Naturalne i zadbane – zawsze piękne

0
1140
Bourjois - błyszczyk do ust - 46 rose lyric
Balsamy do ust są dostępne w formie małej tubki z aplikatorem, błyszczyka ze szpatułką do nakładania albo zwyczajnie małej pomadki do ust. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyobrażasz sobie makijaż bez umalowanych ust? No właśnie. Usta, oprócz funkcji komunikacyjnej, stanowią również najpiękniejszą oprawę uśmiechu. To jak ramka do obrazu, która zdobi całą twarz. Kobieta czy mężczyzna z pięknym uśmiechem, zawsze zwraca uwagę. Biel zębów i pełne usta od zawsze były i są obiektem pożądania wielu z nas.

Jak dbać o zęby raczej wiemy. Higiena jamy ustnej jest tak oczywista, że czasem robimy to wręcz machinalnie. Wchodząc do łazienki odruchowo sięgamy po szczoteczkę. Białe zęby zawsze wzbudzają zachwyt, dzięki temu można zniewalać uśmiechem. Czy tak samo dbamy o usta?

Kosmetyki do pielęgnacji ust

Zanim nasz uśmiech zacznie przyciągać spojrzenia, trzeba zadbać nie tylko o zęby, ale również o kondycję warg. Czynności, jakie wykonujemy tą partią ciała każdego dnia, czyli rozmowy, jedzenie, przytrzymanie czegoś, do czego akurat brakuje rąk, powodują ich wysuszenie, spierzchnięcie, czasem nawet pękanie. Warunki atmosferyczne takie, jak słońce czy mróz, też mają bardzo destrukcyjny wpływ. Dlatego pielęgnacja ust powinna być wpisana na stałe w nasz rytm życia, aby każdego dnia zapewnić im nawilżenie, odżywienie a w efekcie  elastyczność i jędrność (produkty do ust w sklepie Kontigo). Jest wiele domowych sposobów na regenerację ust, jak np. smarowanie miodem, który pozwala wygładzić je i złagodzić podrażnienia. Jednak przyznacie, że noszenie na co dzień miodu, nie jest najbardziej komfortową z możliwych opcji. Na szczęście, w zupełności wystarczy zaopatrzyć się w balsamy do ust przygotowane na bazie  naturalnych składników, mających na celu poprawę jakości skóry i zapewnić ustom codzienną pielęgnację. Zazwyczaj są one w formie małej tubki z aplikatorem, błyszczyka ze szpatułką do nakładania albo zwyczajnie małej pomadki do ust w niewielkim, kompaktowym opakowaniu. Ich dostępność jest bardzo szeroka. Sklepy z kosmetykami często oferują największy wybór i dość atrakcyjne ceny, jednak ten produkt jest dostępny także w supermarketach, w sklepach osiedlowych, a nawet na stacjach benzynowych. Nie ma zatem wymówek, smarujemy usta i pielęgnujemy je.

Biolove-  maselko do ust - morela
Nie ma wymówek: smarujemy usta i pielęgnujemy je. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolorowe kosmetyki do ust

Gładkie i zadbane wargi można pomalować, aby podkreślić ich kształt. Najlepiej dobrać kolor pomadki czy błyszczyku do sytuacji lub ubioru. W ciągu dnia, warto delikatnie zaznaczyć je transparentnym kosmetykiem lub ochronnym balsamem. A jeśli już bardzo chcemy zafundować sobie trwalszy make-up, lepszym wyborem będą szminki do ust w stonowanych odcieniach współgrających z kolorystyką ubrań i biżuterią. Obecne generacje to już nie tylko zapewnienie koloru i pokrycia, ale również odżywienie i zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi przez cały dzień. Olejki i prowitaminy zawarte w szminkach, zapobiegają wysuszaniu ust, stanowią swego rodzaju barierę ochronną, a często wzbogacone są również o filtry UV. Zanim zaaplikujemy ulubiony kolor, najlepiej zacząć od obrysowania konturu warg przy pomocy kredki do ust. Łatwiej wówczas nałożyć kolorową pomadkę nie wychodząc poza linię, a jeszcze łatwiej to zrobić z pomocą specjalnego pędzelka. Cienka końcówka daje możliwość dokładnego rozsmarowania szminki i kontroli nad ilością nałożonego kosmetyku. Na koniec wystarczy transparentny błyszczyk i nasz makijaż staje się kompletny i zniewalający.

Peggy Sage - błyszczyk do ust - silky lilac
Wystarczy transparentny błyszczyk i nasz makijaż staje się kompletny i zniewalający. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego