Oczyszczanie twarzy żelem miceralnym

0
2596
Żel miceralny do twarzy
Seria La Roche-Posay Rosaliac jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, których skóra jest wrażliwa i skłonna do zaczerwień. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dobry demakijaż odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry. Niewłaściwe wykonywanie tego zabiegu wpływa negatywnie na kondycję cery, a resztki makijażu zapychają pory, co sprzyja powstawaniu zaskórników i rozwojowi stanów zapalanych. Produktami przeznaczonymi do demakijażu są głównie mleczka i płyny micelarne. Na uwagę zasługuje propozycja firmy La Roche-Posay, która w gamie produktów Rosalic umieściła żel micelarny.

Micele w żelu

Gelee Micellaire to preparat umożliwiający szybkie i skuteczne usunięcie kolorowych kosmetyków. Cechą wyróżniającą ten kosmetyk jest fakt, że micele zazwyczaj są wykorzystywane w produktach płynnych. Micele są to małe kuleczki, które składają się z cząstek hydrofilowych i lipofilowych. W momencie zetknięcia ze skórą te pierwsze łączą się z sebum, natomiast drugie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Podwójne działanie pozawala na dokładne oczyszczenie twarzy bez naruszenia naturalnej bariery ochronnej skóry i bez podrażnień. Żel do mycia twarzy La Roche-Posay to połączanie łagodnego i efektywnego działania miceli ze skutecznością preparatu o żelowej konsystencji.

Właściwości żelu La Roche-Posay Rosaliac

Żel do demakijażu z serii Rosaliac pozwala na usunięcie makijażu, a jednocześnie innych zanieczyszczeń, znajdujących się na powierzchni skóry. Skutecznie eliminuje resztki kosmetyków oraz usuwa nadmiar sebum. Jednocześnie łagodzi podrażnienia, które w przypadku tego typu cery występują dosyć często. Dzięki zawartości wody termalnej z La Roche-Posay żel micelarny odżywia i koi skórę. Znajdują się w nim substancje, które neutralizują pH, na przykład trójetanoloamina oraz kwas cytrynowy. Po zmyciu żelu na skórze pozostaje delikatna, cienka powłoczka. Jest to filtr, który nawilża i koi skórę oraz zapobiega podrażnieniom. U niektórych osób może powodować uczucie dyskomfortu, ale warto pamiętać o tym, że filtr ten wspomaga pielęgnację wrażliwej i zaczerwienionej skóry.

Komu polecany jest żel?

Seria La Roche-Posay Rosaliac jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, których skóra jest wrażliwa i skłonna do zaczerwień, będących skutkiem pękających naczynek krwionośnych. Micelarny żel do demakijażu jest dostosowany do potrzeb delikatnej skóry i łagodzi podrażnienia, dlatego powinnaś go wypróbować, jeżeli masz problem z nadwrażliwością i nadreaktywnością.

Czy dobrze usuwa makijaż i w jaki sposób go stosować?

Według zapewnień producenta żel micelarny jest dostosowany do zmywania nawet mocnego makijażu. Produkt bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem wykorzystywanych na co dzień kosmetyków. Skóra jest dokładnie oczyszczona i odświeżona. Żel jest prosty w użyciu. Należy nanieść go na całą twarz opuszkami palców albo wacikiem, a następnie dokładnie zetrzeć, usuwając w ten sposób makijaż. Unikaj mocnego pocierania, które nie jest konieczne do przeprowadzenia demakijażu i podrażnia skórę. Opakowanie zostało wyposażone w praktyczną pompkę, która ułatwia wydobycie żelu.

Czy warto go zakupić?

Żel do mycia twarzy La Roche-Posay Rosaliac to produkt, który warto polecić osobom posiadającym wrażliwą, naczynkową cerę, ponieważ jest bardzo dobrze dostosowany do jej potrzeb. Dokładnie oczyszcza, a jednocześnie koi i pielęgnuje skórę. Jego działanie docenią ci, którzy potrzebują preparatu skutecznie usuwającego makijaż, a jednocześnie nie podrażniającego delikatnej skóry. Żel sprawdzi się również w przypadku osób, których cera jest skłonna do zapychania. Chociaż cena kosmetyku nie jest niska, to stosunek kosztu zakupu do jakości można uznać za właściwy.


Materiał partnera zewnętrznego