Płyn micelarny – skład oraz zastosowanie

0
1168
kobieta przecierająca twarz wacikiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym
Mixa płyn micelarny jest odpowiedni dla osób, które korzystają z soczewek kontaktowych. To także właściwy kosmetyk, jeżeli nasza skóra źle znosi demakijaż jako taki oraz/bądź negatywnie odpowiada już na spłukiwanie wodą | fot.: stock.adobe.com

Czy korzystacie z płynów micelarnych? Jeżeli tak, to podzielcie się z nami opiniami na ich temat. Jeśli jednak nie, to podpowiadamy Wam, dlaczego warty uwagi jest Mixa płyn micelarny i czego można się po nim spodziewać. Dowiecie się, co się w nim znajduje oraz kiedy najlepiej ten specyfik stosować. Poznajcie go już teraz!

Płyn micelarny – co to za kosmetyk?

Płyn micelarny, jak już sama nazwa wskazuje, ma w sobie micele. Pozwalają one na pozbycie się makijażu oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń bez potrzeby pocierania skóry. Jednocześnie nie musimy obawiać się uczucia pieczenia czy ściągnięcia skóry. Także przetłuszczanie naskórka (pozostawanie tłustej warstwy) nie występuje. Pryszcze jako skutki uboczne również nie wchodzą w grę. I tu podpowiadamy, że warto stawiać na płyn micelarny, który ma fizjologiczne pH 5.5, które jest identyczne z pH skóry. Co to oznacza w praktyce? Z takim produktem nie dochodzi do naruszenia bariery ochronnej naszej skóry. Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Dobrze jeżeli płyn micelarny został wzbogacony o pantenol, który znany jest z właściwości łagodzących. Z drugiej strony odstawiajmy na sklepową półkę preparaty z parabenami oraz alkoholem etylowym. Przede wszystkim skład płynu, który nas interesuje, powinien być stworzony pod medyczną kontrolą i dobrany tak, żeby ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej było zminimalizowane. Rozglądajmy się też za kosmetykiem, który ma subtelny zapach. W ten sposób unikniemy niezdrowej sztuczności.

Płyn micelarny do cery wrażliwej – czy jest niezbędny?

Czy koniecznie musimy mieć w swojej kosmetyczce płyn micelarny do cery wrażliwej? Owszem, nie musimy się w niego zaopatrywać, ale wybór takiej opcji nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ skóra problematyczna potrzebuje nie tylko oczyszczenia, ale też ukojenia i nawilżenia. To z kolei może zapewnić jej np. Mixa płyn micelarny. Z nim demakijaż odbywa się dodatkowo bez podrażniania spojówek (czerwone jak u królika, łzawiące i piekące oczy stają się już tylko przykrym wspomnieniem) i wysuszania skóry. Przy czym warto wiedzieć, że Mixa płyn micelarny jest odpowiedni dla osób, które korzystają z soczewek kontaktowych. To także właściwy kosmetyk, jeżeli nasza skóra źle znosi demakijaż jako taki oraz/bądź negatywnie odpowiada już na spłukiwanie wodą. Poza tym płyn micelarny do cery wrażliwej od Mixa stanowi świetną alternatywę dla innych kosmetyków tego typu, które pozwalają na uzyskanie podobnych rezultatów, ale niestety za znacznie większe pieniądze.


Materiał partnera zewnętrznego