Nawilżająca kuracja to zastrzyk witamin dla Twoich włosów

0
454
włosy kwas hialuronowy
Unikalne działanie kwasu hialuronowego zapewnia długotrwałe nawilżenie i poprawia kondycję włosa nie tylko na zewnątrz, ale i w środku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zbyt suche włosy są pozbawione blasku i nie chcą się dobrze układać. Słońce i inne szkodliwe czynniki zewnętrzne, mogą je łatwo osłabić, a wtedy potrzeba trochę czasu, aby je znowu odżywić. Jak zadbać o swoje włosy, aby były dobrze nawilżone i prezentowały się pięknie każdego dnia?

Poznaj serię Food For Soft od Matrix, która gruntownie zadba o Twoje włosy

Matrix jako amerykańska marka do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów, ma dużo do zaoferowania swoim Klientkom. Poszczególne serie odnoszą się do różnych rodzajów włosów, między innymi kręconych, suchych, farbowanych, łamliwych lub o małej objętości. Seria Food For Soft jak sama nazwa wskazuje, odżywia włosy i nawilża je dogłębnie. A to wszystko dzięki dwóm kluczowym składnikom, czyli kwasowi hialuronowemu i awokado. Jako pierwszy używa się Food For Soft intensywnie nawilżający szampon do włosów suchych. Jego główne zastosowanie to nawilżanie włosów i oczyszczanie ich z zabrudzeń i sebum. Efekty można zobaczyć szybko i przyjmuje się, że włosy mogą być nawet 7-krotnie bardziej nawilżone, gdy zastosuje się trzy kosmetyki z tej serii czyli szampon, odżywkę i olejek. Miękkość włosów jest odczuwalna nawet do 72 godzin od zastosowania. Produkty do włosów Matrix to jakość i doświadczenie, które dają konkretne rezultaty.

Odżywka i olejek nawilżający to prawdziwy eliksir witamin

Po szamponie nawilżającym od Matrixa, pora na mocne nawilżenie włosa. Taki efekt osiągniesz, dzięki zastosowaniu Food For Soft intensywnie nawilżającej odżywce do włosów suchych. Mokre włosy po umyciu szamponem, na ogół wymagają porządnego nawilżenia, także po to, aby móc je swobodnie rozczesać bez plątania. Przesuszone i łamliwe włosy to kłopot, który wymaga natychmiastowego działania, a przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Odżywkę nakłada się od połowy włosów, aż po same końce, aby nie obciążać ich u samej nasady. Pozostawiona chwilę na włosach ma szansę zadziałać i wniknąć wewnątrz. Na sam koniec stosuje się intensywnie nawilżający olejek do włosów suchych z tej samej serii. Olej z awokado to jego główny składnik i wspiera on termoochronę włosów w trakcie suszenia i używania urządzeń do stylizacji włosów. Stosowany na mokre lub suche pasma, daje świetne rezultaty i pozostawia piękny zapach. Takie nawilżające trio pielęgnacyjne od Matrixa to codzienny rytuał, który pozwoli Ci szybko i dokładnie nawilżyć włosy.

Poznaj działanie kwasu hialuronowego na Twoje włosy

Unikalne działanie kwasu hialuronowego zapewnia długotrwałe nawilżenie i poprawia kondycję włosa nie tylko na zewnątrz, ale i w środku. Kwas hialuronowy to cząsteczka higroskopijna, która ma właściwości wiążące wodę. Dzięki temu może wnikać głęboko we włosy i nawilżać je, nie tylko na powierzchni jak inne, zwykłe kosmetyki. Kwas hialuronowy ma udowodnione działanie nawilżające i wypełniające i jest jednym z lepiej klinicznie przebadanych składników kosmetyków. Jego właściwości wnikania w skórę i we włosy są szeroko opisywane i cieszy się on dużą popularnością. Producenci kosmetyków stosują go głównie do kremów do twarzy i do ciała, a Matrix zastosował go jako główny składnik swojej serii intensywnie nawilżającej do włosów.

Materiał partnera zewnętrznego