać można również w przypadku włosów zniszczonych oraz przetłuszczających się, choć tu dobrze jest sprawdzić zalecenia producenta. Pomady różnych firm mogą mieć bowiem różne właściwości. Zaletą pomad wodnych jest także atrakcyjny zapach, również zależny od konkretnego produktu.

Pomada na włosy woskowa

Pomady woskowe mają nad wodnymi tę przewagę, że pozwalają modelować fryzurę na sucho, w ciągu dnia. Nie poleca się ich początkującym, gdyż nakładanie wymaga tutaj pewnej wprawy. Niektóre trudno jest nawet wyjąć z pudełka bez podgrzewania suszarką opakowania, a cóż dopiero umiejętnie rozprowadzić na włosach. Nie zastygają one natomiast na włosach, co pozwala na poprawki, także w ciągu dnia. Pomada na włosy woskowa trudno się zmywa, specjaliści polecają zatem zaopatrzyć się w dobry jakościowo szampon oczyszczający. Świetnie stylizuje się za ich pomocą fryzury klasyczne. Pomady woskowe poleca się przede wszystkim do włosów trudno układających się, odpornych na działanie innych kosmetyków stylizacyjnych.

Pasta do włosów

Pasta do włosów jest nie tyle kosmetykiem, co formą kosmetyku. Pod postacią pasty występować mogą woski, pomady oraz żele. Pasta zdecydowanie słabiej utrwala włosy, jednak jej zaletą jest brak silnego usztywnienia, naturalny wygląd oraz połysk. Nie uzyskamy w ten sposób spektakularnego trwałego efektu. Do zdecydowanych fanów past zaliczają się osoby uciekające od efektu posklejanych włosów. Nie kruszy się, łatwo ją nałożyć oraz zmyć, a niewielka ilość z łatwością wystarczy nawet na dłuższe włosy.

Żel do włosów

Żele do włosów o galaretowatej konsystencji pozwalają uzyskać sztywniejsze, ale nadal elastyczne włosy. Stopień utrwalenia jest różny: od lekkiego po super mocny.  Szczególnie sprawdza się przy włosach krótkich. Niektóre żele mają także właściwości odżywcze. Łatwo się zmywają. Kosmetyk ten ma jednak również kilka wad. Bardzo trzeba uważać z jego ilością, ponieważ zbyt duże dawki wywołają efekt przetłuszczenia. Regularnie stosowany może z czasem doprowadzić do przesuszenia włosów.

Guma do włosów

Guma do stylizacji utrwala mocniej i trwalej niż żel. Bardziej jednak wysusza, a w przypadku niektórych typów włosów obciąża i pozbawia objętości. Z gumy do włosów powinny zrezygnować zarówno osoby o włosach bardzo suchych, jak i przetłuszczających się.


Materiał partnera zewnętrznego